آدرس دفتر فروش: تهران-خیابان شوش-خیابان تختی-روبروی خیابان جعفری-پلاک ۱۵۸-فروشگاه مرکزی خرما سیاه، تلفن های تماس: 02155811009 و 09127256271

درباره خرما بیشتر بدانیم

درباره خرما بیشتر بدانیم

خرما میوه ای کوچک و مستطیلی محصولی از درخت خرما است که دارای شیرینی قابل توجهی است . غلظت شیرینی آن طعمی شبیه به میوه های خشک را دارد . در حقیقت، خرما میوه ای خشک به حساب می آید اما شما می توانید آن را به صورت تازه و خوشمزه نیز یافت کنید.
در حال حاضر بیش از 100 نوع تنوع خرمایی در سراسر دنیا وجود دارد که تقریبا حدود 25 نوع از آنها را می توانید در بازار اطراف یافت کرد. هر کدام از این خرما ها از نظر رطوبت و بافت به 3 دسته تقسیم می شوند: 1- نرم 2- نیمه خشک 3- خشک.
خرما نرم دارای رطوبت بالا، بافت نرم و محتوای کم قند است. انواع مختلفی از خرما محبوب نرم شامل: مجول ، خضراوی و حلاوی است.
خرما های نیمه خشک دارای رطوبت متوسط، بافت نرم و قند نسبتا بالا هستند که بهترین گونه های شناخته شده آن عبارتند از نور ، زاهدی هر دو این نوع خرما ها هدیه بسیار محبوبی برای کریسمس هستند.
خرمای خشک، که خرمای نان و غلات نیز نامیده می شود، دارای کمترین رطوبت ، و دارای بافتی سخت نیز هستند . خرما های خشک دارای بالاترین مقدار قند هستند که بهترین خرمای خشک شناخته شده ، خرمای پیارم است.
اکثر خرما ها بیضی شکل هستند (بعضی از آنها دور کمر باریک تری دارند) و حدود 3 تا 4 سانتی متر طول و حدود 1.5 سانتی متر قطر دارند. هر یک از آن ها دارای یک هسته باریک، بلنداست ، خرما ها زمانی که به رنگ سبز تبدیل می شوند هنوز کال بوده و سپس رنگ آن ها به زرد تغییر می کند ، پس از آن به رنگ قهوه ای طلایی و در آخر به رنگ سیاه یا قهوه ای مایل به قرمز تبدیل می شود. خرما ها معمولا تا زمانی که سبز رنگ هستند از درخت چیده می شوند ، آن ها را خشک می کنند و به مرور به قند آن ها اضافه می شود و شدیدتر می شود همچنین پوست خرما نیز پس از مدتی خشک و نازک می شود.
هر درخت خرما می تواند تا 30 متر رشد کند و هر ساله بیش از 1000 خرما تولید کند. از هر شاخه درخت خرما در کنده بیش از 200 میوه خرما آویزان است.
بهترین زمان برداشت : فصل چیدن میوه خرما هر ساله از پاییز شروع شده و تا بهار نیز ادامه دارد .
بهترین انتخاب در زمان برداشت : معمولا خرما هایی برای برداشت انتخاب می شوند که چاق ، نرم ، براق و خوش رنگ هستند . از برداشت خرما هایی که فاقد ظاهر مناسب ، خیلی خشک یا کپک زده هستند اجتناب کنید.
تعداد : در هر 450 گرم حدود 50 خرما با اندازه متوسط وجود دارد.
معمولا در فروشگاه ها خرما های تازه به مدت 2 هفته در یک کیسه پلاستیکی در یخچال نگهداری می شود طوریکه بوی مواد غذایی دیگر را جذب نکنند.
خرما های خشک شده در ظرف های هوابندی شده در محیط خشک و خنک برای مدت 6 ماه تا یک سال در یخچال قابل استفاده هستند. همچنین امکان فریز کردن خرما ها در ظرف ها یا کیسه های هوابندی شده تا 5 سال نیز وجود دارد.
همچنین می توانید خرما را با دست یا چاقو و به قطعات کوچک تر تقسیم کنید. برای جلوگیری از چسبندگی چاقو آن را سریعا با آب سرد بشویید ، خرما ها را نیز می توان چند بار با آب شستشو دهید.
کاربرد خرما در پخت و پز : خرما های تکه تکه و ریز ریز شده را می توانید در دستور غذایی خود به عنوان کشمش جایگزین و استفاده کنید همچنین می توانید از آن در نان، کوکی ها و پودینگ ها نیز استفاده کنید. از خرما های نسبتا قدیمی تر می توانید در ماهیتابه غذا در هنگام پخت انواع گوشت و کباب به مدت 15 دقیقه استفاده کنید .می توانید خرما را با پنیر خامه ای یا خمیر بادام نیز مخلوط کنید.
می توان از خرما :
• به صورت ریز ریز شده در سالاد مرغ
• در غلات داغ برای پخت انواع شیرینی
• در سالاد اسپانیایی، ماهی تن و یا گوشت دودی
• در گوشت چرخ کرده سوسیس و سالاد های میوه استفاده کرد.
خرما ها دارای مقدار زیادی پتاسیم، آهن و نیاسین هستند و به طور متوسط دارای متوسط حدود 25 کالری هستند.
خرما ها در آب هوای بیابانی، به ویژه در شمال آفریقا و خاورمیانه، رشد و پرورش داده می شوند
یکی از قدیمی ترین مراکز پرورش خرما شهر بین النهرین بوده که دارای قدمت بیش از 2000 سال است .
شخصی به نام مورس که دارای ملیت عربی بود برای اولین بار در قرن چهاردهم خرما را از شمال آفریقا به اسپانیا آورده است. همین امر باعث شده تا بعدها، اسپانیایی ها به عرصه جدیدی از صادرات خرما در دنیا دست پیدا کنند. همچنین بیشترین خرمای پرورش داده شده در کشور آمریکا در روستای کوچلای کالیفرنیا صورت می پذیرد.
نام خرما از شکل ظاهری آن گرفته شده است که یک کلمه ای یونانی و به معتای انگشت می باشد.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید