دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

خرما یکی از اصلی ترین منابع آنتی اکسیدان

خرما یکی از اصلی ترین منابع آنتی اکسیدان
سال ها است بسیاری از دانشمندان و متخصصین علم تغذیه و پزشکان توصیه شدید دارند که تمامی افراد برای اینکه با مشکلات و بیماری های مختلفی مواجه نشوند باعث روزانه مقدار مشخصی از آنتی اکسیدان در غذاها و خوراکی های آنها گنجانده شود و در سبد غذایی آنها وجود داشته باشد.
آنتی اکسیدان ها مواد بسیار مفیدی برای بدن هستند اما اینکه چرا موضوعی است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.
در اصل آنتی اکسیدان ها نوعی ترکیبات طبیعی هستند که در بسیاری مواد غذایی از جمله خرما، انواع سبزیجات و میوه ها به وفور یافت می شوند. این ترکیبات طبیعی بهترین ترکیبات برای مبارزه با رادیکال های آزادی هستند که منشا بسیاری از بیماری ها مانند انواع سرطان ها در بدن هستند. رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که در زمان تشکیل به راحتی بر سلول های سالم بدن اثر گذاشته و به آنها آسیب می زنند و از عوامل اصلی سرطان، پیری زود رس و بسیاری دیگر از بیماری ها شناخته شده اند.
در واقع تاثیر رادیکال های آزاد بر روی سلول های سالم باعث اکسیده شدن یا اکسایش سلول ها می شود و با از بین رفتن این سلول ها بدن در هر منطقه ای از خود پتانسیل رشد سلول های بیمار را دارد.
ریشه بسیاری از بیماری های خطرناک و مزمن بدن انسان مانند انواع سرطان ها، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و یا چین و چروک پوست و غیره وجود همین سلول های اکسیده شده است. معمولا دلیل اکسیداسیون مولکولی یا سلولی را می توانهوای آلوده، سموم ناشی از مواد غذایی نا سالم، آب آلوده، مواد شیمیایی که وارد بدن از طرق مختلف می شوند، سموم فلزی و غیره دانست.
اکسیداسیون سلولی را می توان به راحتی با آنتی اکسیدان موجود در مواد غذایی مانند خرما متوقف کرد. در واقع اکسیداسیون سلولی یعنی تقسیم شدن سلول ها که بسیاری از التهابات بدن را هم شامل می شود.
خوشبختانه میزان زیادی مواد غذایی از جمله خرما و انواع سبزیجات و میوه ها وجود دارد که با داستن میزان زیادی از بهترین نوع آنتی اکسیدان ها به کمک بدن و سلول های بدن آمده و باعث شده تا نگرانی زیادی از انسان ها مرتفع شود.
مصرف روزانه مقدار 3 تا 5 عدد خرما و یا چند واحد سبزیجات سبز رنگ و میوه هایی مانند انار می تواند آنتی اکسیدان لازم را در بدن ایجاد نماید. این آنتی اکسیدان می تواند جلوی رشد اکسیدان ها و یا اکسیده شدن سلول ها را بگیرد.
قند زیاد و چربی زیاد نیز واکنش های التهابی و اکسیداسیون موجود در رایدکال های آزاد را افزایش می دهد و متاسفانه در بسیاری از مواد غذایی ما میزان زیادی از قند و چربی وجود دارد که همین لزوم استفاده بیشتر از مواد دارای آنتی اکسیدان را ضرورت می بخشد که از جمله انها می توان خرما را نام برد که میزان زیادی آنتی اکسیدان دارد.
خرما ایرانی از هر نوعی که باشد به عنوان یکی آنتی اکسیدان طبیعی شناخته می شود زیرا نوع خرما ایرانی مانند خرما کبکاب، خرما مضافیت، خرما پیارم و تمامی انواع خرما دیگری که در ایران رشد می کنند مقدار قابل توجهی از آنتی اکسیدان ها را دارند و به دلیل اینکه قند آنها نیز طبیعی و از نوع فروکتوز است باعث شده که مصرف خرما به عنوان یک دارو برای جلوگیری از رشد سلول های سرطانی و اکسیده شدن بدن توصیه می شود.
در واقع آزمایش ها و تحقیقات زیاد نشان می دهد که خرما به همراه میوه انار در راس مواد دارای آنتی اکسیدان طبیعی بسیار مناسب برای بدن قرار دارد که حتی برخی خمیر گوشت و هسته خرما را انار را بهترین دارو برای سرطان توصیف می کنند.
در کنار خرما و انار، انگور ، سیب زمینی ، سبزیجات تازه و سبز رنگ یا تیره، میوه های قرمز، قره قاط و بسیاری از میوه های دیگر و در خشکبار نیز پسته، گردو، انجیر، کشمش و غیره از بهترین منابع آنتی کسیدان طبیعی برای بدن هستند.
توصیه می شود که خرما نه تنها به دلیل داشتن فواید آنتی اکسیدانی خود بلکه به دلیل داشتن میزان زیادی از انواع ویتامین های B، C و A و همچنین مزیان زیادی مواد معدنی مانند آهن ، پتاسیم، منیزیم، فولات، کلسیم و غیره و به دلیل داشتن میزان زیادی فیبر و مواد قندی سالم حتما در برنامه غذایی روزانه خانواده ها گنجانده شود. تفاوتی در نوع خرما نیست و تمامی خرما ها این مواد را در دل خود جای داده اند و تنها میزان این مواد در انواع خرما ممکن است کمی متفاوت باشد.
برای خرید و تهیه بهترین خرما در تازه ترین حالت بهتر است با تماس با کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه اقدام به پیش خرید تازه ترین و بهترین نوع خرما ایران از هر نوع بکنید. برند خرما سیاه به عنوان برند نمونه صادراتی خرما ایران افتخار دارد که با بهترین نوع بسته بندی و بهترین کیفیت خرما ایرانی را با بالاترین استانداردهای تولید و بسته بندی آماده و در بازارهای داخلی و خارجی توزیع می کند.
برای خرید انواع خرما درجه یک با کارشناسان فروش ما در شرکت خرما سیاه تماس حاصل فرمایید.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید