دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

خرما خشک بهتر است یا خرما تر؟

خرما خشک بهتر است یا خرما تر؟
خرما انواع مختلفی دارد و در بازار نیز بصورت خشک ، نیمه خشک و تر به فروش می رسد. بسیاری از مردم در زمان خرید خرما این سوال را دارند که کدام یک از این نوع خرما ها بهتر است و یا اینکه اصولا خرما تر بهتر است یا خرما خشک؟ حتی بعضا این سوال پیش می آید که خرما تر سالم تر است یا خرما خشک؟
خرما از میوه هایی است که قند فروانی دارد و عموم مردم و حتی کارشناسان شاید تنها خطر استفاده زیاد از خرما را همین قند و کالری زیاد آن بخصوص برای افراد مبتلا به دیابت و دچار مرض چاقی می دانند. حدود 70 درصد از خرما را قند تشکیل داده اما نوع این قند از نوع فروکتوز است که به راحتی در سوخت و ساز بدن و در مدت زمان کمی مصرف می شود اما انرژی زا بودن خرما به دلیل داشتن کالری زیاد باعث می شود که نسوزاندن آن خطر افزایش وزن داشته باشد.
بر خلاف تصور مردم هر چه خرما میزان کمتری رطوبت داشته باشد قند بالاتری دارد. خرما خشک کمترین میزان رطوبت را دارد و این نشان می دهد که خرما خشک نسبت به خرما تر قند بالاتری دارد. هر چند خرما خشک را خیلی راحت تر می توان نگهداری کرد و حتی برای مدت زمان بسیار بیشتر مورد استفاده قرار داد. خرما تر را باید درون یخچال و فضای سرد تر و ترجیحا زیر 5 درجه سانتی گراد نگهداری کرد اما خرما خشک را می توان در محیط های خشک و خنک تا 10 یا حتی 15 درجه سانتی گراد هم نگهداری کرد.
خرما تر حتی در زمانی که در یخچال نگهداری می شود نهایتا بین 8 تا 10 ماه قابل نگهداری است اما خرما خشک را می توان با نگهداری در محیط خنک مانند یخچال تا 5 سال و یا حتی بیشتر استفاده کرد. خرما خشک در نتیجه از نظر امکان نگهداری از خرما تر بهتر است.
از نظر طعم و مزه تفاوت زیادی در طعم و مزه خرما خشک و تر نیست و تنها تفاوت این نوع خرما ها در نوع خرما است. مثلا خرما پیارم از خرماهای نیمه خشک تا خشک است که بهترین طعم را در بین خرما ها دارد در حالی که خرما آلویی یا خاصویی را نیز که از خرما های تر است با خرما پیارم از نظر طعم قیاس می کنند.
از نظر کالری نیز در هر 100 گرم خرما خشک حدود 280 کالری موجود است و در هر 100 گرم خرما تازه حدود 145 کالری موجود است. بنابراین کاملا مشخص است که خرما خشک نردیک به دو برابر خرما تازه کالری دارد . بنابراین افرادی که به دنبال رژیم غذایی هستند باید کمتر خرما خشک مصرف و در صورت تمایل خرما تر را در سبد غذایی خود داشته باشند و افرادی که به دنبال افزایش وزن هستند بر عکس باید خرما خشک را بیشتر در سبد غذایی خود داشته باشند.
از نظر خواص درمانی خرما خشک و خرما تر هر دو میزان زیادی مواد مغذی مانند انواع ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و غیره را دارند. آنچه که تمایز بین خرما ها را در این خصوص ایجاد می کند نوع خرما است و شاید بهتر باشد شرایط آب و هوایی و موقیعیت کشت خرما را در این خصوص دخیل بدانیم .
از این رو خرما چه از نوع خشک باشد و چه از نوع تر هر دو میززان زیادی آهن ، پتاسیم، منیزیم، فولیک یا فولات و انواع ویتامین های B و C و A را دارند. خرما هم از نوع تر و هم از نوع خشک از بهترین نوع میوه ها است که توصیه شدید می شود که در برنامه غذایی روزانه افراد جای داشته باشد اما بسته به شرایط بدنی و نوع خرما باید تنظیم شود که چه میزان خرما در روز استفاده شود.
تفاوتی ندارد خرما تر باشد یا خشک، استفاده کم از این نوع میوه می تواند تبعاتی برای بدن داشته باشد و استفاده زیاد از خرما نیز می تواند باعث چاقی، حساسیت و یا آسیب های دهان و دندان شود.
از انواع خرما تر می توان به خرما کبکاب، رطب طلایی یا زرد، خرما مستعمران، خرما خاصویی و غیره اشاره کرد و انواع خرما خشک یا نیمه خشک را می توان خرما پیارم ، خرما زاهدی، خرما آل مهتری و غیره دانست.
به منظور سفارش و خرید بهترین نوع خرما در ایران با اطمینان از سلامت و کیفیت خرما بهتر است همین امروز با کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه تماس گرفته و با اطمینان پیش سفارش خود را ثبت کنید. شرکت خرما سیاه دارای برند نمونه برترین نوع خرما در ایران و یکی از مشهور ترین و محبوب ترین برند های ایرانی در بین مشتریان خارجی می باشد.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

0 Responses

  1. […] خرما خشک بهتر است یا خرما تر؟ خرما انواع مختلفی دارد و در بازار نیز بصورت خشک ، نیمه خشک و تر به فروش می رسد. بسیاری از مردم در زمان خرید خرما این سوال را دارند که کدام یک از این نوع خرما ها بهتر است و یا اینکه اصولا خرما تر بهتر است یا خرما خشک؟ حتی بعضا این سوال پیش می آید که خرما تر سالم تر است یا خرما خشک؟ خرما از میوه هایی است که قند فروانی دارد و عموم مردم و حتی کارشناسان شاید تنها خطر استفاده زیاد از خرما را همین قند و کالری زیاد آن بخصوص برای افراد مبتلا به دیابت و دچار مرض چاقی می دانند. حدود 70 درصد از خرما را قند تشکیل داده اما نوع این قند از نوع فروکتوز است که به راحتی در سوخت و ساز بدن و در مدت زمان کمی مصرف می شود اما انرژی زا بودن خرما به دلیل داشتن کالری زیاد باعث می شود که نسوزاندن آن خطر افزایش وزن داشته باشد. برای مطالعه ادامه این مطلب به سایت خرما سیاه مراجعه فرمایید. همچنین میتوانید برای خرید خرما به صفحه سفارش آنلاین خرما شرکت مراجعه فرمایید. شرکت خرما سیاه دفتر ایران تهران : خیابان شریعتی – بعد از سید خندان – بالاتر از خواجه عبدالله – کوچه خوی – پلاک 26 زنگ 555 تلفن همراه : 09127256271 خلیلیان تلفن و فکس : 22887288-021 و 22892329-021 و 22864358-021 آدرس دفتر فروش: تهران-خیابان شوش-خیابان تختی-روبروی خیابان جعفری-پلاک ۱۵۸-فروشگاه مرکزی خرما سیاه، تلفن تماس: 02155811009 دفتر ویتنام هانوی : شماره 10، 336/9 کوچه، خیابان نگوین تری، خیابان 336، سان ژوان، هانوی، (کنار دانشگاه علوم اجتماعی و علوم انسانی) تلفن: +84 0936070628 […]