دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

برداشت خرما

زمان برداشت خرما
حداقل دو زمان می توان برای برداشت خرما برشمرد یکی در میانه فصل تابستان و دیگری در پایان فصل است. مرحله ای از رشد خرما وجود دارد که در طی آن قند در خرما ذخیره می شود که در خرماهای متفاوت فرق دارد و باعث می شود زمان برداشت خرماها با هم متفاوت باشد. مثلا در خرما ((دیگلت نور)) این مرحله زمانی است که نیمی از خرما از بالا به پایین شروع به نرم شدن می کند در مورد خرما((برهی)) این مرحله زمانی اتفاق می افتد که نخستین لکه های روشن بر روی آن ظاهر می شود. در مورد خرما ((مکتوب)) مرحله انباشته شدن قند زمانی رخ می دهد که 15 درصد ظاهر خرما روشن شده باشد. در مورد خرما ((خضراوی)) این مرحله زمانی که خرما کاملا رسیده باشد اتفاق می افتد.
عوامل موثر در زمان برداشت خرما
باران: ریزش باران باعث ترک خوردن سطح خرما و تجمع میکروب ها و حشرات میشود و سطح خرما را تیره می کند و خسارت سنگینی به وجود می آورد.
حشرات: هجوم حشرات یکی از نشانه های رسیده شدن خرماهاست بنابراین نخل داران با دیدن هجوم حشرات به برداشت خرما اقدام می کنند یکی دیگر از دلایل هجوم حشرات آسیب دیدن خرماها توسط باران است که در این زمان می توان از سم پاشی برای از بین بردن آنها استفاده کرد.
کاهش رطوبت: یکی دیگر از عوامل زیان آور برای خرما کاهش رطوبت است که موجب ایجاد قارچ، باکتری و مخمر می شود.
عملیات برداشت خرما
تعداد دفعات برداشت خرما بر میزان و کیفیت محصول تاثیر فراوان دارد. تعداد دفعات برداشت خرما نیز با شرایط آب و هوایی و فصل برداشت آن رابطه مستقیم دارد. هرچه در فصل خرما چینی هوا گرمتر و رطوبت هوا کمتر باشد تعداد دفعات خرما چینی کمتر می شود و اگر هوا زیاد گرم نباشد و رطوبت هوا زیاد باشد چون باعث آسیب به خرماها و تجمع حشرات می شود فواصل برداشت محصول کمتر خواهد شد تا محصول خرما خسارت کمتری ببیند.

عملیات پس از برداشت
دود دادن و ضدعفونی کردن خرما
برای جلوگیری از آسیب های ناشی از حشرات باستی پس از برداشت خرما به آن دود بدهند برای این منظور نیاز به اتاقک هایی برای انبار کردن خرما است که در برابر ماده گازی شکل غیر قابل نفوذ باشد. این اتاق ها باید این قابلیت را داشته باشند که در سردترین روزهای سال هم گرم باشند زیرا برای ضدعفونی نگه داشتن خرما نیاز به دمای 16 درجه سانتیگراد است. از گاز متیل برومایر برای دود دادن به خرما استفاده می کنند.
پاکسازی خرما
برای پاکسازی خرما از وسایل شستشو دهنده استفاده می کنند برای این منظور ابتدا خاک و خاشاک آن را می گیرند سپس خرماها را به دستگاهی که دارای میله هایی است که به دور خود می چرخند می ریزند در این دستگاهها از مواد شوینده و برس هایی برای پاکسازی خرما استفاده می شود در نهایت برای از بین بردن مواد شوینده از روی خرما آنها را آبکشی می کنند.
بعد از پاکیزه سازی خرما بایستی آب اضافی آنها گرفته شود تا موجب خراب شدنشان نشود خرماهایی که دارای رطوبت اضافی هستند در اتاق هایی که مخصوص خشک کردن است پهن می کنند.
جداسازی
در این مرحله ارقام خرمای مرغوب که مورد پسند بازار که دارای بافت مناسب و گوشتی است از نوع نامرغوب آن جدا می شود.

درجه بندی
به طور کلی درجه بندی خرما در دو مرحله انجام می شود اولین بار در نخلستان این کار انجام می شود و خرماهای صدمه دیده از خرماهای مرغوب جدا می شوند بار دوم در عملیات های بسته بندی اینکار انجام می شود که در طی آن بر اساس رنگ، اندازه، میزان آسیب توسط حشرات، امراض فیزیولوژیکی و میزان رطوبت خرماها دسته بندی می شوند.
خشک کردن
خشک کردن خرما به معنی خارج کردن مقداری از رطوبت خرما از بافت آن است اینکار در دما و شرایط خاصی صورت میگیرد که موجب می شود زمان بیشتری بتوان خرما را در انبار نگه داری کرد همچنین باعث کاهش وزن آن شده و هزینه های حمل و نقل را کاهش می دهد.
مرطوب سازی خرما
این عمل برای نرم کردن بافت خرما و لذیذ شدن آن انجام می شود اینکار را می توان به راحتی با رساندن آب به خرما انجام داد اینکار معمولا برای خرماهایی که بافت نرم دارند و بعد از رسیدن مدت زیادی بر روی درخت مانده اند و خشک شده اند یا خرماهایی که در شرایط خشک در انبار نگه داری شده اند انجام می شود.
انبار کردن
پس از برداشت محصول خرما از نخلستان ها و انتقال به کارگاهها به منظور پاکسازی و درجه بندی و بسته بندی حال نوبت به نگه داری و انبار کردن آن می رسد. دو هفته قبل از رسیدن خرماها به انبار نیاز است که محیط انبار کاملا پاکسازی و ضد عفونی شود و خرماهای از پیش انبار شده از انبار خارج شوند تا محصول خرما دچار آسیب و حمله حشرات نشود.

شما می توانید به جمع خریداران محترم شرکت خرما سیاه بپیوندید . برای این کار تنها کافی است با کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه تماس بگیرید یا از طریق سفارش آنلاین اقدام کنید.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید