آدرس دفتر فروش: تهران-خیابان شوش-خیابان تختی-روبروی خیابان جعفری-پلاک ۱۵۸-فروشگاه مرکزی خرما سیاه، تلفن های تماس: 02155811009 و 09127256271

روش های مصرف درست خرما

روش های مصرف درست خرما
شاید در اولین برخورد با این جمله کمی تعجب کنید. مصرف درست خرما؟ بله درست است. مصرف درست خرما.
با وجود اینکه مصرف خرما پیشینه هزاران ساله بخصوص در کشوری مانند ایران دارد اما هنوز هم برخی مصرف و یا روش های مصرف خرما را به خوبی نمی دانند و این موضوع باعث مشکلاتی برای انها شده و می شود.
خرما هم مانند انواع میوه های دیگر نوعی میوه است. هر چند اغلب برای جلوگیری از آفت سم زنی به آن نمی شود اما در هر صورت وجود شیره و چسبندگی خرما و الودگی این روزهای هوا کاملا این نکته را باید مشخص کند که خرما هم نیاز به شستشو دارد. متاسفانه هنوز هم بسیاری از مردم خرما را نشسته مصرف می کنند و بیماری های مختلفی از طریق آلودگی خرما را برای خود به ارمغان می آورند.
ضمن اینکه خرما طبع گرمی دارد و نباید در روز بیش از 5 عدد خرما مصرف شود و اگر مصرف می شود باید با مسهل ان یعنی میوه هایی که طبع سرد دارند مصرف شود.
خرما را می توانید با گردو، بادام زمینی و یا بادام هندی مصرف کنید و یا خمیر خرما را با خمیر خیار استفاده کنید. در ضمن بهتر است خرما را به خوبی بجویید زیرا هضم خرما کمی دشوار است و برای افرادی که معده ضعیفی دارند ممکن است مشکل ساز شود و باعث نفخ و حتی بر خلاف طبیعتش باعث بروز یبوست شود.
امروزه خرما را چه بصورت معمول با صرف صبحانه و یا میان وعده و چه بصورت پخت با انواع غذا ها و شیرینی و کیک استفاده می کنند. همچنین می توان شیره خرما را گرفت و از شیره خرما استفاده کرد. بخصوص افرادی که مشللات معده دارند و خرما بصورت گوشتی و مصرف معمولی خیلی مناسب حال انها نیست می توانند اقدام به تهیه شیره خرما و استفاده از شیره خرما بکنند.
ترکیب شیره خرما، شیره انگور، شیره توت و شیره انجیر به عنوان شیره میکس شناخته می شود که معجونی فوق العاده برای افرادی است که دچار کم خونی و فقر آهن هستند.
شما هم می توانید برای تهیه بهترین خرما و شیره خرما و یا انواع خشکبار با کارشناسان شرکت خرما سیاه به عنوان برترین برند خرما در ایران تماس گرفته و خرما خود را سفارش دهید.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید