دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

استخراج روغن هسته خرما

استخراج روغن هسته خرما :

ایران در میان سه کشور برتر تولید کننده خرما در سراسر جهان قرار دارد و میزان تولید آن بیش از 1 میلیون تن در سال است. انواع مختلف میوه ی خرما در استان های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان تولید می شوند .
هسته های خرما که 10 تا 15 درصد کل وزن خرما را تشکیل می دهند، اغلب به عنوان زباله یا به عنوان خوراک حیوانی اما با ارزش بالا استفاده می شوند.
هسته ی خرما شامل روغن، پروتئین و کربوهیدرات و همچنین چندین ماده مهم مهم یعنی پتاسیم، منیزیم، کلسیم، فسفر، سدیم و آهن هستند. هسته ی خرما نیز دارای منبع ارزشمندی از فیبر رژیمی است که می تواند در بسیاری از محصولات غذایی از آن استفاده شود .
روزنامه فرصت امروز درایران در مورد فرصت های سرمایه گذاری استخراج روغن هسته خرما گزارش می دهد. به دلیل در دسترس بودن منابع فراوان هسته ی خرما به عنوان یک محصول جانبی خرما به عنوان یک مزیت بزرگ سرمایه گذاری در صنعت شمرده می شود .
میزان روغن موجود در هسته های خرما ، از 7.7 تا 7.12 درصد، بسته به نوع خرما ، منشا، زمان برداشت و کود استفاده شده آن بستگی دارد که می تواند بر مقدار و تراز مواد مغذی این میوه تاثیر بسازی بگذارد. روغن هسته خرما ، حاوی بیش از 50 درصد اسید های چرب و 19 درصد اسید لینولئیک، 10 درصد اسید لوریک و 10 درصد اسید پالمیتیک است.
روغن هسته ی خرما می تواند ، به عنوان روغن پخت و همچنین برای تولید مارگارین به دلیل ثبات و مقاومت در برابر حرارت استفاده و توصیه می شود.

فرایند استخراج روغن هسته خرما :

فرآیند استخراج روغن از هسته ی خرما شامل پنج مرحله عمده می باشد
ابتدا دانه ها تمیز و خشک و حذف هر گونه مواد خارجی می کنند ، سپس دانه ها با استفاده از روتاری پخته می شوند و بین رول های فولادی برای خشک شدن پهن می شوند . مرحله اول استخراج روغن در یک کوره حاوی ذغال سنگ رخ می دهد که برای آزادسازی روغن آن استفاده می شود . هسته ها در نهایت در یک روند چند مرحله ای در کوره قرار گرفته تا روغن باقی مانده آن استخراج شود .

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید