دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

پخش خرما

توزیع و پخش خرما


نخل خرما از مقاوم ترین و بهترین درختان میوه در جهان است که یکی از بهترین میوه های موجود را تولید می کند. این درختان اغلب در مناطق خشک و گرمسیری رشد می کنند و شرایط حفظ و نگهداری خاص خودشان را دارند. بر اساس تحقیقات و آزمایشات مختلف وجود درخت برای جلوگیری از فرسایش خاک در مناطق خشک و بیابانی تاثیر زیادی دارد.
اما آنچه که اهمیت دارد این است که نخل خرما در سایر شرایط آب و هوایی رشد مناسبی نخواهد داشت و عملا میوه دهی یا ندارد و یا میوه خوبی از آن برداشت نمی شود.
ولی خرما به دلیل داشتن ارزش غذایی بسیار بالا که به عنوان یکی از بهترین منابع غذایی جهان شناخته شده است خواهان زیادی در سایر مناطق جغرافیایی و آب و هوایی دارد و در ضمن تولید زیاد این محصول در این مناطق نیازمند فروش و عرضه خرما به سایر مناطق برای توسعه زیر ساخت ها و کشت و پرورش خرما و بهره وری مناسب تر از این محصول استراتژیک دارد.
بنابراین لازمه مصرف خرما در سایر مناطق انتقال خرما از این مناطق به مناطق دیگر است. هر چند تا سال های نه چندان دور گذشته این فرایند بصورت کاملا سنتی و با استفاده از خودروهای معمولی و ساده انجام می شد و عمدتا بدون روش های بهداشتی و بهینه بود اما امروزه توزیع خرما یا پخش خرما تفاوت های زیادی را تجربه کرده است.
خرما هم بصورت رطب، هم بصورت خرما رسیده و یا حتی خارک و هم بصورت خرما فراوری شده تولید و مصرف می شود.

مراحل برداشت تا توزیع خرما
خرما معمولا در اواخر مرداد ماه تا اواخر شهریور ماه بسته به منطقه رشد نخل و نوع خرما برداشت می شود. برداشت خرما مرحله جداسازی فیزیکی میوه خرما از درخت نخل است.
با توجه به اندازه خوشه ها،نوع خرما و نخل مرحله برداشت خرما انجام می شود و تفاوت هایی در این مرحله وجود دارد. حتی ممکن است خرما در یک تا چند مرحله برداشت شود که بستیگ به ویژگی های مختلف خرما و یا بازار این شرایط در نظر گرفته می شود.
اما در مرحله برداشت که قبلا بصورت دستی و امروزه با استفاده از برخی از تکنولوژی های پیشرفته انجام می شود آنچه که اهمیت دارد نحوه برداشت و انتقال خرما به واحد های بسته بندی خرما و یا فراوری خرما می باشد.
متاسفانه عدم رعایت زمینه های برداشت مناسب و بخصوص توزیع و پخش خرما و به دنبال آن بسته بندی خرما بصورت نا مناسب باعث شده است که مقدار زیادی از خرما در این مراحل هدر رود.
در زمان برداشت خرما و به منظور جلوگیری از هدر رفت خرما و سلامت خرما و در راستای توزیع و بسته بندی مناسب خرما باید در زمان برداشت خرما تمامی علف ها و یونجه های اطراف نخل کوتاه شود و در اطراف درختان نخل در زمان برداشت خرما باید پوشش های مناسبی از جنس حصیر یا پلاستیک در نظر گرفته شود تا از تماس خرما با خاک و زمین جلوگیری شود.
خرما باید به سرعت و بصورت تمیز و بهداشتی چیده شود. در زمان های قبل اغلب خرما با استفاده از طناب و زنبیل و یا سبد های تمیز برداشت می شد و امروزه اغلب با وسایل مکانیکی و ماشین های مخصوص این کار صورت می گیرد. سپس خرما از خوشه باید فورا جدا شود و داخل سبد های شستشو قرار بگیرد. در همین مرحله خرماهایی که احیانا آسیب دیده اند باید جدا سازی و جدا نگهداری و انتقال داده شوند.
برای اینکه در زمان نگهداری و یا توزیع خرما این میوه دچار آسیب نشود باید از قبل از مرحله بسته بندی خرما این میوه در در داخل ظروف با حجم و ابعاد مناسب قرار داده شود. بعد از قرار دادن خرما در این ظروف باید خرما بلافاصله و با رعایت شرایط بهداشتی به کارگاه های مخصوص و استاندارد انتقال داده شود.
چه قبل از زمان بسته بندی خرما و چه بعد از زمان بسته بندی خرما و به منظور توزیع و چخش مناسب خرما باید خرما با استفاده از وسایل حمل و نقل کاملا استاندارد و بهداشتی و البته ضد عفونی شده حمل و نقل شود.

شرایط توزیع و حمل و نقل خرما
خرما همانگونه که توضیح داده شد باید با استفاده از خودروهای کاملا استاندارد و بهداشتی کار توزیع خرما انجام شود. بخصوص در زمان های توزیع عمده خرما نیاز است که به این استاندارد ها توجه بیشتری بشود.

برای توزیع و پخش خرما قبل از بسته بندی باید سیستم توزیع خرما دارای شرایط زیر باشد:
• خرما باید در ظروف تمیز و قابل شستشو و ضد عفونی مانند سبد های پالاستیکی حمل شود. این ظروف بلاید شرایط لازم را برای سلامت محصول داشته باشند.
• خودرو توزیع خرما بصورت عمده باید دارای شرایطی باشد که بتوان قبل از هر مرحله بارگیری و توزیع خرما آن را کاملا شستشو و ضد عفونی کرد.
• خودرو باید دارای اتاقک های مخصوص باشد تا محصول نه تنها از گزند نور آفتاب و گرد و غبار در امان بماند بلکه شرایط مناسب بهداشتی را بتوان به راحتی برای توزیع خرما سالم در ان ایجاد کرد.
• در زمان توزیع خرما به مناطق نزدیک و در دسترس داشتن خودرو یخچال دار شاید اهمیت زیادی نداشته باشد اما برای توزیع خرما به مناطق دور دست تر و با مدت زمان طولانی تر باید خودرو حمل و توزیع خرما دارای اتاقک های یخچال دار باشد تا خرما در دمای مناسب توزیع شود.

همچنین باید در نظر داشت که برای پخش عمده خرما نیز باید شرایط گفته شده رعایت شود و صرف زیاد بودن حجم توزیع خرما نباید مانعی در قرار دادن و نگهداری خرما در ظروف مناسب شود. در زمان پخش عمده خرما دیده می شود که بعضا خرما بصورت معمول بارگیری می شود و حجم های از خرما روی هم قرار می گیرد که این کار باعث تخریب خرما ها بخصوص خرما هایی که زیر وزن سایر خرماها هستند می شود.
پس از اینکه خرما در داخل این خودرو ها با مشخصه های گفته شده به انبارها استاندارد که باید شرایط سردخانه ای داشته باشند و دارای پوشش و سقف مناسب و ظروف نگهداری، شرایط محیطی قابل شستشو و ضد عفونی کردن و البته دارای دستگاه های مکانیزه و تمام استاندارد هستند، انتقال داده شد خرما برای فراوری و یا بسته بندی در زمان کوتاه آماده می شود.
قبل از بسته بندی خرما نیز باید کارگاه ها و یا شرکت های بسته بندی خرما و فروش و توزیع خرما باید شرایط لازم را برای بسته بندی و توزیع خرما فراهم نمایند.
برای این منظور شرکت باید دارای دستگاه های تمام مکانیزه باشد تا ترجیحا بدون دخالت دست کار بسته بندی خرما، شستشو خرما و یا فراوری خرما و تولید محصولات جانبی از خرما انجام شود.
قبل از بسته بندی خرما و به منظور توزیع خرما بصورت کم و یا عمده باید خرما بوسیله سبد های مخصوص پلی اتیلنی یا استیل حمل و شستشو داده شود. این کار باید در دستگاه های مکانیزه ترجیحا انجام شود و در غیر اینصورت باید در میز ها یا نوارهای مخصوص شستشو انجام داده شود.
بعد از شستشو باید خرما در اتاقک های مخصوص و یا دستگاه های مخصوص ضد عفونی شده و بدون دخالت دست وارد اتاق خشک کن شود و به خوبی رطوبت انها گرفته شود. سپس خرما باید برای بسته بندی خرما وارد دستگاه های مخصوص شده و با روش های مکانیزه در ابعاد و حجم های مشخص داخل کارتن های مخصوص و یا ظروف لاکی مخصوص قرار گرفته و پرس شوند و برای بسته بندی نهایی و یا شرینگ به مرحله اخر انتقال داده شوند.
تمامی دستگاه های بسته بندی خرما باید از جنس استیل استنلس 304 ساخته شده باشند که نوعی استیل ضد خش و ضد آب و زنگ بوده و در برابر حرارت و مواد دیگر واکنش خاصی از خود نشان نمی دهند.
بسته بندی خرما باید بسیار مناسب و شکیل انجام شود تا بتواند به عنوان یک عامل فیزیکی مانع ارتباط حشرات و آفات با محصول شود. از اهداف بسیار مهم در بسته بندی مناسب خرما می توان به حفظ کیفیت و سلامت خرما با جلوگیری از دسترسی آفات به محصول خرما اشاره کرد.
در انتخاب بسته بندی خرما باید به شکلی عمل شود که این بسته بندی خرما بتواند متناسب با نوع تیمارهای آبودگی زدا باشد. مثلا بسته بندی خرما با موا پلی اتیلنی می تواند به عنوان روش پرتو افکنی برای جلوگیری و کنترل آفت انباری بسیار مناسب باشد.
میزان ضخامت و نوع بسته بندی خرما در زمان توزیع خرما و یا پخش خرما بصورت عمده و یا جزئی می تواند عاملی در برابر ضربات و لرزش هایی باشد که ممکن است به محصول آسیب برساند.
بصورت کلی بهترین بسته بندی برای خرما را می توان پوشش های پلی اتیلن، پلی پروپیلن یا پلی استر دانست.

توزیع عمده خرما
شاید یکی از اصلی ترین دغدغه های شرکت های تولید کننده خرما و یا حتی تولید کنندگان خرما توزیع خرما و یا پخش عمده خرما و باشد. در زمان توزیع جزئی خرما انتقال خرما در کنار سایر مواد غذایی و توسط خودروهای خاص کار چندان دشواری نیست. اما برای توزیع عمده خرما نیاز به خودرو های مجهز به سیستم های مناسب می باشد.
داشتن شرایط نگهداری خرما، شرایط محیطیو قابلیت ضد عفونی کردن و شستشوی محیط خودرو از مهم ترین این فاکتور ها هستند.
پخش عمده خرما در تناز بالا نیازمند خودروهایی حمل خرمایی است که به خوبی قالبیت تفکیک و جلوگیری از شرایط آسیب به خرما را داشته باشند. خرما باید در این خودرو ها به خوبی محفوظ شود تا زمانی که به دست مشتری در هر منطقه ای از جهان برسد.
مهم ترین فاکتور این خودرو ها داشتن یخچال ها و یا کابین های سردخانه ای است که در زمان توزیع خرما بصورت عمده بتوان متتناسب با شرایط آب و هوایی هر منطقه دمای مورد نیاز برای نگهداری و انتقال خرما را بدون کوچکترین آسیب به بافت و ظاهر خرما فراهم کند.
شرکت خرما سیاه به عنوان یکی از اولین شرکت های تولید و بسته بندی خرما با روش های مکانیزه، تمام بهداشتی و زیر نظر ماموران خاص اداره بهداشت توانسته برای اولین بار با نگاه ویژه به این دغدغه با خرید و تجهیز خودروهای مناسب برای حمل و نقل خرما کار توزیع خرما را بصورت گسترده در ایران و حتی جهان فراهم نماید.
خودروهای شرکت خرما سیاه تقسیم بندی شده و هر یک مامور توزیع خرما خاص خود هستند. برخی از این خودروها کار انتقال خرما از مزارع و یا نخلستان ها را در کمترین زمان و بالاترین پتانسیل و امکانات به محل شرکت انجام می دهند.
برخی کار حمل و نقل داخلی را با تجهیز به بهترین سردخانه ها و کفی های مجهز برای شستشو و ضد عفونی و کابین های طبقه بندی شده انجام می دهند که همین خودروها کار توزیع عمده خرما را در سطح کشور انجام می دهند.
هر یک از این خودرو ها قادر هستند تا میزان مشخصی از خرما رادر هر بار توزیع خرما در سطح کشور انجام دهند. ضمن اینکه برای توزیع عمده خرما با برند معتبر خرما سیاه در مناطق مختلف جهان نیز خودروهای ترانزیت شرکت خرما سیاه با شاخصه های کاربردی و مجهیز کار توزیع خرما را در مناطق و کشورهای همسایه و خودروهای داخلی برای توزیع عمده خرما برند خرما سیاه در کشورهای اروپایی نیز خرما را تا محل بارگیری کشتی های ترانزیتی بین المللی انتقال می دهند.
تمامی دغدغه شرکت خرما سیاه توزیع عمده و یا جزئی خرما در تمامی مناطق تحت پوشش ، در همه شهرها و استان های ایران و برای یک به یک مشتریان خود این است که بتواند کار توزیع خرما و پخش خرما را در کمترین زمان بالاترین کیفیت انجام دهد و همواره در این مسیر راه بهبود مستمر را طی نموده است.
شما هم می توانید تنها با یک بار سفارش خرما درجه یک تولیدی شرکت خرما سیاه به خیل عظیم مشتریان داخلی و خارجی برند خرما سیاه تبدیل شده و در هر منطقه ای از ایران و یا جهان که هستید در کمترین زمان و با بالاترین و تضمینی ترین درجه کیفی محصول خرما خود را تحویل بگیرید.
برای این کار می تواند در زمان سفارش خرما بصورت تلفنی کار سفارش خرما خود را به کارشناسان ما و یا بصورت اینترنتی و با مراجعه به سایت شرکت خرما سیاه کار سفارش اینترنتی خرما را انجام داده و بعد از انجام هماهنگی های لازم در کمترین زمان کار توزیع خرما برای شرکت و یا شخص شما در دستور کار این شرکت قرار خواهد گرفت.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای: