دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

صادرات

صادرات خرما
اینکه دقیقا از چه زمانی خرما ایران به بازارهای جهانی معرفی شد و در این بازارها مورد توجه قرار گرفت دقیقا مشخص نیست اما از زمان های بسیار دور تجار ایرانی به عنوانی یکی از استراتژیک ترین محصولات کشاورزی ایران بر روی صادرات خرما ایران توجه زیادی داشته اند و حتی هر ساه تجار فراوانی از نقاط مختلف دنیا برای خرید انواع خرما ایران وارد ایران می شده اند.
خرما ایران یکی از ارزشمند ترین و بهترین انواع خرما در دنیا است که به رغم اینکه نخل خرما در بسیاری از کشورها بخصوص کشورهای حوزه خلیج فارس کاشته می شود ولی با این وجود طعم و مزه و کیفیت خرما ایران را فقط در ایران می توان یافت.
صادرات نیز همواره به عنوان یکی از ارکان بسیار مهم در شرایط اقتصادی و تنظیم بازار در داخل یک کشور هم از نظر معرفی و ارتقا برند محصولات یک کشور و هم از نظر ارز آوری داشته است. لزوم صادارت محصولات استراتژیک و ارزشمند یک کشور مانند خرما ایران برای رسیدن به ثبات اقتصادی و داشتن زمینه توسعه و پیشرفت فعالیت ها اهمیت زیادی دارد.
از قدیم تا به امروز استان های کرمان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان ، سیستان و بلوچستان و بسیاری دیگر از استان های ایران به عنوان کانونی برای پرورش بهترین خرما ها بوده است و هر ساله نسبت به سال قبل میزان بیشتری از خرما این مناطق به کشورهای دیگر صادر می شود.
بر اساس آخرین گزارشات تنها در سال گذشته نزدیک به 22 هزار تن رطب صادراتی بم به کشورهای مختلف صادر شده است. با توجه به تقاضای موجود برای خرما صادراتی ایران بخصوص خرماهایی نظیر پیارم صادراتی و یا خرما ربی صادراتی ، خرما کبکاب صادراتی، خرما مضافتی صادراتی و غیره و با توجه به سطح زیر کشت فراوان انواع خرما در ایران و همچنین به عنایت به اشتغال زایی و ارز آوری فراوان خرما صادراتی در ایران به نظر می رسد که هنوز هم جای کار زیادی در این زمینه بخصوص از نظر سرمایه گذاری وجود دارد.
خرما صادراتی ایران در بسیاری از کشورهای جهان شناخته شده است و به عنوان خرما درجه یک و با کیفیت فوق العاده بالا توصیف می شود. امروزه در کنار هند که بیشترین خریدار خرما ایران است کشورهایی مانند مالزی، کانادا، فرانسه، انگلستان، ترکیه ، آلمان، امارات متحده عربی و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی خریدار خرما ایران هستند که تقاضا در این کشورها برای خرما ایران روز افزون بوده است.
شرکت خرما سیاه در راستای معرفی هر چه بیشتر خرما صادراتی ایران به کشورهای دیگر اروپایی و آمریکایی و صادرات خرما با کیفیت ایران به بسیاری از کشورهای منطقه و شرق آسیا و با ایجاد تعامل و ارتباط با تجار و سفارت خانه های کشورهای دیگر در ایران و یا سفارتخانه های ایران در سایر کشورها و همچنین با فراهم آوردن زیر ساخت های لازم برای جمع آوری ، سورت بندی ، شستشو، حمل و نقل ، انبارش و توزیع با بالاترین استاندارد های بین المللی و بدون استفاده از هیچگونه مواد نگهدارنده نموده است.
برند خرما سیاه امروز به عنوان یک برند شناخته شده و با کیفیت در بسیاری از کشورهای شرق آسیا ، اروپا و برخی دیگر از کشورهای منطقه ای می باشد که موفق شده حجم صادرات خرما ایران را هر سال بهبود بخشیده و ارز آوری مناسبی از این راه در کشور داشته باشد و در تولید و اشتغال زایی خرما با کیفیت نقش موثری داشته باشد.
خرما سیاه با وجود تمامی مشکلاتی که در مسیر صادرات خرما و یا صادرات سایر اقلام این شرکت وجود داشته و دارد موفق شده تا خرما ربی صادراتی ایران را که قیمت و کیفیت بالایی دارد و مشتری زیادی نیز دارد را به همراه خرما صادراتی کبکاب، خرما صادراتی پیارم، خرما صادراتی مضافتی، خرما صادراتی برحی و سایر انواع خرما صادراتی به کشورهای زیادی صادر کند.
با توجه به تحقیقات و فعالیت های مختلف انجام شده در راستای معرفی و گسترش صادرات خرما ایران به سایر نقاط جهان می توان گفت:
- در اغلب کشورهای دنیا تقاضا برای خرید خرما ایران وجود دارد
- صاردات خرما به سایر کشور ها تقریبا با حجم زیاد و با اوزان بسته بندی بالا امکان پذیر است. هر چند می توان اقدام به صادرات خرما در اوزان کمتر نیز نمود مشروط به اینکه کیفیت بسته بندی و نوع خرما از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
- برای صادرات خرما ایران به کشورهای دیگر و بخصوص به کشورهای اروپایی باید استاندارد های اتحادیه اروپا را در نظر داشته باشید. استانداردهای مواد غذایی اروپا شامل داشتن حداقل های لازم برای اطمینان از سلامت و کیفیت محصول است.
- صادرات خرما به صورت تضمینی در کشوری مانند هند و یا کشورهای آسیانه میانه امکان پذیر است و برای صادرات خرما به کشورهای دیگر نیاز به بازاریابی و شناخته تر شدن برند خرما همانند خرما سیاه می باشد.
- با ایجاد فراوری خرما و تولید محصولات مرتبط با خرما می تواند بازار صادرات بیشتری را به دست آورد. محصولات فرآوری شدن خرما ایران نیز خواهان زیادی دارد و به راحتی می توان اقدام به صادرات محصولات فرآوری خرما نمود
- هیچ استاندارد مشخصی در حال حاضر برای فروش خرما و صادرات خرما به کشورهای دیگر وجود ندارد و عمدتا صادرات و فروش خرما ایران با مبلغ توافقی و بر اساس نرخ ارز کشور مقصد می باشدو با پول کشور مقصد هم می توان اقدام به فروش و صادرات خرما نمود.
در این راستا کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه به منظور صادرات خرما نمونه شما می توانند کمک های فکری و تجربه کاری خود را در اختیار شما قرار دهند. برای صادرات خرما درجه یک ایران به کشورهای دیگر نیازمند رعایت برخی از ریزه کاری ها و اصول هستید که تمرکز جدی را نیازمند است و در توسعه فروش و صادرات خرما شما نقش اساسی دارد.
اهم مشکلات موجود در مسیر صادرات خرما
با وجود اینکه خرما ایران بیشترین سهم فروش خرما در دنیا را بعد از کشور مصر دارد اما با این وجود کیفیت خرما ایران قابل قیاس با هیچ یک از کشورهای دنیا نیست و خوشبختانه هنوز هم به عنوان مرغوب ترین خرما در دنیا شناخته می شود. اما با این وجود برای صادرات خرما ایران به غیر از وجود تحریم های مختلفی که باعث اثر مخرب در برخی از سیاست های فروش شده است می توان موارد زیر را به عنوان عمده ترین مشکلات مسیر صادرات خرما ایران نام برد:
• هزینه بالا و سنگین برای مبلغ پیمان ارزی
• نداشتن ماشین های حمل یخچال دار استاندارد در این زمینه
• وجود تشریفات گمرکی زیاد بخصوص برای افرادی که تازه وارد این حوزه می شوند
• بسته بندی های بسیار نا مناسب و سنتی
• رقبای جدی که بخصوص از کشورهای حوزه خلیج فارس و مصر در بازارهای بین المللی وجود دارند.
• صرف زمان زیاد بخصوص در مبادی گمرک، مرز ها و فرودگاه های جهانی
• تبلیغات ضعیف و بازاریابی بسیار نا مناسب
• نبود سورت بندی و درجه بندی کیفی دقیق و مشخص در اغلب خرما ها
هر چند برای حل این مشکلات در راستای صادرات خرما به کشورهای دیگر نیاز به همت دولتمردان برای برخی از شاخصه ها مانند کاهش پیمان ارزی در محصولات کشاورزی بخصوص محصولات استراتژیک مانند خرما مشهود است اما با اغلب موضوعات و مشکلا فوق الذکر به علت نداشتن دانش و یا تجهیزات مناسب اتفاق می افتد.
به همین دلیل شرکت خرما سیاه با ایجاد زیر ساخت های بسیار پیشرفته و استفاده از بهترین خودرو های حمل یخچال دار برای توزیع خرما در ایران و خودروهای ترانزیت استاندارد کابین دار برای توزیع بین المللی خرما، استفاده از بهترین روش های تبلیغات و بازاریابی و به دست آوردن بازار فروش روز افزون، داشتن تمامی استاندارد های لازم داخلی و بین المللی مورد تایید تمامی کشورهای دنیا برای محصول، بسته بندی و سورت بندی خرما، داشتن کارشناسان متخصص در حوزه های مختلف برای معرفی و فروش خرما و بستر سازی تبلیغاتی و بازاریابی مناسب، داشتن واحد های کنترل کیفی به منظور بررسی دقیق کیفیت خرما و در نهایت ایجاد مکانی امن و استاندارد برای پشتیبانی و حمایت از باغداران و تولید کنندگان خرما این امکان را برای مشتریان خود فراهم نموده تا ضمن استفاده از تخصص کارشناسان شرکت خرما سیاه برای داشتن زیر ساخت های خرما صادراتی بتوانند با استفاده از توان و تخصص شرکت خرما سیاه خرما خود را با بهترین قیمت به بیشترین کشورها صادر نمایند.
خرما صادراتی ایران
خوشبختانه خاک ایران طلا است و در اغلب مناطق خرما خیز ایران خرما درجه یک برداشت می شود. حتی همانگونه که توضیح داده شد می توان با استفاده از دانش و تخصص کافی محصولات فراوری شده خرما مانند شیره خرما صادراتی و یا شیره میکس صادراتی را با استفاده از خرماهایی که درجه کیفی پایین تری دارند تولید کرد و به مشتریان بسیار زیادی مکه برای این محصولات در سراسر جهان وجود دارند فروخت.
خرما یکی از ارز آورترین و اقتصادی ترین محصولات کشاورزی ایران است. خرما صادراتی سیستان و بلوچستان، خرما صادراتی کرمان، خرما صادراتی خوزستان، خرما صادراتی هرمزگان و خرما صادراتی بوشهر به همراه سایر خرماهای صادرای ایران را می توان تنها با استفاده از یک بسته بندی مناسب، سورت بندی دقیق، استفاده از تبلیغات و زیر ساخت های لازم به راحتی در بازارهای بین المللی به فروش رساند و از این راه نه تنها از افرادی که در حوزه کشاورزی و پرورش نخلستان ها و تولید خرما همت گماشته اند حمایت کرد بلکه می توان در بالا بردن برند خرما صادراتی ایران نیز با توجه به این نکات ارزش اقتصادی بیشتری برای خرما به وجود آورد.
متاسفانه فروش خرما بی کیفیت و عدم توجه به برخی از شاخصه ها در صادرات خرما باعث می شود تا نام خرما ایران خدشه دار شده و آسیب ببیند و مشکلاتی برای شرکت های موفق در این حوزه نیز به وجود بیاورد. در ضمن ذکر این نکته اهمیت دارد که برخی از کشورهای سود جو با خرید عمده خرما صادراتی ایران با قیمت کم خود اقدام به سورت بندی و بسته بندی این خرماها نموده و با قیمت بالا و نام خودشان به فروش می رسانند.
شرکت خرما سیاه به عنوان برند نمونه خرما ایران در حوزه صادرات خرما و به عنوان یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین برند های ایران در جهان آماده ارائه مشاوره و یا خرید تضمینی خرما با کیفیت شما با قیمت مناسب به منظور صادرات خرما شما به سایر کشورها می باشد. حتی شما خود می توانید با دریافت مشاوره تخصصی کارشناسان ما خرما با کیفیت خود را با رعایت توصیه های گفته شده کارشناسان خرما سیاه با قیمت مناسب در بازارهای جهانی به فروش برسانید.
برای این منظور تنها کافی است با کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
خط ویژه: 72938
09121390471 , 09127256271
03138597076, 03138553650

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای: