دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

انتخاب آقای مهدی خلیلیان به عنوان عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران- ویتنام

انتخاب آقای مهدی خلیلیان به عنوان عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران- ویتنام
به دنبال توسعه فعالیت های اقتصادی ایران و ویتنام مجمع عمومی موسس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ویتنام در روز یکشنبه 19 خرداد ماه 98 اقدام به تشکیل جلسه در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی ایران نمود که در این جلسه نایب رئیس و معاون اتاق بین الملل ایران، رایزن بازرگانی ویتنام و تنی چند از فعالان اقتصادی و تولید کنندگان دیگر نیز حضور داشتند.
این نشست که به همت اتاق بازرگانی ایران در درجه اول برای تشکیل مجمع عمومی انتخاب اعضا هیئت مدیره برای دو سال و سپس برای بررسی ظرفیت ها و توانایی ها و وظایف اتاق مشترک ایران و ویتنام به ویژه در دوران تحریم ها برگزار شد دو طرف به بحث و تبادل نظر پرداختند و در خصوص افزایش سطح مناسبات بین دو کشور تا مرز دو میلیارد دلار در سال طبق توافقات دو کشور به توافق رسیدند.
در این نشست در خصوص هدف گذاری های مورد نظر دو کشور به منظور توسعه روابط اقتصادی دو کشور بحث و گفتگو شد و خروجی این مباحث توافق برای افزایش سطح مناسبات تجاری دو کشور تا مرز دو میلیارد دلار بود. همچنین با توجه به سیر نزولی مبادلات دو کشور در دو سال گذشته به دلیل تحریم های ظالمانه مقرر شد که دو طرف برای ایجاد شرایط هم افزایی و تلاش برای توسعه همکاری های بین دو کشور در قالب اتاق مشترک ایران و ویتنام تلاش کنند.

انتخاب اعضا هیئت مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران - ویتنام
اما مهم ترین دلیل نشست مسئولان اتاق مشترک ایران و ویتنام انتخاب اعضا هیئت مدیره در قالب برگزاری مجمع بود که در ادامه این نشست و بعد از رسیدن به توافقات مختلف انجام شد.
بر اساس رای گیری صورت گرفته آقای مهدی خلیلیان با کسب 26 رای به همراه آقایان داوود صدیقی نوری، مصطفی موسوی، سید رضا زیتون نژاد و حمید سلیسپور به عنوان اعضا اصلی هیئت مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران- ویتنام انتخاب شد و آقایان محمود تولایی و شهریار مهاجر نیز به عنوان اعضا علی البدل این اتاق انتخاب شدند.
آقای امیر خلفی نیز به عنوان بازرس اصلی و مهدی مصلح هم به عنوان بازرس علی البدل این اتاق انتخاب شدند.


آقای خلیلیان، مدیر عامل شرکت ره آوران توسعه میهن و صاحب امتیاز برند های مشهور خشکبار نیک و خرما سیاه است و یکی از فعالان و دغدغه داران حوزه های اقتصادی و تولیدی کشور با سابقه فراوان می باشد.
وی که بصورت جدی در سال 1394 با تاسیس شرکت ره آوران توسعه میهن وارد حوزه تولید و صادرات مواد غذایی، خشکبار و خرما شده در طول این سال ها موفق شده تا با اقداماتی کم نظیر در حوزه تولید و صادرات سطح صادرات خشکبار و خرما ایران را به شکل مطلوبی افزایش داده و در این راه همواره به عنوان یکی از برند های شناخته شده و معتبر مواد غذایی ایران ، محصولات خود را به سراسر کشورهای منطقه، اروپا و آمریکا صادر کرده است.
انتخاب محصولات نمونه کشوری، بسته بندی و توسعه زیر ساخت های کیفی مناسب برای ارتقا نام محصولات ایران در جهان از عمده اقداماتی بوده که ایشان در راه توسعه و رقابت با برترین برند های خارجی و یا داخلی در طول این سال ها داشته و به موفقیت های چشم گیری نیز در این حوئزه دست یافته است.
اما این تنها گوشه ای از فعالیت های آقای خلیلیان در راه تولید و صادرات محصولات نمونه کشوری بوده است. وی با همکاری زیر مجموعه توانا و فعال خود از زمان حضور در اتاق بازرگانی ایران و ویتنام با ارائه ایده های ناب و نوین صادراتی و با حمایت های همه جانبه سازمان توسعه تجارت از این شرکت موفق شد برای اولین بار محصولاتی با بسته بندی های منحصر به فرد و نمونه و البته متفاوت را در این اتاق ارائه نماید که مورد استقبال شدید مقامات دولتی کشور ویتنام واقع شد.

 

برای این منظور استفاده از صنایع دستی اصیل ایرانی با طرح ها و نمونه های متنوع را می توان به عنوان نمونه مورد اشاره قرار داد.
آقای خلیلیان بارها با تیم اجرایی خود برای بهبود شرایط صادراتی محصولات ناب ایرانی به کشور ویتنام سفر داشته و بازار و شرایط منطقه ای این کشور را به خوبی و از نزدیک ضمن نظاره مورد بررسی قرار داده است.
این کار با هدف نیازسنجی بازار خاص کشور ویتنام با توجه به شرایط منطقه ای، آب و هوایی و سلایق و علاقمندی های مردمی این کشور صورت گرفته و به همچنان نیز ایشان با تیم اجرایی خود در این بازار سرمایه گذاری های مناسبی دارند.
ثمره این تلاش در قالب بسته بندی های اسلامی ایرانی به خوبی نمایان شده و هر روز بر مخاطبین محصولات ایران در این کشور افزوده می شود.
ذکر این نکات در مورد آقای خلیلیان و فعالیت های شرکت ره آوران توسعه میهن از این منظر حائز اهمیت است که کشور ویتنام یکی از کشور های بسیار سخت گیر در حوزه واردات مواد غذایی از سایر کشور ها می باشد و با تبعیت از قوانین کشور ژاپن همواره اصل حاکم برای واردات مواد غذایی در این کشور را کیفیت فوق العاده بالای این محصولات می دانند ، موضوعی که به نظر می رسد آقای خلیلیان و تیم اجرایی ایشان به خوبی توانسته اند از عهده آن بر بیایند.
حال با توجه به سوابق درخشان آقای خلیلیان و رویکرد های حرفه ای ایشان در این زمینه و با توجه به بازار بسیار مناسبی که در کشور ویتنام برای محصولات ایرانی و نه تنها محصولات غذایی و خشکبار بلکه برای سایر محصولات ایرانی نیز فراهم است به نظر می رسد انتخاب آقای خلیلیان می توان به عنوان یک نقطه عطف و درخشان در توسعه فعالیت های تجاری ایران با ویتنام باشد.

مهم تر اینکه وجود افراد با سابقه درخشان و شناخته شده در توسعه تجارت بخصوص در برهه زمانی فعلی که ایران در شرایط تحریم به سر می برد و اعتماد زیادی به ایران نمی شود می تواند به بالا رفتن سطح اعتماد و گرایش بیشتر بازرگانان ویتنامی به خرید کالای ایران کمک کند.
ضمن اینکه تعاملات سازنده و مناسب با بازرگانان و تجاری ویتنامی که آقای خلیلیان و تیم اجرایی ایشان از آن به خوبی برخوردار هستند می تواند برای بهبود شرایط نیاز سنجی و ارتقا سطح فروش محصولات و یا حتی خدمات ایران به کشور ویتنام مفید واقع شود.
آقای خلیلیان خود به عنوان یک تولید کننده و یک صادر کننده محصولات به خوبی به مشکلات و شرایط اقتصادی حاکم در جامعه و برای تولید کنندگان واقف است و این امید وجود دارد که با اعتماد به افراد توانمندی چون آقای خلیلیان بتوان در راستای اعتلای ارزش محصولات و خدمات ایرانی نه تنها در کشور ویتنام بلکه به دنبال آن در سایر کشور های نیز همت گماشت.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید