دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

اگر شما هم جزء این افراد هستید در مصرف خرما جدا مراقب باشید

اگر شما هم جزء این افراد هستید در مصرف خرما جدا مراقب باشید
خرما یکی از مفید ترین میوه های شناخته شده در جهان است و همواره این توصیه می شود که میزان مشخصی از خرما مثلا 3 تا 5 عدد خرما را در روز مصرف کنید. خرما از میوه هایی است که مواد مغذی و ویتامینه زیادی دارد و منبع بسیار ارزشمندی از انواع مواد معدنی در دل خود می باشد.
اما خرما همیشه هم برای همه افراد مناسب نیست. در واقع مصرف خرما بخصوص اگر در آن زیاده روی شود برای برخی از افراد اصلا مناسب نیست. هر چند تمام افراد می توانند خرما مصرف کنند اما برخی از افراد باید جدا مراقب مصرف خرما بخصوص بصورت بی رویه و کنترل نشده باشند.
اما چه کسانی باید مراقب مصرف خرما باشند:
خرما میزان زیادی فیبر دارد که این فیبر برای بهبود عملکرد سیستم گوارشی و برطرف شدن یبوست بسیار مفید است اما مصرف بیش از اندازه خرما دقیقا معکوس عمل می کند. یعنی فیبر بیش از اندازه مشکلات یبوست ، نفخ و اسهال را باعث می شود.
• خرما میزان قند زیادی دارد. هر چند این قند اغلب غیر اشباع است ولی در هر صورت افراد دیابتی نباید روزانه بیش از 2 تا 3 عدد خرما را در سبد غذایی خود داشته باشند.
• طبع خرما گرم است و این گرما هر چند برای افراد با مطاج یا طبع سرد بسیار مناسب است و با عث تنظیم سودا بدن می شود اما افرادی که طبع گرم و خشک دارند باید در مصرف آن دقت کنند زیرا باعث از بین رفع تعادل بدن و بروز واکنش هایی مانند حساسیت می شود.
• خرما ممکن است برای برخی از افراد باعث واکنش های آلرژیکی مانند خارش، خشک شدن و غیره داشته باشد که این افراد نباید خرما مصرف کنند.
• به عقیده بسیاری از پزشکان و متخصصین افرادی که به آسم مبتلا هستند بهتر است در مصرف خرما احتیاط کنند.
• پتاسیم زیاد در خرما ممکن است در برخی از افراد علائم هیپوکالمی را نشان بدهد.
• میزان کالری زیاد خرما باعث افزایش وزن می شود. از این روی افراد دارای اضافه وزن بهتر است خرما را به نسبت دیگران کمتر مصرف کنند.
خرما دیر هضم است و نیاز به جویدن دارد به همین دلیل برای نوزادان توصیه نمی شود.
بصورت کلی خرما میوه بسیار پر خاصیت و مفیدی است اما وجود این همه خاصیت در خرما نباید باعث شود که در خوردن آن زیاده روی شود. زیاده روی در هر چیز می تواند تبعاتی داشته باشند که این موضوع در خصوص خرما نیز صدق می کند.
شرکت خرما سیاه یکی از برترین برندهای خرما در ایران ، بهترین و با کیفیت ترین خرما ایرانی را در سطح ایران و بازارهای بین المللی به فروش می رساند و آماده عقد قرارداد با مشتریان مختلف در ایران و خارج از ایران می باشد.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید