آدرس دفتر فروش: تهران-خیابان شوش-خیابان تختی-روبروی خیابان جعفری-پلاک ۱۵۸-فروشگاه مرکزی خرما سیاه، تلفن های تماس: 02155811009 و 09127256271

عارضه ای در خرما به نام خشکیدگی

عارضه ای در خرما به نام خشکیدگی
عارضه خشکیدگی در واقع مشکلی است که در برخی خرما ها به وجود می آید و برای اولین بار این مشکل در سال 1368 در شهر کرمان رخ داد این مشکل بیشتر خرماهای مضافتی را درگیر می کند و باعث کاهش محصول نخلستان ها و کاهش درآمد نخل داران می شود. علائم ظاهری این مشکل در خرما به صورت چرودگی در پوست خرما و پژمردگی محصول دیده می شود. این مشکل زمانی اتفاق می افتد که خرما در مرحله ای که خارک نامیده می شود می خواهد به رطب تبدیل شود و اگر همزمان با تبدیل خارک به رطب افزایش دمای هوا ، افزایش بادهای گرم و خشک و کاهش رطوبت اتفاق بیافتد موجب بروز مشکل خشکیدگی در خرما می شود.
با توجه به بررسی ها و تحقیقاتی که توسط محققین صورت گرفته مساعد کردن شرایط جوی نخلستان موجب کاهش بروز این مشکل می شود. با آبیاری به موقع و مناسب نخلستان و جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به نخلستان در حساس ترین دوره رشد خرما یعنی تبدیل از خارک به رطب می توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد.
اما علایم ظاهری بروز این مشکل به چه شکل است و در چه زمانی رخ می دهد؟ اولین علایم در زمان تغییر رنگ خرما رخ می دهد و به این صورت است که در قسمت انتهایی خوشه خرما یک نوار قهوه ای رنگ ایجاد می شود که این تغییر رنگ هم می تواند در قسمت روی خوشه و یا زیر خوشه به وجود بیاید. و این نوار قهوه ای رنگی که در خوشه خرما ایجاد می شود دارای یک فرو رفتگی است و از بقیه نواحی خوشه کم آب تر است.
پس از بروز این مشکل کم کم این عارضه در کل خوشه ادامه پیدا می کند و به میوه ها می رسد و باعث خشکیدگی و پژمردگی تمام محصول می شود ولی گاهی مواقع ممکن است این مشکل مقطعی باشد و با گذشت زمان مشکل مرتفع شود.
خشکیدگی ممکن است در تمام قسمت های یک خوشه دیده شود و یا در برخی از قسمت های آن ایجاد شود معمولا این عارضه طی 2 تا 3 روز و در برخی موارد تا 10 خود را نشان می دهد.
همان طور که گفته شد شرایط نامساعد جوی موجب بروز این عارضه می شود افزایش دما و کاهش رطوبت و عوامل دیگری که موجب بروز این مشکل می شوند عبارتند از: موقعیت بد درخت نخل در نخلستان، پیر بودن درخت، وجود تعداد زیاد خوشه در یک نخل که موجب خشکیدگی در برخی از خوشه ها می شود اما برخی از

انواع خرما نسبت به این عارضه حساس تر هستند و زودتر از بقیه به این عارضه مبتلا می گردند ارقامی مانند کبکاب، خاص و مضافتی نسبت به بقیه زودتر درگیر این مشکل می شوند.
همچنین درختان نخلی که دارای سن کمتری هستند و یا درختانی که در حاشیه نخلستان قرار دارند و بیشتر در معرض بادهای گرم و خشک هستند زودتر دچار این مشکل می شوند که با مدیریت صحیح نخلستان، رسیدگی و آبیاری به موقع می توان خسارات ناشی از این عارضه را کاهش داد.
انجام عملیات هرس یعنی چیدن برگ ها و خوشه های اضافی و خشک شده، پیشگیری از بروز آفات و مبارزه با آنها، پوشاندن خوشه های خرما توسط حصیر یا پارچه متقال و حفاظت از آنها در مقابل تابش خورشید و بادهای گرم و خشک، احداث بادشکن در حاشیه نخلستان ها برای جلوگیری از وزش بادهای گرم به نخل ها از کارهایی است که در نخلستان ها برای کاهش بروز این مشکلات انجام می شود.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید