دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

انجیر میوه درختی است از خانواده توت ها که به دلیل خواص فراوان و ارزش غذایی بالایی که دارد شناخته شده است. انجیر گونه ای از میوه ها است که بالغ بر 600 نوع آن شناخته شده است که البته بسیاری از گونه های آن تنها جنبه تزئینی دارند و مصرف خوراکی ندارند

برخی نیز هم جنبه زینتی و هم جنبه صنعتی دارند. درخت انجیر دارای برگ هایی پنجه ای است و از نوع درختان خزان کننده است که در مقابل سرمای شدید مقاومت زیادی ندارد و به همین دلیل انجیر را از محصولات مناطق گرمسیر و یا معتدل می دانند.
از میان گونه های انجیر که میوه آن قابل استفاده است می توان به انجیر فیکوس کاریکا، فیکوس پالماتا و فیکوس پودوکاریکا اشاره کرد که البته اینجا لازم به توضیح است که نام علمی انجیر فیکوس (Ficus carica ) می باشد. در این بین اغلب انجیری که ما می شناسیم از نوع انجیر فیکوس کاریکا هستند که همان انجیر معمولی است.
درخت انجیر عمری طولانی دارد و گفته می شود که تا حدود 300 سال عمر می کند. طول این درخت بهشش متر هم گاها می رسد و برگ های آن اغلب بزرگ است. انجیر میوه ای بسیار ارزشمند است که حتی در قرآن هم به آن اشاره شده است و در احادیث و سخنان ائمه و یا سخن بزرگترین پزشکان داخلی و خارجی نیز بر اهمیت این میوه تاکید شده است. ارزش غذایی انجیر و خواص دارویی یا طبی آن بسیار زیاد است .
این میوه میزان زیادی قند، پتاسیم، منیزیم، فسفر و انواع مختلفی از ویتامین ها و فیبر را در خود جای داده است. به صورت کلی به انجیر میوه نیروبخش گفته می شود زیرا بسیار انرزی زا است که در ادامه بصورت جامع تری به خواص این میوه خواهیم پرداخت.

محل کشت انجیر
انجیر به دلیل سازگاری با هوای گرم و مرطوب در اغلب مناطق دنیا کاشته می شود البته به غیر از کشورهایی که سرمای هوا در انها زیاد است. میوه انجیر نوعی میوه تجاری ارزشمند هم شناخته می شود و به عنوان محصول صادراتی در برخی از مناطق کاشت صنعتی دارد.
امروزه بیشترن محصول انجیر در کشورهای حوزه مدیترانه ، درای سرخ و خلیج فارس کشت می شود و به غیر از این مناطق کشور امریکا نیز در کاشت این محصول و صادرات آن تلاش های زیادی کرده و میزان زیادی از این محصول را کشت و صادرات می کند.
انجیر به دو صورت تر و خشک بصورت کلی توزیع و یا فروخته می شود. انجیر تر به دلیل اینکه شرایط نگهداری و حمل و نقل دشواری دارد اغلب به مصرف داخلی می رسد و عمده صادرات انجیر بصورت خشک می باشد. بهترین و بیشترین میزان صادرات محصول انجیر خشک به ترتیب متعلق به کشورهای ترکیه، مصر، اسپانیا، پرتغال و نهایتا ایران است.
در ایران نیز انجیر به صورت وسیعی کشت می شود و انجیر ایران در دسته انجیرهای خوش طعم و صادراتی طبقه بندی می شود. عمده محصول انجیر ایران در استان فارس تولید می شود. شهرستان سمنگان عمده ترین محصول انجیر ایران را در دل خود جای داده است.
درخت انجیر یکی از قدیمی ترین درختان بارده دنیا است که در زمینه کشاورزی کاربرد و برداشت می شده است. به گفته برخی از روایت های تاریخی و باستان شناسان انجیر به عنوان اولین محصول زراعی بشر بوده و این محصول در یازده هزار و چهارصد سال پیش نیز بصورت عمده کاشته و برداشت می شده است. با این توضیح حتی انجیر قبل از جو و گندم نیز کشت می شده است.
شاید اولین قومی که به ارزش غذایی و دارویی انجیر پی بردند یونانی ها بودند که این میوه را برای فصل زمستان خود نگهداری می کردند. یونانی ها این درخت را اصلاح کرده بودند و با نام آتیک آن را کشت می کردند.
رومی ها درخت انجیر را پاس می داشتند و به عنوان یک درخت مذهبی خوش یمن آن را می نامیدند. در اسپانیا میوه انجیر قدمتی طولانی دارد و در پرتغال نیز این درخت به دست اعراب برده شده است. از انجیر در قرآن با نام گذاری سوره ای یاد شده و در انجیر نیز زیاد نام برده شده است و بصورت کلی انجیر به عنوان میوه بهشتی شناخته می شود.

میوه انجیر
میوه انجیر به عنوان یک میوه مرکب در بین دانشمندان شناخته می شود. زیرا انجیر در واقع تعداد زیادی از اشکال گل مانند هستند که در درون یک میوه گلابی شکل یا زائده ای به شکل گلابی تجمع یافته است و مواد قندی نیز در این زائده جمع شده اند. بنابر این به دلیل اینکه میوه انجیر مجموعه ای از میوه های کوچک خشک در داخل این نهنج آب دار و یا این پوسته آب دار گوشتی قرار دارند به این میوه ، میوه مرکب گفته می شود.
انجیر ها بصورت کلی به دو دسته خوارکی و غیر خوراکی تقسیم می شوند. درخت انجیر غیر خوراکی به درخت نر موسوم است که برای گرده افشانی و باردهی درخت خوارکی یا درخت ماده استفاده می شود. درخت انجیر در طول سال ممکن است یا یک بار و یا دو بار در سال بسته به نوع درخت باردهی داشته باشد.
خود انجیر خورامی نیز به سه دسته انجیر معمولی، انجیر سان پدرو و انجیر ازمیر تقسیم می شود. انجیر معمولی ، به انجیرهایی گفته می شود که پوسته سیاه دارند و در بازار ایران نیز زیاد وجود دارند، این نوع انجیر نیازی به گرده افشانی برای محصول دهی ندارند.
انجیر ازمیر بهترین و مهم ترین نوع انجیر است که دارای تنوع زیادی از جمله سیاه، سبز، شاه انجیر و کشکی می باشد. در ایران عمدتا نوع سبز رنگ انجیر ازمیر کشت می شود. انجیر سان پدرو انجیری است که در دو مرحله بار دهی می کند. در مرحله اول نیاز به گردافشانی ندارد و در مرحله دوم باید گردافشانی وجود داشته باشد تا بار بدهد. البته جالب است بدانید که انجیر مرحله اول بهتر است.
انجیر را از روش های مختلفی ازدیاد و یا کشت می کنند که بذر، قلمه زدن، پاجوش، خواباندن شاخه و پیوند زدن از جمله آنها است که بسته به نوع انجیر این نوع تکثیر تعیین می شود.
درخت انجیر نیاز به نگهداری زیادی دارد زیرا آفات این درخت زیاد هستند و در ضمن درخت در طول سال نیاز به هرس و آبیاری منظم دارد. مهم ترین آفت انجیر مورچه است که یا با از بین بردن حشره پلاستوفاگاکه عامل گرده افشانی در انجیرها است به درخت آسیب می زند و یا مغر انجیر که همان انجیر واقعی است را مورد حمله و تغذیه قرار می دهد و محصول را بی کیفیت می کند.
از دیگر آفت های میوه انجیر می توان به انواع حشره و حیوان دیگر مانند شب پره، پروانه برگ خوار، مگس سرکه، ، مگس میوه انجیر، کته تار عنکبوتی و غیره اشاره کرد که با سم زنی درخت می توان با اغلب این آفتها مبارزه کرد. البته میوه انجیر بیماری هایی هم دارد که می توان بیماری شانکر یا خشک شدن شاخته انجیر، ترشیدگی میوه انجیر و یا بیماری موزائیک انجیر را از این دسته بیماری ها دانست.

برداشت میوه انجیر
انجیر همانگونه که توضیح داده شد یک یا دو بار در سال بار دهی و یا ثمر دهی دارد. شرایط آب و هوایی عمدتا تعیین کننده اولین زمان باردهی درخت است اما معمولا انجیر از سال دومی که کاشته می شود بار می دهد و بعد از 5 تا 10 سال بیشترین باردهی را در درخت شاهد هستیم. معمولا در هر هکتار زمین انجیر بصورت میانگین می توان بین 4 تا 5 تن انجیر برداشت کرد.
انجیر معمولا اوایل مرداد ماه شروع به رسیدن می کند که البته بسته به نوع انجیر مان برداشت آن تعییم می شود. انجیر معمولی را باید در زمان سیاه شدن و باز شدن دهانه انجیر معمولا برداشت کرد و به مرور زمان تا پایان آخرین انجیر ادامه دارد. اما انجیرهای ازمیر سبز را معمولا بصورت خشک و یا نیمه خشک برداشت می کنند و به همین دلیل باید تا زمانی که حداقل میوه نیمه خشک شده باشد صبر کرد.
معمولا در روش سنتی میوه بعد از نیمه خشک شدن پای درخت می ریزد و از پای درخت جمع اوری می شود. در روش مکانیزه درخت با استفاده از ماشین آلات تخصصی تکان داده می شود و جمع اوری می شود که به دلیل قرار نگرفتن میوه در معرض زمین و آلودگی و همچنین به دلیل برداشت میوه بصورت تازه از درخت کیفیت بهتری دارد و زمان برداشت محصول نیز کوتاه تر می شود.
بعد از برداشت میوه معمولا میوه به طرق مختلف به فروش می رسد . امروزه با وجود تلاش های شرکت هایی مانند شرکت خرما سیاه روند برداشت و توزیع انجیر با کیفیت بسیار ساده تر و حرفه ای تر شده است.
بصورتی که میوه بعد از برداشت تامرحله خشک شدن کامل در محیطی استرلیزه و بهداشتی بعد از شستشو نگهداری می شود.
شرایط انبارش محصول در محیطی خشک و خنک و به دور از هر گونه آفت می باشد و بعد از این مرحله کارشناسان حرفه ای شرکت خرما سیاه اقدام به سورت بندی و تفکیک انجیر ها با توجه به معیارهای مشخص شده و استاندارد می کنند.
از جمله مواردی که در زمان دسته بندی و طبقه بندی محصول انجیر توسط کارشناسان خرما سیاه و بصورت مکانیزه در نظر گرفته شده است رنگ محصول، سلامت محصول، اندازه دانه ها و غیره می باشد.
خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته توسط شرکت هایی مانند شرکت خرما سیاه امروزه انجیر خشک ایران توانسته به عنوان یکی از بهترین محصولات در جهان معرفی شود.
در شرکت خرما سیاه نه تنها کیفیت محصول انجیر تضمین شده است و از هدر رفت و از بین رفتن محصول در تمامی فرآیند های برداشت ، نگهداری و بسته بندی محصول رعایت می شود بلکه نوع بسته بندی به شکلی است که در خور محصول ایرانی بوده و در بازارهای داخلی و خارجی به خوبی خود را معرفی و توانسته به عنوان یکی از مرغوب ترین نوع انجیر در دنیا شناخته شود.

خواص انجیر
انجیر از دسته میوه های گرم و مرطوب است و به شدت انرژی زا و مغذی است. در خصوص میزان مفید بودن این میوه همان بس که در قرآن خدا به آن قسم خورده است و سوره ای را به نام آن برگزیده است. میوه انجیر راز شفابخشی زیادی دارد. از این میوه به عنوان یکی از بهترین درمان ها برای مشکلات معده و گوارش، ناراحتی های چشمی، تسکین دهنده گلو درد و لوزه، کمک به درمان سرطان سینه و روده، افزایش قوا و میل جنسی، تقویت کننده استخوان ها و داروی باروری یاد می شود.

از جمله فواید و خواص بی نظیر انجیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- فیبر فراوان موجود در انجیر برای رفع یبوست مزمن و کمک به فعالیت بهتر دستگاه گوارش شناخته می شود. فیبر داخل انجیر به شکلی است که حتی برای درمان اسهال نیز عالی است.
- برای کاهش سطح تری گلیسیرید موجود در خون و سلامت عملکرد قلب توصیه می شود که روزانه دو تا سه عدد انجیر مصرف شود. وجود آنتی اکسیدان موجود در انجیر برای از بین بردن رادیکال های آزاد که عامل سرطان و گرفتگی قلب و عروق و تری گلیسیرید بالا هستند بسیار موثر است.
- امگا 2 و امگا 3 موجود در انجیر برای کاهش خطر بیماری های قلبی بسیار موثر است.
- انجیر سرشار از پکتین است که نوعی فیبر محلول می باشد و باعث کاهش کلسترول منفی خون می شود. این فیبر کلسترول اضافی سیستم گوارش را از بین می برد.
- ویتامین B6 موجود در انجیر برای افزایش و بهبود خلق و خو به دلیل تولید سروتونین مناسب است.
- دانه های فراوان انجیر مقدار زیادی از موسین را در خود جای داده که با از بین بردن مخاط روده احتمال مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد.
- انجیر خشک میزان قابل توجهی آهن دارد که به تولید هموگلوبین خون منجر می شود و به همین دلیل برای مبارزه با کم خونی و آنمی بسیار توصیه شده است.
- انجیر میزان قابل توجهی قند و کربوهیدارت دارد که تماما باعث افزایش انرژی بدن می شود.
- ترپتوفان موجود در انجیر باعث تولید ملاتونین می شود که برای درمان بی خوابی موثر است. ضمنا این میوه دارای مقدار زیادی ویتامین B3 است کهبا از بین بردن اضطراب به بهبود خواب کمک می کند.
- میزان زیاد کلسیم، پتاسیم و منیزیم موجود در میوه انجیر بخصوص نوع خشک آن برای سلامت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان بسیار مناسب است.
- انجیر میزان زیادی انتی اکسیدن دارد که برای جلوگیری از سرطان و مبارزه با سلول های سرطانی عالی هستند.
- میزان زیاد امگا 3 و امگا 6 موجود در انجیر به همراه پتاسیم عوامل اصلی کاهش و تنظیم فشار خون هستند.
- از قدیم میوه انجیر برای افرادی که دارای مشکل جنسی و یا باروری بوده اند به عنوان یک درمان اصلی و طبیعی توصیه می شده است. انجیر با داشتن میزان زیادی کلسیم، آهن، پتاسیم، روی و منیزیم تمامی مواد حیاتی برای ترشح هورمون های جنسی آندروژن و استروژن را دارد. حتی نماد انجیر در بسیاری از فرهنگ ها به عنوان عامل اصلی برای درمان مشکلات نعوظ و ناباروری شناخته شده است. ماین میوه ضمنا دارای اسید آمینه زیادی است که با تولید اکسید نیترویک خون رسانی بدن را به اندام های جنسی بهتر می کند.
- انجیر انسداد ها و گرفتگی های کبد را از بین می برد که این موضوع در بهتر شدن چربی کبد و سلامت آن نقش بسیار مهمی دارد.

از دیگر مزایا و خواص انجیر می توان به عوامل مختلف دیگری مانند درمان طبیعی برای آسم، درمان گلو درد و لوزه ، تقویت بینایی و درمان مشکلات بینایی، درمان بواسیر، تقویت ایمنی بدن، کمک به کاهش وزن، بهبود سلامت پوست و جوانسازی پوست، کمک به سلامت مو، آرام بخش، درمان آفت دهان، بهبود سرماخوردگی، رفع التهابات بدن، تقویت حافظه ، بهبود صرع و بسیاری دیگر از عوامل هم در طب سنتی و هم در پزشکی نوین شناخته شده است.

البته به غیر از میوه انجیر از شیره درخت انجیر ، برگ انجیر و یا شربت انجیر هم برای درمان بسیاری از بیماری ها و تقویت بدن استفاده می شود. به عنوان مثال در طب سنتی جوشانده برگ درخت انجیر را برای تنظیم قند خون به کار می برند و یا از آن برای درمان برونشیت و یا زخم و یا به عنوان زماد استفاده می کردند. همچنین از شیره درخت انجیر برای بهبود آکنه و جوش صورت استفاده می کرند.

توصیه هایی برای نگهداری و مصرف انجیر
بصورت کلی عوامل مختلفی بعد از برداشت انجیر برای حفظ و نگهداری هر چه بهتر میوه انجیر باید در نظر گرفته شود. کارشناسان ما در گروه صنعتی خرما سیاه با استفاده از دستگاه ها و انبارهای تمام مکانیزه و بسته بندی های کاملا اصولی و تعریف شده و استاندارد بهترین نوع انجیر بخصوص انجیر خشک را در بازارهای ایران و جهان توزیع می کنند.
اما با این وجود بهتر است در زمان خرید به توصیه های زیر که توسط کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه آماده شده است توجه کافی داشته باشید:
• انجیر باید بافتی سفت و گوشتالو داشته باشد و نباید شل و وارفته باشد
• انجیر خراب کمی تغییر رنگ می دهد و بوی تازگی و یا عطر خوبی ندارد.
• از خرید انجیر نارس جدا خودداری کنید زیرا باعث زخم دهان می شود
• انجیر اگر بصورت تازه خریداری می ود بهتر است در یخچال و در دمای کمتر از 2- نگهداری شود و حداکثر ظرف مدت 2 تا 3 روز مصرف شود. بهتر است انجیر داخل کیسه و یا ظروف پلاستیکی باشد.
• احتمالا اگر برخی از انجیرها نرسیده و کال است باید در دمای معمولی اتاق و به دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود تا برسد.
• انجیر خشک را در محیط خنک و خشک نگهداری کنید. در خانه بهتر است انجیر در داخل ظروف در بسته و در داخل فریزر و یا یخچال نگهداری شود تا بتوان به راحتی آن را برای مدت های طولانی نگهداری کرد.
• فریز کردن انجیر مشکلی ندارد ولی بهتر است در کمتر از دو تا سه ماه مصرف شود.
• انجیر را حتما قبل از مصرف شستشو دهید.
• اگر انجیر زیاد خشک شده است بهتر است آن را در اب بخیسانید.
• انجیر منجمد کمی باید بجوشانید تا آب دار شود.

انجیر میوه بسیار مقوی است که به عنوان میان وعده روزانه توصیه می شود. این میوه را می توان بصورت تازه با انواع سالاد و یا بصورت تنهایی میل کرد و در صورت خشک بودن به عنوان آجیل مصرف کنید. پخته انجیر به عنوان مربا نیز بسیار مغذی است و به عنوان یک وعده صبحانه عالی شناخته می شود.
از میزان مصرف زیاد انجیر نیز همانند بسیاری دیگر از مواد غذایی باید جدا اجتناب کرد زیرا می تواند باعث بروز حساسیت، اسهال و یا خارش پوست شود. ضمن اینکه میزان قند بالای این میوه در افرادی که مشکلات چاقی دارند باعث افزایش بیشتر وزن خواهد شد.
گروه صنعتی خرما سیاه با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان خود و با توجه به بالاترین استانداردهای جمع آوری، سورت بندی ، انبارش، بسته بندی و فروش و به عنوان یکی از برترین شرکت های توزیع انواع خشکبار و خرما از جمله انواع انجیر در ایران و بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان یکی از خوش نام ترین برند های تجاری جهان و با نام تجاری خرما سیاه آماده دریافت سفارشات و عقد قرارداد با مشتریان حقیقی و حقوقی مختلف می باشد.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید