دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

چگونه از خرمای خشک استفاده کنیم؟

چگونه از خرمای خشک استفاده کنیم؟

خرما یک میوه شیرین و همه چیز تمام است که می تواند در انواع غذاها، دسرها، شیرینی ها و کیک ها مورد استفاده قرار گیرد. اگر چه می توان خرما را هم تازه و خشک استفاده کرد اما استفاده از خرمای خشک شده شایعتر است. استفاده از خرما برای آماده سازی غذاها بسیارساده است و می توان آنها را در سالاد، کوکی ها، بلغور جو دوسر، دسر و بسیاری دیگر از ظروف غذا استفاده کرد. خرما ها به طور طبیعی شیرین هستند و جایگزین خوبی برای شکر تصفیه شده هستند.
برای استفاده از خرما در وعده های غذایی خود می بایست ابتدا هسته آن را حذف کنید. در هر بسته بندی به دقت نگاه کنید تا ببینید که آیا خرمای شما خراب شده یا نه. خرما را به قطعات کوچکتر و به شکل نگینی خرد کنید. خرما را به بلغور جو دوسر، سالاد و دستور العمل های غذایی دیگر اضافه کنید و از طعم دلچسب و خواص بی نظیر ان نهایت لذت را ببرید.
اگر شما از خرما مرطوب برای اضافه کردن در سالاد و یا بلغور جو دوسر استفاده می کنید در این صورت معمولا نیازی به خیس کردن آنها وجود ندارد.
قبل از مخلوط کردن آنها را خیس کنید. قبل از ترکیب خرما به کلوچه ها و کوکی ها، توپکهای خرما، و یا دستور العمل های دیگر، ایده ال این است که آنها را خیس کنید. این کار خرما را نرم تر می کند و اجازه می دهد تا آنها حتی مقدار بیشتری طعم شیرین از خود آزاد کنند. خرما های خشک را در آب گرم برای مدت 10 دقیقه قبل از استفاده قرار داده و یا آنها را در دمای اتاق یک شب بخیسانید.
از خرما های خشک شده می توانید به عنوان یک میان وعده آسان و کاملا سالم و سرشار از مواد مغذی استفاده کنید خرما را به بلغور جو دوسر اضافه کنید. هردوی این مواد از مواد غذایی فوق العاده مفید برای بدن هستند و ترکیب این دو بسیار عالی است. از جو دو سر اکثرا ورزشکاران و افراد دارای رژیم غذایی استفاده می کنند که به آن اوتمیل می گویند در اتومیل معمولا از انواع میوه ها استفاده می شود که یکی از بهترین ها خرما است. هنگامی قصد دارید برای صبحانه از تخم مرغ استفاده کنید سعی کنید در کنار آن از خرما نیز استفاده کنید ترکیب این دو نیز بسیار انرژی زا و سرشار از پروتین است.
خرما را به سالاد اضافه کنید. میزان استفاده از خرما برای یک سالاد 4 تا 6 نفره، حدودا 5-8 دانه بسته به اندازه خرماها است. برخی از ایده های دستور العمل عبارتند از:
سالاد گل کلم و انگور با خرمای خشک خرد شده علاوه بر طعم بی نظیر می تواند میان وعده مناسبی برای ورزشکاران و افرادی دارای رژیم غذایی باشد.
سالاد کاهو و تن ماهی و خرما، ترکیب خرما با ماهی در این سالاد سردی ماهی را از بین می برد چون خرما دارای طبع گرم است.
استفاده کردن از خرما در شیرینی ها و کیک ها بسیار خردمندانه است. خرما یک راه عالی برای شیرین کردن غذاها بدون افزودن شکر تصفیه شده است. خرما را در آب گرم به مدت 10 دقیقه خیس کنید، سپس آنها را به شکل پوره در آورید به کوکی ها و شیرینی های مورد علاقه خود اضافه کنید. برخی از ایده های ترکیب عبارتند از:
کره بادام زمینی، پودر نارگیل و خرما
موز، بیسکویت و خرما
توپک های خرما یک دسر سالم و خوشمزه هستند. طعم شیرین وچسبندگی خرما های خشک شده، آنها را به عنوان یک ماده غذایی عالی برای تهیه انواع دسرها تبدیل می کند. مواد تشکیل دهنده دیگری مانند جو، ترافل های شکلاتی، ماست های میوه ای، دانه های قهوه، دانه های نارگیل و ... را با خرما در دسرهای خود مخلوط کنید. همه مواد رادر غذاساز بریزیدو حدود 10 دقیقه آنها را مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند. ماده مخلوط

به دست آمده را در دستان خود را برای ایجاد توپ های کوچک ورز دهید. یک ساعت قبل از مصرف آنرا در یخچال بگذارید و در نهایت نوش جان کنید.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

نظر دهید