دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

عسل گون

عسل گون


یکی از شناخته شده ترین گونه های عسل در ایران عسل گون است که نه تنها در ایران خواهان زیادی دارد بلکه در بسیاری دیگر از نقاط جهان نیز عسل گون ایرانی را بسیار خواهان هستند و به دنبال خرید عسل گون ایران هستند.
عسل گون به نوعی از عسل گفته می شود که توسط زنبورهای عسل کارگری تولید می شود که عمدتا از شیره گیاه گون می نوشند. در واعق این بدان معنا نیست که تمامی تغذیه زنبور عسل از گیاه گون بوده است و ممکن است در این بین زنبور عسل از گیاهان دیگر نیز تغذیه کند و عسل گون را به وجود بیاورد اما عمده تغذیه این نوع زنبورها از گیاه گون است.
برای تولید عسل گون معمولا زنبور عسل در مجاورت با گیاه گون قرار می گیرد. برای این منظور یا از مزارع بزرگ تولید گون استفاده می شود که خود نوعی گیاه دارویی ارزشمند است و خواص فوق العاده ای دارد و یا کندوهای این نوع زنبور در دشت ها و مناطقی که گیاه گون به صورت عمده رشد می کند تعبیه و نگهداری می شود.
قبل از اینکه به سراغ خواص و مشخصات عسل گون برویم بهتر است ابتدا کمی در مورد خود گیاه گون و خصوصیات این گیاه بدانیم تا بیشتر به خواص و ویژگی های گیاه گون واقف شده و بدانیم که عسل گون چرا اینقدر خواهان دارد و توصیه می شود.

گیاه گون
گون نوعی گیاه با نام علمی Astragalus spp و از خانواده گیاهان leguminoseae و یا نخود است. این گیاه انواع مختلفی دارد و دقیقا تعداد گونه های آن مشخص نیست. اما در ایران بیش از 200 نوع از گیاه گون رشد می کند و این باعث شده تا ایران به عنوان یکی از اصلی ترین کشورهای تولید کننده عسل گون و خود گیاه دارویی گون باشد.
گیاهان فصلی گون حدود یک سال عمر می کنند و گیاهان دائمی گون بیش از چندین سال عمر می کنند. این گیاه حدود 75 سانتی متر طول دارد. ساف=قه ای بنفش رنگ و برگ های سبز تیره دارد که بصورت برگچه بر روی بوتهه رشد می کنند.
کون دارای گل های بسیار زیبا و خاص ارغوانی رنگ است که در انتهای شاخه عموما رشد می کنند. هر چند برگ و گل گیاه گون خواص زیادی و فوق العاده ای دارد اما عموما برای مصارف دارویی از ریشه گیاه گون استفاده می شود.
گون گیاه فوق العاده مقاومی است که در اغلب مناطق و با انواع شرایط آب و هایی سازگار می شود و گونه های مختلفی از آن در دشت ها، بیابان ها و مزارع مختلف قابل کشت است. جالب است بدانید که این گیاه بوی تند سلنیوم دارد و اغلب شیره و برگ های یان گیاه سمی را تولید می کنند که در صورت استفاده دام ها از این گیاه باعث مسمومیت آنها می شود و به نوعی سیستم دفاعی این گیاه به شمار می رود.
اصلی ترین خاصیت گیاه گوه به شیره ای است که از ریشه این گیاه گرفته می شود و به نام کتیرا شناخته می شود. کتیرا در زمان رشد گیاه تنها قابل استخراج است و به این صورت گرفته می شود که افراد خبره با خراش دادن جزئی پوست گیاه باعث خروج این شیره شده و بعد از چند ساعت تا یک روز این شیره جمع آوری می شود.

خواص و خصوصیات گیاه گون
گفتیم که گیاه گون خواص دارویی بسیار زیادی دارد که این خواص از طریق صمغ، گل و شهد گل های گیاه گون قابل استخراج است. انسان تنها می تواند این خواص را از کتیرا یا صمغ گیاه به دست بیاورد و برای استفاده از خواص شهد گل گون باید از زنبور عسل کمک بگیرد تا بهترین نوع شهر را بنوشد و با تبدیل آن به نوش دارویی به نام عسل به دست ما برساند.
گون از گیاهان دارویی است که از قدیم برای درمان بیماری های عفونی، اسکلتی، آلرژی ها، سرماخوردگی، اختلالات تنفسی، دردهای عضلانی و اسکلتی، درمان بیماری های سستی و بی حالی و تقویت بدن و سیستم ایمنی بدن کاربرد فراوان داشته است.
عسل گون نیز با داشتن ترکیبات آلی این نوع گیاه در درمان انواع بیماری های توضیح داده شده بسیار موثر است. از این رو مصرف عسل گون برای درمان بیماری های مختلف بدن از جمله سرماخوردگی ، سرطان های سینه و ریه، درمان های اسکلتی و درد های عضلانی و غیره بسیار موثر است که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.
خود گیاه گون را در طب قدیم برای درمان زخم ها، بهبود علائم خشکی و بیماری های پوستی، جلوگیری از پیری پوست و غیره استفاده می شده است.
مصرف خود گیاه گون اما اگر بیش از اندازه باشد می تواند باعث تخریب سیستم ایمنی بدن شود به همین دلیل افرادی که سیستم ایمنی بدن آنها آسیب پذیر است بهتر است خود گون را به هیچ عنوان استفاده نکنند.

خصوصیات عسل گون
با توجه به خواص فوق العاده گیاه گون به خوبی می توان به این موضوع واقف شد که عسل گون تا چه میزان می تواند برای انسان مفید باشد. بخصوص اینکه بسیاری از سموم و مواد غیر مغذی گیاه گون در زمان نوشیده شدن شهد گل گیاه گون توسط زنبور عسل از بین می رود و می تواند یک شهر سالم و سرشار از فواید باقی بماند.
گیاه گون از مهم ترین گیاهان و سطح پوشش گیاهی ایران است و بسیاری از عسل های گون ایرانی با خاصیت این گیاه در دنیا مصرف می شوند. هر چند برخی از مناطق ایران عسل گون بهتری دارند اما گفته می شود که عسل گون اشترانکوه بهترین نوع عسل گون ایران است.
عسل گون عطر خوب گل گیاه گون را تا حدود زیاد با خود دارد و به همین دلیل در کنار طعم شیرین و ملایم خود بوی بسیار مطلوبی هم دارد. عسل گون شیرینی زیادی ندارد و گلو را اذیت نمی کند.
ساکارز عسل طبیعی گون حدود 1 درصد است و به همین دلیل عسل گون طبیعی فوق العاده با کیفیت است و نسبت به انواع دیگر عسل ها کمیاب تر است و خرید عسل گون طبیعی و واقعی و تشخیص آن بسیار مهم است. این عسل را به راحتی در صورت طبیعی بودن می توان حتی با داشتن بیماری دیابت هم بدون نگرانی مصرف کرد.
برای تشخیص عسل گون اصل باید در نظر داشته باشید که بوی عسل گون بسیار ملایم و معطر است، شیرینی آن گلو را اذیت نمی کند و رنگ روشنی دارد. در نظر داشته باشید که رنگ زرد عسل گون نسبت به انواع عسل دیگر کم رنگ تر است و این به دلیل روشن بودن شهد گیاه گون است و نباید با عسل بی کیفیت اشتباه گرفته شود.

خواص عسل گون
در قسمت بالا در خصوص خواص گیاه گون توضیحات کامل ارائه شد. عسل گیاه گون نیز نه تنها همه انی خواص را با خود دارد بلکه هر یک از عارضه های موجود در گیاه گون در این عسل دیده نمی شود.
بصورت کلی عسل گون برای تقویت بدن و درمان و جلوگیری از بیماری های زیر توصیه می شود:
• بیماری های تنفسی مانند آسم، تنگی نفس ، خس خس و غیره
• درمان بیماری های استخوانی و اسکلتی مانند درد مفاصل، التهاب استخوانی، تسکین آرتروز و غیره
• درمان بیماری های مرتبط با اعصاب و روان مانند استرس، اضطراب و غیره
• درمان بیماری های گوارشی مانند زخم معده، یبوست، سندروم روده تحریک پذیر و غیره
• درمان بیماری های عفونی مانند گلو درد، سرماخوردگی، برونشیت و غیره
• درمان بیماری های حساسیتی و آلرژیتیک مانند سرفه، آب ریزش و غیره
• درمان بیماری های التهابی مانند سیاه سرفه، التهاب دستگاه تنفسی و غیره
• درمان بیمار های مرتبط با سیستم مجاری ادارای و کلیه ها
• تنظیم فشار خون و تنظیم کلسترول مثبت خون و کاهش کلسترول منفی خون
• جلوگیری از بیماری های مسموم کننده
• درمان کننده و جلوگیری از بروز انواع سرطان با از بین بردن رادیکال های آزاد خون
• تقویت سیستم دفاعی و ایمنی بدن
• تامین مواد معدنی و ویتامین های مختلف برای بدن
• از بین برنده عوارض ناشی از درمان با متد های شیمی درمانی
• تقویت کننده حافظه، مغز و ذهن
• درمان کم خونی و فقر آهن
• بهبود خواب و درمان عارضه های مرتبط با بی خوابی و کم خوابی
• درمان بیماری های مرتبط با سینه درد و گرفتگی صدا
در نظر داشته باشید که خواص عسل کون با توجه به گونه های گون و شرایط آب و هوایی منطقه ای ممکن است متفاوت باشد. همچنین اگر زنبور عسل در کنار گون از سایر گیاهان دیگر نیز تغذیه کرده باشد بسیاری از خواص گیاهان دیگر نیر بخصوص اگر از نوع گیاهان دارویی باشند به این عسل افزوده می شود.

بهترین نوع عسل گون
گفتیم که عسل گون در شرایط مرغوب هم باید به صورت طبیعی تولید شده باشد و هم اینکه بصورت کاملا استاندارد و بهداشتی بسته بندی شده باشد.
معمولا مزارع مختلف پرورش گون که در آنها تولید عسل گون با نگهداری از کندوهای زنبور عسل انجام می شود اگر در شرایط بهداشتی و زیر نظر استاندارد های مختلف انجام شود کاملا بهداشتی و سالم و البته طبیعی است.
در نظر داشته باشید که بریا خرید عسل گون ضمن توجه به رنگ و بوی عسل می توانید در بهترین حالت با مشاهده علامت های استاندارد عسل از اداره استاندارد ایران و همچنین مجوز اداره بهداشت و سازمان غذا و دارو نسبت به کیفیت و اصالت عسل گون اطمینان حاصل کنید.
عسل گون طبیعی و سالم به راحتی در آب گرم و ولرم حل می شود و به محض ورد به دهان به راحتی در دهان نیز حل شده و گلو را به هیچ عنوان اذیت نمی کند.

چرا عسل گون خرما سیاه
شرکت خرما سیاه یکی از شناخته شده ترین و بهترین شرکت های تامین کننده و تولید کننده عسل طبیعی در ایران است که ضمن تولید بهترین و با کیفیت ترین انواع عسل ایران از جمله عسل گون این عسل را در بازارهای داخلی و بسیاری از بازارهای خارجی با برند و مشخصات ویژه خود یعنی خرما سیاه به فروش می رساند.
درج برند خرکا سیاه بر روی محصولات این شرکت از جمله عسل گون تعهدات ما به مشتری را نشان می دهد تا در صورت مشاهده هر گونه مغایرت به راحتی بتوانند با تیم پشتیبانی ما در تماس بوده و مشکلات و شکایات خود را مطرح نمایند.
برند خرما سیاه از شرکت های معتبر ایرانی است که تمامی استاندارد های داخلی و خارجی را به منظور اطمینان مصرف کنندگان از اصالت و کیفیت انواع محصولات خود را دریافت کرده است. عسل گون شرکت خرما سیاه از بهترین مزارع و مناطق ایران تهیه شده است و طبق بالاترین استاندارد های بین المللی و تحت دقیق ترین آزمایشات فنی و بهداشتی آماده و بسته بندی می شود و با درج برند خرما سیاه در بازار بین المللی و داخلی به فروش می رسد.
شما هم می توانید به منظور خرید عمده عسل گون با کیفیت و اصل همین امروز با کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه در تماس بوده و سفارش خود را ثبت کنید.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای: