آدرس دفتر فروش: تهران-خیابان شوش-خیابان تختی-روبروی خیابان جعفری-پلاک ۱۵۸-فروشگاه مرکزی خرما سیاه، تلفن های تماس: 02155811009 و 09127256271

افزایش زمان نگهداری خرما در خانه

افزایش زمان نگهداری خرما در خانه
خرما از آن دسته از میوه هایی است که هم به صورت خشک و هم به صورت مرطوب می توان استفاده کرد و با توجه به خواص و فواید بیشمار آن، استفاده از خرما به صورت روزانه بسیار توصیه شده است اما مسئله ای که در این میان اهمیت دارد نحوه نگهداری از آن در منزل است که بتوان مدت زمان بیشتری از آن نگهداری کرد تا هم خواص آن از بین نرود و سالم بماند و هم اینکه بتوان در هزینه ها صرفه جویی کرد. برای اینکار می توان خرما را در یک ظرف در بسته به مدت یک هفته در خانه نگهداری کرد اما اگر بخواهیم مدت زمان بیشتری از آن نگهداری کنیم باید آن را در یخچال نگه داریم.
برای اینکه خرماهای شما مدت زمان بیشتری سالم بماند می توانید خرما را درون یک کیسه پلاستیکی زیپ دار نگه داری کنید برای این منظور نیاز است که در چیدمان خرماها داخل کیسه پلاستیکی دقت نمایید طوری که هیچ فضای خالی یا هوایی داخل کیسه نماند زیرا وجود هوا داخل کیسه باعث فساد سریعتر خرماها می شود.
برای نگه داری خرماهای نیمه خشک کافی است آنها را در ظرف در بسته و در محیط خانه قرار دهید فقط دقت نمایید که ظرف نگه داری از خرما را به دور از حشرات و درون کابینت و کمد نگه داری کنید. یکی دیگر از نکات نگهداری از این نوع خرما این است که آن را در مقابل نور خورشید قرار ندهید. حرارت و در مجاورت حرارت شعله گاز بودن نیز موجب فساد زودتر این نوع خرما می شود.
خرماهای مرطوب و نرم را بر خلاف خرماهای خشک باید درون یخچال نگه داری کرد این نوع خرماها به دلیل داشتن رطوبت مکان مناسبی برای رشد میکروب ها می باشند و زمان فساد آنها کوتاه تر است. نگه داری از این نوع خرما در یخچال موجب حفظ طعم و مزه و تازگی آن می شود. عدم نگه داری از آن در یخچال موجب فساد و ترش شدن آن می شود.
اما به طور کلی برای اینکه از تازگی و عطر و طعم خرما لذت ببرید بهترین زمان مصرف آن تا یک هفته است. با این حال تا یک ماه هم می توان از خرما در یک ظرف در بسته که هوا در آن جریان نداشته باشد در محیط خانه نگه داری کنید . نگه داری بیش از حد خرما باعث می شود شیره آنها خارج شده و در کف طرف جمع شود و یا باعث به وجود آمدن لکه هایی روی خرما میشود و عطر و طعم خرما نیز کاهش می یابد.

اگر بخواهید خرما را باز هم برای مدت زمان بیشتری نگه دارید بهترین روش، نگه داری آن در داخل فریزر است یا این روش می توانید خرمای مصرفی خانواده خود را به مدت یکسال در فریزر سالم نگه دارید. برای این کار باید خرما را در انتهایی ترین قسمت از فریزر که دسترسی به آن سخت تر است نگه داری کنید برای اینکار باید خرما را داخل یک کیسه نایلون قرار دهید و هوای داخل فریزر را کا ملا بگیرید تا زمان بیشتری سالم بماند.
علت اینکه خرما را در انتهایی ترین بخش فریزر قرار می دهید این است که زمانی که برق می رود مواد غذایی که در قسمت انتهایی فریزر قرار دارند دیرتر از بقیه آب می شوند و این برای اینکه خرما را برای مدت زمان بیشتری نگه داری کنید لازم و ضروری است.
برای مصرف خرمایی که در داخل فریزر نگه داری کرده اید باید آن را چند ساعت قبل از مصرف از فریزر خارج کنید و اجازه دهید به مرور یخ آن آب شود برای اینکه اطمینان حاصل کنید که خرما فاسد نشده است کافی است که طعم و مزه خرما تغییر نکرده باشد. اگر زمان کمی دارید می توانید کیسه خرمای یخ زده را داخل ظرف آب گرم قرار دهید تا زودتر یخ آن آب شود و آماده مصرف شود.
با این روش خرما را می توان حتی تا 3 سال نیز در فریزر نگه داری کرد فقط هنگام بسته بندی تاریخ ذخیره سازی را روی آن بنویسید تا فراموش نکنید و هنگام مصرف هم اگر با بوی نامطبوع یا مزه بد مواجه شدید از خوردن آن خودداری کنید.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید