دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

خواص هسته خرما برای سلامتی

خواص هسته خرما برای سلامتی :
دانه میوه خرما یا همان هسته ی خرما دارای خواص دارویی شگفت انگیز است.
1. برای جلوگیری از آسیب به کلیه و کبد در برابر مسمویت کمک بسیاری می کند.
هسته خرما سرشار از پروانتوسیانیدین های غنی هستند که از آسیب کبد و کلیه محافظت می کنند. مطالعات نشان داده اند که عصاره پروانتوسیانیدین ها از مسمویت کلیوی و کبدی ناشی از شیمی درمانی محافظت می کند.

2. برای درمان دیابت مفید بوده چراکه سرشار از آنتی اکسیدان ها است.
دانه های خرما سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند. این قابلیت به محافظت از بدن در برابر آسیب های استرسی کمک بیساری می کند. تحقیقات نشان داده که هسته خرما ایرانی در جلوگیری از رادیکال های آزاد بسار غوی بوده و می تواند به عنوان منبع خوبی از آنتی اکسیدان طبیعی برای استفاده های دارویی و تجاری مورد توجه عموم قرار گیرد.

3. هسته خرما از آسیب به DNA جلوگیری کرده و کمک بسیاری در مبارزه با عفونت های ویروسی مختلف می کند.
مطالعات نشان داده اند ، هسته ی خرما اثر محافظتی بر آسیب های شیمیایی ناشی از کبد و DNAدارد. هسته خرما در برابر مسمومیت های کبدی بدن را محافظت کرده و این اثر حفاظتی می تواند به فعالیت ضد عفونی کننده و رادیکال آزاد نیز کمک کند .

خواص آنتی ویروسی :
بذر خرما به عنوان یک فاکتور ضد ویروسی در برابر انواع ویروس های انسانی عمل می کند که می تواند در درمان و پیشگیری از بسیاری از انواع عفونت های ویروسی مفید باشد.
مطالعات نشان داده است که عصاره هسته خرما توانایی قوی برای مهار عفونت Pseudomonas phage را دارد.

نحوه مصرف هسته خرما:
بسیاری از مردم هسته خرما را به عنوان ماده ی افزودنی در قهوه خود استفاده می کنند. می توانید سیروپ هسته ی خرما را به همراه آب لیمو به آب گرم اضافه کنید و به عنوان یک چای آن را میل کنید. برای استفاده سالم تر می توانید سیروپ هسته خرما را با عسل یا مربا ترکیب کنید و از این به هنگام صبح نیز استفاده کنید . شما می توانید پودر هسته خرما را به کوکی ها یا آبمیوه های خود نیز اضافه کنید.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید