دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

شیره توت

شیره توت
از میان تمامی میوه ها که به عنوان میوه های قابل شیره گیری عنوان می شود توت در جایگاه ارزشمندی ایستاده است. شیره توت به همراه شیره خرما و شیره انگور به عنوان مکمل فوق العاده ای برای کم خونی توصیف می شوند که علی رغم وجود انواع قرص های کمبود آهن و کم خونی هنوز هم به جرات می توان ادعا کرد هیچ گزینه ای بهتر از ترکیب این سه شیره و یا حتی اضافه کردن شیره انجیر و ساخت شیره میکس برای بهبود کم خونی و افت قوای بدنی کسی سراغ ندارد.
شیره توت نیز همچون سایر شیره ها از قدیم مورد توجه بسیاری از مردم بوده است. بخصوص اینکه توت از درختان مقاومی است که در بسیاری از نقاط ایران به خوبی رشد می کند و انواع مختلفی از آن در دسترس است. جالب تر اینکه میوه توت از بهترین میوه های شناخته شده در جهان از نظر ترکیبات مفید می باشد.
توت یکی از پر خاصیت ترین و پر کالری ترین میوه ها است که در هر فنجان متوسط میوه توت می توان 61 کالری انرژی را یافت. همچنین توت میزان زیادی پروتئین گیاهی دارد و یکی از بهترین منابع طبیعی کلسیم است. میزان آهن و کلسیم توت به حدی زیاد است که از این میوه کوچک از قدیم انتظارات زیادی به تحقق پیوسته و همواره دانشمندان ما برای درمان بیماری کم خونی و فقر آهن و برای بهبود استخوان ها مصرف میوه توت تازه و یا حتی توت خشک را توصیه کرده اند.
میوه توت به غیر از آهن و کلسیم و پروتئین میزان زیادی انواع ویتامین ها مانند ویتامین B3 ، B1، B2، A، و C را دارد و یا مواد معدنی مانند منیزیم، تانن، کلسیم، پتاسیم را دارد. میوه توت مقدار زیادی آب و فیبر دارد و از این میوه کوچک ده ها خاصیت و ماده دیگر را می توان استخراج کرد.
توت بصورت کلی دارای حدودا شانزده گونه مختلف می باشد که حتی در رنگ ها و اندازه های مختلفی هم دیده می شوند. البته برخی این دسته بندی را تا 40 نوع نیز گسترش داده اند. اما بصورت کلی باید توت را در دو نوع کلی سیاه و سفید دسته بندی کرد.
درخت توت در بسیاری از نقاط جهان روییده می شود و بصورت پرورشی و وحشی زیاد دیده می شود اما میوه توت در مدار های 40 درجه بهترین نوع توت است که شیرین بوده و خواستار زیادی دارد. ایران بزرگترین تولید کننده انواع توت در جهان است و توت ایران در بین جهانیان به عنوان بهترین توت شناخته شده است.
خوشبختانه در ایران مناطق زیادی وجود دارد که توت در آن به صورت های مختلفی یافت می شود. توت سفید در ایران بیشتر روییده می شود هر چند توت سیاه نیز در ایران کم نیست. اما بصورت کلی توتی که بتوان از آن شیره توت گرفت در ایران عمدتا توت سفید است زیرا گونه توت سیاه بر دو دسته شاه توت و دیگری همان توت سفید است که در رنگ سیاه ظاهر شده و در واقع هیچ تفاوتی جز رنگ با توت سفید از نظر طعم و مزه و خاصیت ندارد. این توت در ایران بسیار نادر است و شاه توت که در ایران زیاد یافت می شود هم به دلیل طعم ترش و شیرینی که دارد خیلی برای تهیه شیره توت استفاده نمی شود.
توت در اواسط فصل بهار تا اواخر فصل بهار به بار می نشیند و به همین دلیل انسان ها برای اینکه بتوانند از این میوه برای سایر فصول نیز بهره مند شوند و با توجه به اینکه شرایط نگهداری حتی در فریزر را ندارد از قدیم بهترین راه برای نگهداری این میوه را خشک کردن توت و تولید توت خشک و یا گرفتن شیره آن می دانستند.

شیره توت
بهترین توت ها در ایران که برای تولید شیره توت استفاده می شود را می توان توت بخارایی، توت یزدی، توت اصفهان، توت بیرجند، توت کردستان،توت کرمانشاه و غیره دانست که البته همین توت ها به عنوان بهترین نوع توت برای توت خشک هم شناخته می شوند.
شیره توت معمولا از توت سفید گرفته می شود ولی این نموضوع حتمی نیست و می توان از توت سیاه هم برای تولید شیره توت استفاده کرد. شیره توت قبلا توسط باغداران و برای نگهداری خاصیت توت و استفاده از آن در سایر فصول گرفته می شد اما با شنناخت خواص این معجون بی نظیر استفاده از آن بصورت کلی تر و عمومی تر هم آغاز و امروزه تولید شیره توت بصورت انبوه و با استفاده در دستگاه های تمام مکانیزه نیز امکان پذیر شده است.

روش تهیه شیره توت
تفاوتی ندارد توت سیاه باشد و یا سفید از هر کدام که بخواهید شیره توت تهیه کنید به دو صورت سنتی و صنعتی می توانید این کار را انجام دهید. مزه و طعم توت در طعم و مزه شیره توت نقش اصلی را دارد و تهیه شیره توت نیز باید با روش اصولی انجام شود تا خواص و مزایای توت را حفظ کند.
با توجه به اینکه توت سفید در ایران بیشتر وجود دارد ، آب دار تر بوده و مزه شیرین تری دارد عمدتا شیره توت سفید را برای گرفتن شیره توت استفاده می کنند.

روش تهیه شیره توت بصورت سنتی
تهیه شیره توت بصورت سنتی زمان بر تر بوده و نمی توان برای تولید انبوه بر روی این روش حساب ویژه باز کرد. اما بسیاری از باغداران و یا خانه دار ها برای تهیه شیره توت بصورت موقتی و تنها یک بار در سال مثلا برای استفاده از محصول توت خودشان از این روش استفاده می کنند.
رعایت اصول تهیه شیره در کیفیت شیره توت سنتی اهمیت بسیار بیشتری دارد. بصورت کلی برای تهیه شیره توت خانگی و یا سنتی چندین روش وجود دارد که همگی صرف نظر از ابزار مورد استفاده و یا حجم تولید مورد نیاز برای پخت یکسری اصول و قواعد را نهایتا رعایت می کنند که در ادامه توضیح داده می شود.
برای تهیه شیره توت ابتدا باید توت را برداشت کرد. برداشت توت از درخت معمولا را تکان دادن درخت و یا ضربات آهسته به درخت انجام و در چند روز متوالی انجام می شود.
در این مدت و به منظور رسیدن حجم توت به میزان دلخواه باید توت در شرایط مناسبی نگهداری شود که خراب نشود و آفت نگیرد. معمولا سردخانه های خشک بهترین مکان برای نگهداری این نوع توت است که البته در شرایط سنتی خیلی در دسترس نیست.
در روش سنتی معمولا انواع توت سفید برای گرفتن شیره توت استفاده می شود. بعد از برداشت توت ابتدا شاخ و برگ و توت های بی کیفیت از بین سایر توت ها باید جداسازی شود و تنها توت های آبدار و شیرین باید باقی بمانند. وجود توت های کال و نرسیده و یا شاخ و برگ باعث می شود مزه شیره توت تغییر کند.
بعدا با استفاده از روش استخری و یا در داخل ظروف مشخص بسته به حجم توت و شیره توت مورد نیاز این توت ها شسته می شود. توت شسته شده را داخل ظروف و یا دیگ های بزرگ می ریزند و مقداری آب معمولا به اندازه حجم توت و یا حتی کمتر و تنها به اندازه ای که میوه ته نگیرد به توت ها اضافه می شود. توجه داشته باشید که میزان زیاد آب باعث می شود زمان بیشتری را برای آماده شدن شیره توت نیاز داشته باشید چون توت بر اثر حرارت خودش آب می اندازد بنابراین بهتر است ظرفی که انتخاب می کنید حجم بیشتری داشته باشد.
ظروف را باید روی شعله ملایم قرار داده و درب ظرف را محکم ببندید.
بر اثر حرارت میوه توت له می شود و شیره خود را به آب پس می دهد. توصیه می شود در زمان جوش آمدن آب و شرع به له شدن توت ها حتما با استفاده از وسیله ای مانند خود کفگیر توت ها را له کنید و مرتبا هم بزنید تا کاملا همه توت ها له شود . این کار باعث می شود تا همه خواص توت به آب داده شود.
در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان هیچ نوع موادی نباید به شیره توت اضافه شود. شکر، نبات، گلاب و سایر موادی که برخی اضافه می کنند تنها کیفیت شیره را از آن گرفته اند. وقتی به خوبی توت پخته و له شد زیر شعله را خاموش کنید و اجازه دهید شیره خنک شود.
حالا باید با استفاده از توری های ریز برای تصفیه شیره استفاده شود. برای این کار برخی از ظروف مختلف و برخی توری های پارچه ای را توصیه می کنند که به نظر توری های پارچه ای بهتر است.
زیرا می توانید آن را فشرده کنید و سریع تر شیره را تصفیه کنید. نهایتا توری را می توانید جایی قرار داده تا تمامی شیره باقی مانده در داخل ظرفی دیگر جمع شود و شیره اصلی که در داخل ظرفی جمع اوری کرده اید را دوباره روی حرارت ملایم قرار داده و حرارت دهید.
معمولا در روش سنتی یک بار کار تصفیه توت انجام می شود اما برخی از خانواده های حرفه ای تر این کار را چندین بار انجام می دهند که این موضوع باعث خوش رنگ تر شدن شیره توت می شود.
عمل جوشاندن شیره توت را تا زمانی که شیره غلیظ و کش دار شود ادامه دهید. بهتر است شیره توت کمی شل باشد البته نه به اندازه ای که رقیق به نظر برسد. شیره توت معمولا زمانی که سرد شود کمی خودش را می گیرد و سفت تر می شود.
شیره را پس از اینکه سرد شد داخل ظروف شیشه ای ترجیحا ریخته و در جای خشک و خنک نگهداری کنید. در نظر داشته باشید که روش سنتی تولید شیره توت ممکن است کمی متفاوت در برخی از مطالب عنوان شود ولی بصورت کلی به همین شکل بود که عنوان شد.

روش صنعتی تولید شیره توت
امروزه و با توجه به شناخت خواص و ویژگی های شیره توت ، این معجون مشتری زیادی دارد و نمی توان با روش های سنتی این حجم از مشتری را پاسخگو بود. ضمن اینکه تولید شیره توت تنها برای استفاده بصورت مستقیم خوراکی مد نظر قرار ندارد و برای مقاصد دیگری نیز مانند تهیه انواع کیک و شیرینی و دسر نیز استفاده می شود که نیاز به حجم بالای تولید شیره انگور را ضروری می کند. هر چند روش صنعتی تولید شیره توت از همه نظر نسبت به روش سنتی بیشتر توصیه می شود که دلایل آن در ادامه تشریح خواهد شد.
برای تهیه شیره توت در روش صنعتی و یا مکانیزه دستگاه ها و فرآیند های مختلفی وجود دارد. همانند بسیاری از صنایع مختلف دستگاه ها و ماشین آلات تولید شیره توت و یا انواع شیره دیگر نیز هر روز در حال توسعه و بهبود است و امروزه از دستگاه های تمام مکانیزه و یا اتوماسیون شده برای تولید شیره توت استفاده می شود که شیره بسیار با کیفیت و مقوی در این روش تولید می شود.
در شرکت خرما سیاه به عنوان یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین شرکت های تولید انواع شیره و خشکبار در ایران از جدیدترین دستگاه ها و ماشین آلات تولید شیره برای تهیه شیره توت سالم و مغذی استفاده می شود.
در شرکت خرما سیاه برای تهیه شیره توت از روشی که در ادامه توضیح داده می شود استفاده می شود و ممکن است فرآیند صنعتی سایر کارخانه ها متفاوت باشد .
شرکت خرما سیاه به منظور تهیه با کیفیت ترین توت ها در سراسر ایران از بهترین کارشناسان مواد غذایی بهره گرفته است. این شرکت با شناسایی و پیش خرید توت های سفید و یا سیاه درجه یک آب دار و شیرین اقدام به جمع آوری این توت ها از بهترین نقاط ایران نموده و بدون اینکه این توت ها مدت زمانی زیادی در انبار های تمام مکانیزه شرکت خرما سیاه نگهداری شوند بلافاصله اقدام به سورت بندی و تمیز کردن توت ها می شود.

شست شو و سورت بندی توت
در این فرآیند تمامی توت های بی کیفیت ، شاخ و برگ ها و سایر اضافات از توت ها گرفته می شود. سپس توت ها به روش شناور شسته می شوند. شستشوی شناور توت ها باعث می شود که توت های سبک و بی کیفیت و سایر مواد اضافی داخل توت ها شناسایی و جمع اوری شده و از سایر توت ها جدا شوند چرا که توت های با کیفیت اغلب ته نشین می شوند.
توت سالم برای شستشوی نهایی بوسیله نوار نقاله وارد دستگاه شستشو و بوسیله پاشش آب و بدون هیچ نوع اضافاتی شستشوی نهایی می شود.

حرارت دادن توت و تصفیه توت
سپس توت وارد محفظه هایی می شود و آب با درجه حرارت بین 45 تا 65 درجه به آن اضافه می شود و حدود 2 ساعت در این حالت می ماند.این کار باعث می شود که مواد قندی و مواد معدنی توت و ویتامین های توت به آب پس داده شود بدون اینکه بر اثر حرارت بالا این مواد از بین بروند.
بعد از دو ساعت این توت ها از صافی هایی بسیار دقیق عبور داده می شوند و با استفاده از دستگاه پرس برای خوب له شدن و عبور مناسب توت از صافی توت ها تحت فشار ملایم از صافی عبور داده می شوند.
این کار باعث می شود که تفاله توت ها به همراه هسته ها در یک سمت باقی بماند و شیره گرفته شده در داخل محفظه های دیگر قرار بگیرد.
تفاله توت باقی مانده را معمولا دوباره فرایند قبلی را بر رویش اجرا می کنند تا یک بار دیگر نیز مواد باقی مانده در توت که این بار فشرده هم شده به آب داده شود و دوباره تصفیه می شود. البته این دو مرحله از هم بصورت جداگانه انجام می شود و شیره توت به دست آمده در مرحله اول با مرحله دوم ترکیب نمی شود.
نهایتا شیره توت به دست آمده در مرحله اول تحت عنوان شیره توت درجه یک و شیره توت به دست آمده در مرحله دوم به عنوان شیره توت درجه دو بسته بندی و به فروش می رسد.
شیره توت بر خلاف شیره انگور اسیدیته ندارد و به همین دلیل مرحله اسیدیته بر روی آن انجام نمی شود. اما برای شفاف تر شدن و روشن تر شدن شیره توت مرحله شفاف سازی روی شیره توت انجام می شود.

شفاف سازی شیره توت
مرحله شفاف سازی تنها رد روش صنعتی و مکانیزه انجام می شود و در روش سنتی خبری از این مرحله نیست در حالی که اهمیت بسیاری زیادی دارد. در این روش در صنعت با اضافه کردن بنتونیت که یک ماده مجاز است بارهای الکتریکی غیر همنام در سطح شیره توت جذب می شود . این کار باعث می شود تا رسوبی که در شیره توت ایجاد شده است گرفته شود تا رنگ شیره توت شفاف تر شود.
در نظر داشته باشید که در هیچ مرحله ای نباید از هیچ نوع ماده ای استفاده شود. چه این ماده مجاز و خوراکی باشد و چه ماده شیمیایی و غیر خوراکی .
در این صورت کیفیت شیره از دست خواهد رفت و حتی در صورت اضافه شدن شکر و یا مواد قندی به دلیل قند بالای شیره توت می توان کالری بسیار بیشتر و قند فوق العاده بالایی پیدا کند که خطرناک خواهد بود.

تغلیظ شیره توت
شیبره حاصله در مراحل قبل با استفاده از پمپ های مخصوص به دیگ هایی به نام دیگ خلاء پمپاژ می شود. در این مرحله شیره توت در حرارت ملایم و غیر مستقیم حرارت می بیند و به دلیل خلاء بودن دیگ ها مرحله پخت و غلیظ سازی شیره توت خیلی سریع تر و بهتر از روش سنتی انجام می شود.
استفاده از این نوع روش حرارت دهی برای تولید شیره توت با کیفیت فوق العاده اهمیت دارد زیرا باعث می شود تا مواد مغذی و انواع املاح مفید توت بدون هیچ آسیبی در شیره توت باقی بماند. پس از اینکه شیره توت به مقدار لازم غلیظ شد فرآیند حرارت دهی تکمیل و برای بسته بندی و برچسب زنی وارد مرحله بعد می شود.

بسته بندی و برچسب زنی
با توجه به اینکه شرکت خرما سیاه شیره توت تولیدی خود را برای اهداف صادراتی و داخلی بسته بندی می کند در این مرحله توسط دستگاه بسته بندی شیره توت در ظروف مختلف و با حجم های مختلف از 250 گرمی تا 2 کیلوگرمی برای توزیع داخلی و در پلاستیک های مخصوص و یا ظروف بزرگ برای صادرات بسته بندی می شود.
به منظور نگهداری بهتر معمولا از ظروف پلاستیکی استاندارد برای بسته بندی شیره توت استفاده می شود. نهایتا ظروف آماده به مرحله جت پرینت و برچسب زنی ارسال و در این مرحله برچسب هایی با مشخصات زمان تولید، زمان انقضا، شرایط نگهداری، خواص شیره توت، میزان مواد موجود در شیره توت، آرم استاندارد و علائم بین المللی و شماره پروانه ساخت و نهایتا علامت تجاری خرما سیاه بر روی محصولات درج می شود و برای توزیع به انبارهای مکانیزه شرکت انتقال داده می شود.

تفاوت شیره توت سنتی و شیره توت صنعتی
گرفتن شیره توت به منظور استفاده از خواص توت در همه فصول بوده و این امر مستلزم رعایت برخی از مهم ترین فاکتورها برای حفظ این منابع در شیره توت می باشد. در روش سنتی اغلب متاسفانه اصول بهداشتی در برداشت توت، نگهداری توت و حتی پخت شیره توت استفاده نمی شود.
مرحله سورت بندی و تفکیک توت سالم و غیر سالم بصورت غیر حرفه ای انجام می شود و در دیگ های نا مناسب اغلب شیره توت پخت می شود.
ضمن اینکه در روش سنتی برخی از افراد اقدام به اضافه کردن مواد آهکی و همچنین شکر و یا نبات به شیره می کنند که این باعث نا سالم شدن محصول شیره توت می شود.
نکته دیگر اینکه حرارت مستقیم به توت و شیره توت تا 130 درجه یا حتی بیشتر باعث می شود بسیاری از مواد قند، ویتامین ها و حتی بسیاری از املاح معدنی توت از بین برود. رنگ تیره تر شیره توت سنتی نسبت به صنعتی بازگو کننده همین موضوع است.
صرف نظر از اینکه برخی از افراد به شیره توت مواد افزودنی دیگری نیز اضافه می کنند که در این بحث جایی برای توضیح ندارد.
اما در روش صنعتی بخصوص روش های تمام مکانیزه و یا اتوماسیونی نه تنها بهترین نوع توت انتخاب و مرحله سورت بندی و تفکیک نیز هست بلکه حرارت غیر مستقیم و گرفتن شیره توت با حرارت کم و با پرس های مخصوص باعث می شود تا تمامی خواص توت به شیره انتقال داده شود و از توت نهایت استفاده بشود.
حرارت کم در زمان آماده سازی شیره توت باعث می شود هیچ یک از منابع مفید توت از بین نرود، مرحله شفاف سازی تمامی ناخالصی های نهایی را از شیره توت می گیرد و مهم ترین اینکه هیچ فرآیند دستی و غیر استانداردی در این کار استفاده نمی شود و سیکل تولید شیره توت کاملا بسته و بهداشتی است.
ضمن اینکه در روش صنعتی نحوه نگهداری توت و همچنین شیره توت مشخص و در شرایط مطلوب انجام می شود، شیره دارای تاریخ تولید و انقضا است و همین امر باعث می شود تا به راحتی بتوان زمان تولید محصول را تشخیص داد و محصول تازه استفاده کرد.
برند خرما سیاه افتخار دارد که به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان ایران و جهان در حوزه شیره توت و انواع شیره، خشکبار و خرما توانسته در سطح بازارهای بین المللی هم با توجه به انجام انواع ازمایشات و دقت در انتخاب محصول به عنوان محصول نمونه ایرانی شناخته شود و همواره در سطح داخلی و خارجی مشتریان پر و پا قرص و دائمی داشته است.

خواص شیره توت
شیره توت تمامی خواص و ویژگی های خود میوه توت را به شرط رعایت روش اصولی در تولید آن خواهد داشت. شیره توت از قدیم و در طب اسلامی و ایرانی به عنوان یکی از بهترین مواد غذایی برای سلامتی و تقویت بدن شناخته شده است.
شیره توت دارای طبیعی گرم است و بخصوص برای افراد دارای مزاج سرد بسیار مناسب است. شیره توت هم همانند شیره انگور و خرما از بهترین معجون ها برای درمان کم خونی به دلیل داشتن آهن زیاد شناخته شده است و شیره میکس این سه نوع شیره و حتی شیره انجیر می تان بهترین درمان برای کم خونی و فقر آهن باشد.
وجود انواع ویتامین های گروه B در شیره توت موجب تقویت اعصا، رفع استرس و اضطراب و مقوی استخوان ها و قوای بدنی است. شیره توت همچنین به فیبر توت را تا حدودی با خود دارد و خود شیره توت نیز برای مشکلات گوارشی بسیار توصیه می شود.
شیره توت ویتامین A فراوانی دارد که برای پوست، مو، ناخن و چشم مفید است و همچنین مانع خواب رفتگی دست و پا و گرفتگی عروق می شود و به همین دلیل برای عملکرد قلب نیز مفید است. از شیره توت به عنوان دارویی برای درمان سرگیجه و سر درد هم استفاده می شود . شیره توت انتی اکسیدان فراوانی دارد که برای جلوگیری از رشد سلول های سرطانی و کاهش کلسترول خون مفید است.
شیره توت البته خواص بسیار زیاد دیگری هم دارد که از جمله آنها می توان حفظ سلامت کبد و طحال، تصفیه خون، بهبود حافظه، انرژی زا بودن، تقویت کننده عمومی بدن، بهبود انفولانزا و سرما خوردگی و غیره را می توان نام برد.
البته باید به یاد داشته باشید که شیره توت به خودی خود دارای مقدار زیادی کالری و همچنین میزان زیادی قند است بخصوص اگر افرادی با اضافه کردن شکر این موضوع را حادتر نکرده باشند، بنابراین شیره توت برای افراد دیابتی، افراد چاق و افرادی که پتانسیل قند خون و چاقی دارد باید با احتیاط مصرف شود.
ضمن اینکه طبع بسیار گرمی شیره توت دارد و برای افرادی که طبع گرم دارد می تواند باعث بروز علائم حساسیت و دانه های پوستی شود و باید با مسهل مصرف شود.

گروه خرما سیاه افتخار دارد با داستن بهترین کادر و کارشناسان و همچنین استفاده از جدیدترین روش ها و دستگاه های تولید انواع شیره از جمله شیره توت صاحب یکی از معتبرترین علائم تجاری در شیره توت در ایران و جهان بوده و با افتخار آماده پیش فروش و عقد قرارداد فروش انواع شیره به مشتریان خود می باشد.