دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

حلوا ارده

حلوا ارده
حلوا ارده نوعی دسر است که پیشینه تاریخی طولانی مدتی در ایران و در برخی دیگر از کشورهای جهان دارد. ما ایرانی ها حلوا ارده را به عنوان صبحانه و یا میان وعده میل می کنیم ولی مردم برخی دیگر از کشورها بخصوص کشورهای اسپانیا و پرتغال و لهستان ارده و حلوا ارده را به عنوان دسر می شناسند و به همراه غذا میل می کنند.
حلوا ارده همانطور که از نامش مشخص است ترکیب دو نوع ماده غذایی یعنی ارده با حلوا است. حلوا بصورت کلی به ماده ای نشاسته ای و شیرین اطلاق می شود که با ترکیب سایر مواد دیگر درست می شود و به همین دلیل نام های متفاوتی دارد. حلوا تره، حلوا شکری، حلوا هویج، حلوا گردویی و غیره از نوع دیگر حلوا ها هستند. حلوا می تواند از قند و یا شکر درست شود و یا می تواند با مواد شیرین کننده طبیعی مانند شیره انگور، شیره خرما، عسل و یا شکر قهوه ای درست شود.
ارده نیز کنجد خمیر شده را می گویند. کنجد برای تبدیل شدن به خمیر نیاز به یک فرایند کاری دارد. بر این اساس باید کنجد مناسب جمع آوری شود و خیس بخورد و سپس پوست آن کنده شود و مغز آن خمیر شود. این خمیر را ارده می نامند.
از ترکیب ارده با یکی از شیرین کننده های طبیعی و برخی دیگر از مواد که به ساختار آن قوام دهد و طعم آن و خاصیت آن را افزایش دهد، حلوا ارده گفته می شود و بصورت کلی ترکیب حلوا و ارده را حلوا ارده می نامند. هر چند طرز تهیه حلوا برای حلوا ارده بصورت مجزا نیست و به همراه ارده تولید می شود.
از سایر موادی که برای تولید حلوا ارده استفاده می شد می توان به هل، چوبک، تخم مرغ، شکر یا سایر شیرین کننده ها ، گلاب و گاها موادی مانند کره، آرد گندم و غیره هم به آن اضافه می شود.

تاریخ تولید حلوا ارده
هر چند دقیقا مشخص نیست در چه زمانی استفاده و تولید حلوا ارده رواج پیدا کرده است. اما بر اساس مستندات به دست آمده و برخی از روایت ها تولید حلوا ارده را به شیخ بهایی نسبت می دهند. در این خصوص در تاریخ آمده است که به دنبال درخواست شاه عباس صفوی برای داشتن نیروها و سربازهای قوی و پر انرژی و نیرومند که در شرایط سخت جنگی دوام داشته باشند ، شیخ بهایی با همکاری شیرینی پز های آن زمان حلوا ارده را اختراع کرده است که به غیر از خصایص فوق ، شرایط حمل و نقل ساده ای هم داشته باشد و در ضمن نیازی نباشد آن را گرم و آماده کرد.
حلوا ارده در برخی از دیگر کشورها نیز تولید می شود. ترکیه، عربستان، کشورهای حوزه بالکان و لهستان، یونان و لبنان و حتی کشورهای شوروی سابق حلوا ارده را تولید می کنند . هر چند حلوا ارده این مناطق با ایران تفاوت هایی دارد اما ساختار آن تقریبا مشابه است.
حلوا ارده ایرانی از بهترین نوع حلوا ارده های موجود در جهان از نظر کیفیت ، نحوه تولید، مواد تشکیل دهنده و عطر و مزه می باشد. حلوا ارده و ارده اردکان یزد در ایران شهرت زیادی دارد. حسن شهرت این ارده ها و حلوا ارده ها به دلیل استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد و همچنین عدم استفاده از مواد افزودنی و شیمیایی به حلوا ارده می باشد. ضمن اینکه حلوا ارده اردکان و بصورت کلی حلوا ارده در ایران پیشینه طولانی دارد و شاید برخی از کشورها از ایران الگو برداری کرده باشند.
در هر صورت ارده و حلوا ارده در اردکان و دیگر شهرهای ایران با شکر درست می شود و کمتر از شیرین کننده های طبیعی مانند عسل و یا شیره انگور و شیره خرما در تولید آنها استفاده می شود.

انواع حلوا ارده ایرانی
حلوا ارده تنوع زیادی دارد که بعضا آن را به دلیل مواد تشکیل دهنده آن متفاوت دسته بندی می کنند. اما بصورت کلی سه نوع حلوا ارده وجود دارد:
1- حلوا ارده شکری
این نوع حلوا ارده عمدتا با استفاده از شکر، گلوکز مایع، اسید سیتریک و آب چوبک درست می شود. برای تولید این نوع حلوا ارده ابتدا فراورده مورد نیاز یا همان حلوا را آماده می کنند و سپس ارده را به آن اضافه و به خوبی با دست در روش سنتی و با دستگاه در روش صنعتی خمیر ورز داده می شود و یا مالش داده می شود تا حلوا ارده شکری تولید شود. در این نوع حلوا ارده شکری سایر انواع مواد هم ممکن است به کار رود. حلوا ارده شکری را می توان به دلیل ظاهر نخ دار آن به راحتی تشخیص داد.

2- حلوا ارده نرم
برای تهیه این نوع حلوا ارده از شکر، گلوکز مایع، اسید سیتریک، آب چوبک و پودر سفیده تخم مرغ استفاده می شود و سپس این حلوا به ارده اضافه می شود و کار ورزیدن و یا مالش دادن آن انجام می شود. این نوع حلوا ارده نیز با مواد دیگر می تواند ترکیب شود. ظاهر این نوع حلوا ارده شل و نرم است و ظاهری نخ دار ندارد و به این ترتیب قابل تشخیص است.

3- حلوا ارده بدون شکر
برای درست کردن این حلوا ارده از شکر استفاده نمی شود. در واقع عمدتا قند های الک شده، اسید سیتریک و آب چوبک برای تولید این نوع حلوا ارده به کار می رود و بعد از اضافه کردن ارده و مالش دادن به شکل نخ دار در می آید اما این نخ ها ریزتر هستند.
نوع دیگری از حلوا ارده بدن شکر استفاده از مواد طبیعی برای شیرین کردن حلوا ارده است. عسل، شیره توت، شیره انگور، شیره خرما و غیره از مواد طبیعی برای درست کردن این نوع حلوا ارده هستند. اما در نام گذاری این نوع حلوا ارده به آنها حلوا ارده عسلی و یا حلوا ارده با شیره گفته می شود، که در دسته بندی حلوا ارده بدون شکر قرار دارند. این نوع حلوا ارده معمولا بخصوص اگر از شیره درست شده باشد، شل تر است و کمی از ارده سفت تر می شود.

نحوه تولید حلوا ارده
عمدتا هنوز هم در ایران برای تولید حلوا ارده از روش های سنتی و یا دستی استفاده می شود. اما در سال های اخیر و به منظور تولید انبوه حلوا ارده برای مقاصدی مانند صادرات حلوا ارده به دیگر کشورها از روش های صنعتی نیز در ایران برای این منظور استفاده می شود.

مواد مورد نیاز برای تولید حلوا ارده
مواد ضروری:
- ارده
- شکر یا شیرین کننده های طبیعی دیگر مانند عسل، شیره خرما، شیره انگور و غیره
- اسید سیتریک
- آب چوبک
- آب یا گلاب
- آرد گندم
مواد دلخواه:
- کره
- سفیده تخم مرغ
- خرده گردو
- خلال بادام
- خلال پسته
- پودر نارگیل
- محلول زعفران

طرز تهیه حلوا ارده سنتی یا دستی
در روش سنتی تولید حلوا ارده که برخی در حجم کم در خانه نیز تولید می کنند باید ابتدا آرد گندم را حرارت داد تا از خامی خارج شود. البته در این مرحله اجازه نباید داد که آرد تغییر رنگ دهد و یا بیش از حد حرارت ببیند.
بعد از اینکه آرد از حالت خامی در آمد باید ارده را به آرامی به آن اضافه کرد و به خوبی توسط مخلوط کن با هم ترکیب کرد و سپس دوباره ارده باید با آرد گندم حرارت داده شود و به خوبی بر روی حرارت کار مخلوط کردن آنها ادامه پیدا کند.
سپس باید آب یا گلاب یا ترکیبی از این دو را با ماده شیرین کننده با هم به میزان مناسب که شیرینی آن زیاد نباشد ترکیب کرد. به این ماده شربت گفته می شود.
برای تهیه شربت حلوا ارده، باید آب را حرارت دهید تا حسابی داغ شود و بعدا ماده شیرین کننده یا شکر را به آن اضافه کنید تا این ماده به خوبی در آب حل شود. موادی مانند زعفران و گلاب را در این مرحله باید اضافه کنید و سپس آرد و ارده با شربت با هم ترکیب شوند.
شربت اگر کمی شیرین تر هم باشد اشکالی ندارد زیرا بعدا با اضافه شدن به آرد کمی شیرینی خود را از دست می دهد. اما میزان شیرینی آن نباید زیاد شود. بعد از اینکه ترکیب ساخته شده روی حرارت به جوش آمد باید اجازه داد تا مواد کمی قوام بیایند.
این ماده را به دیگ های مخصوص انتقال می دهند و در زمان حرارت دیدن مرتبا آنها را هم می زنند. در برخی از انواع حلوا ارده ممکن است در این مرحله ، پودر نارگیل، خلال بادام، خلال پسته، پودر گردو و غیره نیز اضافه شود و دوباره کار هم زدن انجام می شود تا به خوبی مواد ترکیب شوند ولی برخی نیز این مواد را به خود ترکیب آرد و ارده اضافه می کنند.
شربت را باید کم کم به آرد و ارده اضافه کرد تا گلوله نشود و به خوبی با هم زن آنها را مخلوط کرد. ضمن اینکه در این مرحله باید مراقب سفت شدن ترکیب نیز بود.
تذکر: اگر مخلوط شما سفت شود می توانید کمی کره به آن اضافه کنید و یا کمی شیره دیگر روی مخلوط بریزید.
وقتی مواد در دمای بالا با هم حسابی مخلوط شدند و قوام آمدند، آنها را به قالب هایی انتقال می دهند تا در این قالب ها و در دمای خنک در سردخانه ها، حلوا ارده شکل بگیرد. گاها نیز این حلوا ارده ها را در داخل ظروف بسته بندی مستقیما انتقال می دهند و داخل این ظروف سفت می شود.
در نهایت برخی از شرکت ها با استفاده از روغن کنجد، و کمی پودر نارگیل، خلال بادام و خلال گردو روی حلوا ارده را تزئیین می کنند.

طرز تهیه حلوا ارده به روش صنعتی
برای تولید حلوا ارده به صورت صنعتی، تقریبا همان فرایند سنتی انجام می شود و در واقع همان روش تولید سنتی و دستی به صورت مکانیزه و ماشینی در آمده است. در این روش می توان حلوا ارده را در مقدار بسیار بیشتری تولید کرد و به همین دلیل فرایند های صنعتی به سرعت در حال رشد هستند.
برای تولید حلوا ارده به روش صنعتی ابتدا شیرین کننده حلوا تولید می شود. این شیرین کننده می تواند با استفاده از شکر باشد و یا انواع شیرین کننده های طبیعی مانند عسل، شیره انگور ، شیره خرما و یا حتی شکر قهوه ای . اما عمدتا از شکر استفاده می شود. برای تولید این شیرین کننده در روش صنعتی شکر حرارت داده می شود و سپس گلوکز و بعدا اسید سیتریک به آن اضافه می شود.
بعد از اینکه شیرین کننده آماده شد با استفاده از آن شربت حلوا ارده تولید می شود. برای پخت شربت حلوا ارده از دستگاه های دو جداره استفاده می شود. این دستگاه ها با استفاده از بخار که در دو جداره بیرونی آنها در جریان است، شربت را با ترکیب آب و گلاب و شیرین کننده آماده می کنند.
به منظور سفید شدن شیره شکر که در زمان حرارت تغییر رنگ می دهد از عصاره یا آب چوبک استفاده می شود. به همین دلیل بعد از اینکه مخلوط در مجاورت حرارت شروع به آماده شدن شد، این عصاره چوبک به اندازه لازم به ماده اضافه می شود.
سپس با استفاده از نوارهای مخصوص و یا پمپاژ شربت تولید شده به دیگ های خلا و یا دیگ های مخصوص دیگر شربت تولید شده با ارده و احتمالا در برخی از کارخانه ها ارده و آرد گندم ترکیب می شود. این دیگ ها دارای هم زن هایی هستند که به خوبی ماده را ترکیب می کند و ورز می دهد.
در مرحله بعد بسته به نوع دستور تولید کارخانه موادی مانند هل، وانیل، انواع پودر نارگیل، گردو و بادام و پسته و غیره به ماده اضافه می تواند بشود. سپس ماده تا هنوز گرم است به لاین بسته بندی پمپاژ و یا انتقال داده می شود و در ظروف بسته بندی کاغذی، متا لایز و یا ظروف پلاستیکی ریخته می شود و در سردخانه نگهداری می شود تا بعد از 12 ساعت آماده عرضه به بازار شود. این نوع حلوا ارده ها بسته به نوع تولید ممکن است ظاهری متفاوت داشته باشند.
اگر ظاهر حلوا ارده نخ دار و از نوع نخ دار درشت باشد، این حلوا ارده با شکر تولید شده است، اگر از نوع نخ دار ریز به نظر برسد با قند تولید شده و اگر شل باشد با استفاده از مواد شیرین کننده غیر شکری پخته شده است.

خواص حلوا ارده
عمده خواص حلوا ارده را باید در ارده جستجو کرد. هر چند اگر حلوا ارده با مواد شیرین کننده طبیعی درست شود از مضرات آن کاسته می شود و چندین برابر به فواید آن اضافه می شود. مثلا حلوا ارده ای که با عسل درست شده باشد، نه تنها خواص ارده را دارد بلکه خواص عسل نیز به ان افزوده می شود.
حلوا ارده طبیعتی گرم دارد و به همین دلیل برای سرد مزاج ها بسیار عالی است. حلوا ارده دارای اسید های چرب اشباع نشدنی است که می تواند با تنظیم کلسترول مثبت خون از افزایش کلسترول منفی خون جلوگیری کند.
ضمن اینکه ارده موجود در حلوا ارده دارای مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم، مس، روی ،فسفر و غیره می باشد و انواع ویتامین های B،E و غیره نیز در آن موجود است که به صورت کلی به تنظیم شدن سیستم ایمنی و سلامت بدن کمک می کند. حلوا ارده بای افرادی که خطر پوکی استخوان آنها را تهدید می کند بسیار مفید است.
همچنین از قدیم استفاده از حلوا ارده برای تقویت قوای جنسی و باروری زوجین توصیه شده است و بخصوص برای مردان مفید است. حلوا ارده می تواند فقر آهن خون را از بین ببرد و باعث تولید خون بیشتر در بدن شود. از دیگر خواص حلوا ارده می توان به مواردی مانند بهبود اعصاب و روان، افزایش سوخت و ساز بدن، جلوگیری از سرطان، از بین بردن التهابات بدن، جلوگیری از درد های عصبی و میگرنی تقویبت قلب و عروق و غیره اشاره کرد.

مضرات حلوا ارده
حلوا ارده اگر با عسل، یا انواع شیره تولید شود ضرر زیادی ندارد و اغلب خاصیت است. اما با در نظر گفتن این موضوع که اغلب حلوا ارده ها با استفاده از شکر یا قند تولید می شوند مصرف بیش از اندازه ان می تواند باعث بیماری دیابت شود. ضمن اینکه شیرینی بیش از اندازه حلوا ارده برای دندان ها زیاد مناسب نیست.
همچنین افرادی که مشکلات گوارشی دارند باید دقت کنند که کنجد و یا ارده برای برخی ایجاد حساسیت وبروز بیماری اسهال می کند. بنابراین اگر این علائم را در خود دیدید بهتر است در مصرف حلوا ارده پرهیز کنید.

شرایط نگهداری حلوا ارده
بصورت کلی حلوا ارده را بهتر است در یخچال نگهداری کنید. حلوا ارده نباید زیر نور خورشید و در دمای گرم نگهداری شود. توصیه کارشناسان تغذیه این است که حلوا ارده را نهایتا تا شش ماه بعد از تولید مصرف کنید اما بصورت کلی اگر حلوا ارده در جای خنک مانند یخچال نگهداری شود می توان آن را تا یک سال استفاده کرد.
موضوع دیگر ته نشین شده و یا دو فاز شدن حلوا ارده است. در این حالت روغن حلوا ارده روی آن جمع می شود. این نشان می دهد که کیفیت حلوا ارده بالا است و جای نگرانی ندارد. استفاده از مواد شیمیایی باعث می شود تا حلوا ارده ته نشین نشود و یا روغن آن جدا نشود. توصیه می شود قبل از مصرف حلوا ارده آن را کمی مخلوط کنید بخصوص اگر حلوا ارده شل باشد.

خرید حلوا ارده
برای تهیه بهترین نوع حلوا ارده بهتر است حلوا ارده ای را انتخاب کنید که دارای برند و نام تجاری معتبر باشد. بصورت کلی تولید حلوا ارده چه به روش سنتی و چه روش صنعتی نیاز به رعایت برخی از اصول بهداشتی دارد. هر چند در روش های صنعتی استفاده از سیکل بسته یا تولید در مدار هایی که با دست انسان کار انجام نمی شو باعث شده است که روش صنعتی تولید حلوا ارده بهداشتی تر باشد اما در روش های سنتی نیز اگر بهداشت رعایت شود، حلوا ارده مرغوب می شود.
مرغوب ترین و بهترین نوع حلوا ارده ایرانی را می توانید از شرکت خرما سیاه بخواهید. شرکت خرما سیاه با استفاده از بهترین و جدید ترین دستگاه های تولید ارده و حلوا ارده، موفق به تولید بهترین نوع حلوا ارده در انواع مختلف شده است و به عنوان حلوا ارده و ارده نمونه به بازارهای مختلف داخلی ارسال می کند. ضمن اینکه خرما سیاه یکی از تنها ترین شرکت های صادر کننده حلوا ارده ایرانی به نقاط مختلف جهان می باشد و به خوبی در معرفی و فروش حلوا ارده ایرانی در بازارهای جهانی موفق بوده است.
شما هم می توانید برای خرید حلوا ارده با کیفیت بالا و درجه یک همین امروز با کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه تماس بگیرید.