آدرس دفتر فروش: تهران-خیابان شوش-خیابان تختی-روبروی خیابان جعفری-پلاک ۱۵۸-فروشگاه مرکزی خرما سیاه، تلفن های تماس: 02155811009 و 09127256271

خواص بی نظیر پوست پسته

خواص بی نظیر پوست پسته
پوست سفید پسته برای رفع مشکل افتادگی و بیرون زدگی مقعد و همچنین بهبود بواسیر بسیار موثر است بدین منظور بایستی پوست سفید پسته را بجوشانید و جوشانده آن را در لگنی بریزید و از فرد بیمار بخواهید در این لگن برای مدتی بنشیند این کار باعث تسکین درد و بهبود بیماری می گردد.
اما این ماده در ظاهر بی ارزش دارای موارد استفاده صنعتی نیز هست. ایران برترین کشور در جهان در زمینه تولید پسته است بنابراین پوست پسته به مقدار فراوانی در نقاط مختلف کشور یافت می شود بهتر است به جای تبدیل آن به ضایعات و زباله از آن استفاده بهینه کرد. در بسیاری از کشورها از پوست سفید پسته برای تولید کربن فعال و قطران استفاده می کنند که درآمد فراوانی هم دارد.
یکی از مشکلاتی که برخی افراد از آن رنج می برند بوی بد دهان است برای رفع این مشکل می توان از پوست سبز پسته استفاده کرد روش استفاده به این صورت است که مقداری از پوست سبز رنگ پسته تازه را در دهان خود برای مدتی نگه دارید این کار موجب سلامت دهان و دندان و همچنین رفع بوی بد دهان می گردد.
یکی دیگر از مشکلات مربوط به دهان و دندان زخم ها و آفت های موجود در دهان است جویدن پوست پسته باعث التیام دردهای ناشی از این مشکلات می شود.
برای استحکام لثه ها نیز می توانید از پوسته سبز پسته استفاده کنید به این صورت که مقداری از این ماده را به صورت پوره یا خمیری شکل در بیاورید و روی لثه ها بمالید و بگذارید برای مدتی روی آن باقی بماند.
یکی دیگر از موارد استفاده از پوسته سبز پسته به صورت جوشانده و دم کرده آن است که موجب از بین رفتن حالت تهوع و استفراغ می شود.
همچنین جوشانده آن برای رفع مشکل اسهال بسیار کار ساز است.
یکی دیگر از خواص شگفت انگیز پوسته سبز پسته رفع مشکل سکسکه است بدین منظور بایستی آن را به صورت دمنوش تهیه نمایید و یک فنجان از آن را میل کنید.

اما پوسته سبز پسته مصارف صنعتی نیز دارد به عنوان مثال از آن برای تهیه انواع اسانس استفاده می شود. از پوست پسته به دلیل داشتن بوی خوش برای تولید اسانس استفاده می کنند. اسانس ها در واقع مواد خوش بو و معطری هستند که از بافت های گیاهان تهیه می شوند.
از موارد دیگر استفاده از پوست سبز پسته می توان به تولید مواد ضد میکروبی و تولید آنتی اکسیدان ها اشاره کرد. از پوست پسته می توان به عنوان منبع ارزان قیمت و قابل دسترس برای تولید آنتی اکسیدان استفاده کرد لزوم استفاده از آنتی اکسیدان ها به دلیل تولید رادیکال های آزاد در بدن و جلوگیری از آسیب های ناشی از آنهاست.
از پوسته سبز پسته می توان برای تهیه مربا و مارمالاد و ترشی نیز استفاده نمود.
همپنین پوسته سبز پسته در صنعت رنگرزی نیز کاربرد دارد.
یکی دیگر از موارد کابرد پوسته سبز پسته استفاده از آن برای بستر تولید قارچ است تحقیقات گویای آن است که استفاده از این محصول باعث افزایش بهره وری و تولید قارچ می شود.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید