دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

خواص درمانی روغن هسته ی خرما

خواص درمانی روغن هسته ی خرما :

روغن هسته ی خرما از طریق استخراج بافت اصلی هسته بدست می آید . روغن هسته خرما عمدتا از چهار اسید چرب تشکیل شده است که شامل : Oleic، Linoleic، Lauric و Palmitic acid.
در این مقاله به چند خاصیت سلامتی این روغن اشاره می کنیم :

• فواید پوستی :

استفاده از روغن هسته خرما تأثیرات محافظتی بسیاری برای پوست در برابر آسیب های ناشی از اشعه UV- دارد. مطالعات نشان داده اند که وجود آنتی اکسیدان های طبیعی مانند فنل ها و توکوفرول ها در روغن هسته خرما قادر به جلوگیری از آسیب های اکسیداتیو توسط مواجهه با پراکسید هیدروژن بر روی پوست می شوند. علاوه بر این، روغن هسته خرما می تواند پوست را از آسیب های استرسی ناشی از پراکسید هیدروژن (H2O2) که از طریق فرآیند پراکسیداسیون لیپید بوجود می آیند ، محافظت کند . روغن هسته خرما گاهی می تواند بهتر از روغن زیتون بر روی پوست عمل کند.

• ایجاد محیط پوستی سالم برای رشد مو :

وجود محیط مناسب و ایده آل برای رشد موهای سالم امری بسیار ضروری است . پوست سر مکانی حیاتی برای رشد مو به شمار می رود چراکه که موها برای رشد از آن تغذیه می کنند ، بنابراین این پوست سر است که همیشه باید در شرایط مناسب برای تحریک رشد مو باشد.
روغن هسته خرما شامل مقادیر زیادی از اسیدهای چرب امگا 6 است که جزء دسته ی چربی های غیر اشباع به شمار می روند و باعث تغذیه سالم و درست پوست سر می شوند. جدا از این، روغن هسته خرما سر شار از اسید لوریک، بوده که دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریالی نیز می باشد این امر به داشتن محیطی مطلوب برای رشد مو از بین بردن شوره و آکنه های سر کمک بسیاری می کند .
• ضخیم شدن موی سر :

ریزش مو یک امر طبیعی در پیری است. ریزش مو می تواند ناشی از عوامل بسیاری باشد . اما دلیل اصلی به این است که هنگامی که سلول ها توانایی تولید انرژی کافی نداشته باشند، تمام اندامهای ما - از جمله فولیکولهای موشروع به ضعیف شدن ودر نتیجه، رشد کم موه ها و یا ریزش آن می شود. در هنگام وقوع این اتفاق ،سلول ها به ویتامین B2 و اسیدهای آمینه نیاز خواهید داشت تا از بدتر شدن آن جلوگیری کند.
روغن زیتون و روغن هسته ی خرما حاوی مقادیر بسیاری از اسید آمینه و ریبوفلاوین (ویتامین B2) هستند که می تواند به طور چشم گیری ریزش مو را کاهش دهد. اسید آمینه در تولید کراتین، کمک بسیاری می کند که برای تقویت فولیکول ها و افزایش کشش مو، امری ضروری محسوب می شود . از سوی دیگر، ریبوفلاوین نقش مهمی در تولید انرژی و بازسازی عملکرد سلولی نیز دارد.

• مبارزه در برابر رادیکال های آزاد:

تاریخ ها سرشار از مواد مغذی بیولوژیکی هستند که فیتوکمیکال های نامیده می شوند. در واقع خرما به عنوان دومین میوه سر شار از آنتی اکسیدان شناخته شده است . روغن هسته خرما متشکل از بسیاری مواد تغویتی ، از جمله کاروتنوئیدها است که باعث تقویت مو و محافظت آن در برار رادیکال های آزاد می شود.

• مرطوب کننده مو:
روغن هسته خرما به غیر از جلوگیری از آکنه و شوره سر و پوست سر ، طور گسترده به عنوان مرطوب کننده سر و پوست استفاده می شود. اسیدهای چرب امگا -6 و امگا -9 موجود در روغن هسته خرما ، باعث کاهش غلظت آب شده ، بنابراین در حفظ رطوبت مو کمک بسیاری می کند. به همین دلیل است که می توان از روغن هسته خرما برای احیای موهای خشک و شکننده نیز استفاده کرد.

• جلوگیری از سفید شدن زودرس رنگ مو :

خرما ها دارای بسیاری از ویتامین ها هستند که به حفاظت در برابر از دست رفتن رنگدانه مو کمک می کند. دو مورد از آنها اسید مس و پانوتنیک ( ویتامین B ) هستند که به تولید رنگدانه مو کمک می کند. رنگ مو با مقدار ملانین در رشته های مو تامین می شود. که با افزایش سن ، بدن ملانین کمتری تولید کرده و در نتیجه موها کم کم به رنگ خاکستری تبدیل میشوند . این امر در حالی است که نمیتوانیم از پیری جلوگیری کنیم ، اما می توانیم بدن را تشویق به خوردن غذا و استفاده از محصولاتی که به طور طبیعی سر شار از اسید های مس و پانتوتنیک هستند، مانند روغن هسته خرما تشویق کنیم .

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید