دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

انواع خرما سیاه رنگ در ایران

انواع خرما سیاه رنگ در ایران
بدون تردید خرما پس از نفت دومین طلا سیاه جهان است که خوشبختانه ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده جهان و پس از مصر به عنوان دومین توزیع کننده بزرگ جهان شناخته می شود و خرما ایران در هیچ یک از دیگر مناطق جهان یافت نمی شود.
خرما اهمیت غذایی بسیار بالایی دارد، این میوه دوست داشتنی علی رغم داشتن مزه و طعم فوق العاده شیرین ولی قند بسیار پایینی دارد و عمدتا قند آن طبیعی است. بر خلاف برخی از ادعاها خرما نه تنها چربی خون را افزایش نمی دهد بلکه به دلیل داشتن کلسترول مثبت باعث تنظیم کلسترول خون نیز می شود. خرما به عنوان منبع ویتامین ها، مواد معدنی و بسیاری از انواع فیبرها و آنتی اکسیدان های بسیار ضروری برای بدن است و تاثیر خرما را در خون سازی و کاهش بیماری های قلبی و عروقی نمی توان نادیده گرفت.
خرما تنوع و طیف های زیادی دارد و در همین ایران فقط صد ها نوع خرما وجود دارد که شاید تنها ده ها مدل آن شناخته شده و بازار فروش و صادرات خوبی دارد. خرما را می توان اغلب در رنگ های زرد، طلایی، قرمز، قهوه ای روشن، قهوه ای تیره، قرمز مایل به قهوه ای و یا سیاه در بازار مشاهده کرد و نکته مهم اینکه هیچ دو نوع خرمایی دقیقا رنگ یکسان ندارند. تفاوتی ندارد خرما از نوع خشک باشد یا نیمه خشک و یا حتی مرطوب .

انواع خرما سیاه
یکی از خصوصیات خرما این است که در طول فرآیند تکامل و رسیدن خود به رنگ های مختلفی تغییر رنگ می دهد. خرما در ابتدا سبز رنگ است و بعد از مدتی که از کال بودن خارج می شود به رنگ متفاوت مثلا زرد رنگ تغییر حالت می دهد، سپس در مرحله رطب که برخی از خرماها حتی در این مرحله هم قابل مصرف هستند رنگی تیره تر پیدا می کند و در مرحله رسیدن باز هم عمدتا تغییر رنگ دارند.
دو رنگ زرد یا قهوه ای روشن مایل به زرد و سیاه از دید مشتریان بیشترین فراوانی را در بین سایر رنگ ها در خرما ها دارند و از این رو اغلب مردم خرما را با این دو رنگ توصیف می کنند.
از جمله خرماهای گروه زرد زنگ می توان به خرما شاهانی، خرما گنطار، خرما زاهدی و غیره اشاره کرد. اما عمده خرماها بعد از رسیدن به رنگ قهوه ای تیره و بعضا سیاه رنگ تبدیل می شوند که بصورت کلی به عنوان خرما سیاه تعریف یا دسته بندی می شوند.
یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین نوع خرما سیاه را می توان خرما مضافتی دانست که معروف ترین انها خرما مضافتی بم است.این خرما یکی از خوشمزه ترین و مرغوب ترین نوع خرما در جهان است. این خرما مرحله تکامل هم دارد اما عمدتا در مرحله رطب استفاده می شود. رطب مضافتی رنگی مشکی دارد و از بهترین انواع خرما سیاه در ایران است و معمولا بعد از خرما استعمران و شاهانی از نظر اقتصادی دسته بندی می شود.
خرما مضافتی به غیر از بم کرمان در شهرتسان های دیگر کرمان مانند جیرفت، شهداد، کهنوج، نرماشیر و حتی در سایر شهرهای ایران مانند سراوان، نیکشهر، حاجی آباد، خور و بیابانک و یا طبس هم به خوبی رشد می کند و سطح پراکندگی خوبی دارد.
رنگ مشکی یا سیاه این خرما به جذابیت و زیباتر شدن ظاهر این خرما کمک شایانی کرده است و از قد بلند های خرما ایران با حدود 2.5 سانتی متر قد است. رطب بم معمولا بین 15 تا 35 درصد رطوبت دارد و از خرما های نیمه تر محسوب می شود.
از دیگر خرماهایی که به عنوان خرما سیاه می شناسیم خرما ربی است که عمدتا در استان سیستان و بلوچستان برداشت می شود و در شهرهای زابل ، چابهار، ایرانشهر و سراوان عمده ترین محصول را دارد. هر چند رنگ این خرما به رنگ قرمز مایل به قهوه ای پر رنگ می ماند اما در دسته بندی خرما سیاه به دلیل داشتن ظاهری تقریبی سیاه رنگ قرا داده می شود.
مرغوب ترین و با کیفیت ترین خرما ایران یعنی خرما پیارم نیز در دسته خرماهای سیاه رنگ طبقه بندی می شود. این خرما که در شمالی ترین منظقه هرمزگان به ثمر می رسد و عمدتا خاص شهرستان حاجی آباد است رنگ قوه ای فوق العاده تیره ای دارد و از جذابیت و ظاهری فوق العاده بر خوردار است که به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی و یا انواع کود از ارگانیک ترین و بهترین نمونه های خرما استو البته خرما پیارم به دلیل اینکه بهترین طعم و مزه را دارد به عنوان بهترین خرما طبقه بندی می شود.
پوست خرما پیارم بسیار نازک است و کاملا بر روی گوشت آن چسبیده است و حالت چروکیده دارد که همین باعث جذابیت فوق العاده این خرما شده است.
خرما پیارم از نوع خرماهای نیمه خشک است و دیرتر از بسیاری از انواع دیگر خرما ها می رسد و ارزش اقتصادی بسیاری هم دارد.
نوع بعدی خرما در دسته بندی خرما سیاه ، خرما کبکاب است. این خرما از فراوان ترین و بهترین انواع خرمایی است که در ایران برداشت می شود و در اغلب مناطق خرما خیز ایران نیز به خوبی رشد می کند اما با این وجود خرما کبکاب مناطق خشت و کمارج، کازرون، دشتستان، بهبهان، جهرم، طبس و یا خورموج شهرت زیادی دارد.
البته رنگ خارک و رطب این نوع خرما زرد رنگ است ولی در زمان رسیدن و کامل شدن به قهوه ای تیره می رسد که می توان آن ار در دسته خرما سیاه طبقه بندی کرد.
خرما خضراوی نیز از آن دست خرماهایی است که در مرحله خارک و رطب بیشتر زرد رنگ است اما به محض رسیدن به مرحله بلوغ و برداشت رنگی کاملا تیره پیدا می کند و قهوه ای سوخته و یا تیره رنگ پیدا می کند که به همین دلیل از دسته خرما سیاه تلقی می شود.
خضراوی البته عمدتا ریشه عراقی دارد اما در ایران نیز به خوبی کشت می شود ، بخصوص در خوزستان و شهرهای مختلف این استان خرما خضراوی زیادی برداشت می شود و ارزش اقتصادی زیادی هم دارد. خرما خضراوی خرما تر و نرم است و زود به ثمر می رسد.
شرکت خرما سیاه با اقتباس از خرما سیاه رنگ ایران برند خرما سیاه را برگزید و در راستای تقویت برند خرما ایران و به منظور توسعه زیر ساخت های موجود در بازار تهیه ، سورت بندی و توزیع خرما ایران ، نه تنها در پهنه جغرافیای گسترده ایران بلکه در تمامی کشورهای دیگر دنیا همت گماشت.

گروه صنعتی خرما سیاه با استفاده از کارشناسان صاحب دانش و تخصص و البته تجربه فوق العاده ارزنده و با دیدگاه نو اوری و توسعه بازار محصول خرما ایران در بالاترین استاندارد های جهانی در این مسیر گام نهاد و امروزه موفق شده تا با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های مکانیزه و تمام اتوماسیون بهترین و مرغوب ترین خرماهای سراسر ایران را جمع اوری و بعد از سورت بندی ، شستشو و طبقه بندی در دو سطح کیفی درجه یک و درجه دو در تمامی بازار داخلی ایران و سپس بازارهای روز دنیا به فروش برساند.
حسن استفاده از دستگاه های تمام اتوماسیون و پیشرفته سورت بندی و بسته بندی خرما این است که خرما با کمترین میزان دور ریز و با بهترین شکل سورت بندی و کیفیت سنجی طبقه بندی و بدون دخالت دست و یا فرآیند انسانی به منظور رسیدن به بهترین کیفیت خرما کار بسته بندی انجام می شود.
بسته بندی خرما نیز با جدیدترین شیوه ها و اصول بسته بندی انجام می شود و همواره در این راستا نه تنها استاندارد های داخلی بلکه تمامی استاندارد های بین المللی رعایت می شود تا بتوان خرما ایران را با افتخار به تمامی کشورهای سخت گیر و سخت پسند دنیا نیز صادر کرد.
شرکت خرما سیاه در راستای بهبود زیر ساخت ها و توسعه فروش و صادرات خرما ایران اقدامات زیر را در اهداف کلان سازمانی خود مد نظر قرار داده است:
• خرید خرما درجه یک
با تکیه بر دانش و تخصص همکاران خودمان و به دنبال دادن این اطمینان به کشاورزان که خرمای آنها با قیمت مناسب و کارشناسی شده به فروش خواهد رسید کارشناسان ما در سراسر ایران خرمای کشاورزان را در هر سطح و میزان و با قیمت واقعی خریداری می کنند. در این راستا خرما درجه یک و با کیفیت به عنوان خرما قابل عرضه با بهترین دستگاه ها سورت بندی و بسته بندی شده و در تمامی بازارهای ایران و جهان به فروش می رسد.
خرماهای با درجه کیفی کمتر نیز به منظور تهیه شیره خرما و یا شیره میکس با کیفیت در دستگاه های تممام مکانیزه شرکت خرما سیاه پخته و زیر نظر اداره بهداشت و سایر الزامات استاندارد برای توزیع در سطح کلان آماده می شود.

• مشاروه فروش خرما
شرکت خرما سیاه در راستای بهبود سطح کیفی خرما توزیع شده در ایران این آمادگی را دارد تا با ارائه مشاوره کاملا تخصصی به علاقمندان به فروش خرما در سطح داخلی و بین المللی کمک کند. برای این منظور مشاوران و کارشناسان ما می توانند برای موفقیت در فروش مستقیم و یا فروش انلاین خرما تمامی علاقمندان را یاری رسانند.

• تامین انواع خرما
شرکت های بسته بندی و فروش خرما می توانند به منظور تامین خرما با کیفیت و با درجه کیفی فوق العاده بالا و به منظور توسعه فروش خود خرمای مورد نیاز خود را در هر حجم و مقداری که نیاز دارند بصورت عمده از شرکت خرما سیاه خریداری نموده و سپس با برند و نام تجاری خود به فروش برسانند.
خرمایی که در شرکت خرما سیاه توزیع می شود کاملا تضمین شده خواهد بود و در ضمن توزیع و جمع اوری خرما در ایران با خودروهای یخچال دار و استاندارد انجام خواهد شد تا این اطمینان به مشتری داده شود که کیفیت خرما در طول زمان حمل و نقل آسیبی نخواهد دید.

• عرضه مستقیم انواع خرما
شرکت خرما سیاه این افتخار را دارد که با بسیاری از بزرگترین نخلستان های ایران قرارداد همکاری داشته و تقریبا تمامی انواع خرما موجود در ایران و حتی برخی از بازارهای منطقه را پوشش دهد. از این رو برای تامین و عرضه خرما هیچ مشکلی در این شرکت وجود ندارد.
ضمن اینکه شرکت خرما سیاه با حذف واسطه ها و با قیمت تمام شده واقعی خرما خود را بصورت مستقیم به دست مصرف کننده و یا خریدار خواهد رساند که این موضوع باعث شده تا خرما با قیمت بسیار مناسب تر و با کیفیت بسیار بسیار بالاتر و بدون ماندگاری و در تازه ترین حالت ممکن به دست مشتری برسد.

• سورت بندی و بسته بندی خرما
یکی از اساسی ترین مشکلات حوزه خرما در کشور عزیزمان ایران که در سال های زیادی ایران از این نقطه ضعف اساسی در توزیع و فروش خرما خود رنج برده و همچنان از آن آسیب می بیند عدم وجود دستگاه های سورت بندی و یا بسته بندی های مناسب بوده است.
این در حالی است که شرکت خرما سیاه به عنوان یکی از شرکت های پپیشرو در حوزه تهیه و توزیع خرما با استفاده از مدرن ترین دستگاه ها کار سورت بندی خرما را انجام می دهد و برای بسته بندی همواره نه تنها نوع و جدید بودن و شکیل بودن بسته بندی را مد نظر داشته بلکه برای بهبود فروش خرما نیز همواره نو آوری و بهبود را در این حوزه ها مد نظر قرار داده است.
از این رو تمامی مشتریان ما می توانند به منظور بسته بندی و فروش خرما خود و یا حتی برای سورت بندی دقیق و پیشرفته محصولات خرما خود بر روی شرکت خرما سیاه حساب کرده و خرما خود را برای سورت بندی و دریافت پیشنهادات فوق العاده برای بسته بندی پیشرفته در اختیار این شرکت قرار دهند.
شرکت خرما سیاه به عنوان یکی از اولین و پیشرفته ترین شرکت های تهیه و توزیع خرما با کیفیت و درجه یک در سطح استاندارد های بین المللی آماده همکاری و ارائه مشاوره تخصصی و پیشرفته به تمامی صاحبین نخلستان ها و یا شرکت های تهیه و توزیه خرما بوده و در ضمن برای تامین و توزیع خرما در سراسر ایران و جهان همواره از مشتریان جدید استقبال کرده است.
شما هم می توانید برای دریافت مشاوره و یا خرید خرما با کیفیت همین امروز با کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه تماس بگیرید.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

Please update your browser