دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

شیره میکس (خرما انگور انجیر)

شیره میکس
شاید به جرات بتوان گفت دلیل بسیاری از بیماری ها و کمبود های بدن انسان امروزی ناشی از مصرف مواد غذایی بی کیفیت و یا با کیفیت پایین، کربوهیدرات های فراوان، انواع گوشت قرمز و سرخ کردنی و امسال آن است. در حالی که تا همین چند سال پیش استفاده از مواد غذایی سالم و البته مغذی نه تنها تمامی نیازهای بدن را تامین می کرد بلکه باعث می شد بدن در مقابل بسیاری از علائم داخلی و خارجی نیز مقاوم شده و نسبت به برخی از بیماری ها از همان ابتدا واکنش مناسب را نشان داده و ایمنی بدن را بالا نگه دارد.
یکی از مواد غذایی طبیعی که امروز میزان مصرف آن در خانواده ها رو به کاهش گذاشته استفاده از انواع شیره است. در روزگاری نه چندان دور خانواده ها از شیره بسیاری از میوه ها به عنوان صبحانه و یا به عنوان میام وعده مرتبا استفاده می کردند خواه به عنوان غذای اصلی و خواه با اضافه کردن این ماده غذایی ارزشمند به سایر غذاها از جمله انواع دسر، پیش غذا، خود غذا و یا افزودن آن به عنوان چاشنی به کیک، شیرینی ، فرنی و غیره.
در مطلبی در خصوص خود شیره تماما در خصوص شیره و انواع ان توضیحاتی داده شد. شیره را می توان از بسیاری از میوه ها گرفت و به راحتی برای طولانی مدت نگهداری کرد.
مهم ترین شیره هایی که از قدیم به عنوان معجون هم از آنها یاد می شده است عبارت بودند از شیره خرما، شیره انگور، شیره توت و شیره انجیر.
در واقع شیره این چهار میوه به دلیل داشتن مواد معدنی فراوان، انواع گروه ویتامین ها و انواع مواد مغذی دیگر از همه شهرت بیشتر یافته اند. خواص این شیره ها آنقدر زیاد بود که پیرامون هر یک از آنها مطلبی مختصر منتشر کردیم و به نحوه تولید و نوع خواص و ویژگی های آنها پراختیم.
اما در این بین از همان زمان های دور استفاده از ترکیب این شیره ها هم توسط بسیاری از دانشمندان مورد آزمایش و نهایتا تاکید قرار گرفت. تولید یک شیره مخلوط و یا شیره میکس از این شیره ها باعث شد تا کیفیت شیره مصرف تا چهار برابر افزایش یابد .
در داقع دانشمندان بر اساس آزمایشات علمی فراوان به این نتیجه رسیدند که مصرف شیره میکس نه تنها تمامی نیاز های ضروری بدن را تامین می کند بلکه بهترین دارو برای فقر آهن و کم خونی نیز به شمار می رود.
شیره میکس تاثیری فوق العاده بیشتر نسبت به انواع قرص آهن بر روی بدن دارد چرا که هم اسید فولیم و هم آهن را تومان با هم دارد و در ضمن جذب و مصرف آن در بدن خیلی سریع تر و بهتر انجام می شود.
شیره میکس ترکیبی از سه نوع شیره و یا هر چهار نوع شیره است و به همین دلیل به نام سه شیره و یا چهار شیره هم شناخته می شود. سه شیره با ترکیب سه نوع شیره انگور، شیره خرما و شیره توت ساخته می شود و چهار شیره با ترکیب شیره انگور، شیره خرما، شیره توت و شیره انجیر ساخته می شود.
با توجه به اینکه بسیاری از مواد موجود در این شیره ها مکمل همدیگر تلقی می شوند و با توجه به اینکه شیره میکس در واقع تمامی خواص این شیره ها را با هم دارد از این رو استفاده از شیره میکس بصورت حداقل یک بار در روز بدن شما را بسیار تقویت خواهد کرد و شما را در مقابل کم خونی، فقرآهن، فقر کلسیم، فقر انواع ویتامین و مواد معدنی و غیره محافظت می کند. بد نیست نگاهی کوتاه به خواص هر یک از این شیره ها به صورت مجزا داشته باشیم:

شیره انگور
شیره انگور که از عمدتا از انگور شاهانی و انگور سیاه گرفته می شود تمامی خصوصیات و مواد معدنی موجود در این انگورها را دارد. انگور یکی از بهترین میوه ها از نظر داشتن مواد ویتامینه، مواد معدنی و بسیاری از املاح مفید بریا بدن است. این میوه مقدار قابل توجهی از ویتامین های A ، B و C را دارد.
شیره انگور بواسطه اینکه تمامی این مواد را با خود ذخیره خواهد کرد در هر فصل از سال قابل دسترسی بوده و نیاز بدن به این ویتامین ها را تامین می کند. ضمن اینکه شیره انگور برای بهبود قوای بدنی و قوای جنسی و بر طرف شدن ضعف عمومی بدن توصیه می شود.
شیره انگور برای دفع اوره و اسید های غیر مفید بدن بسیار مناسب است و با توجه به اینکه به عنوان محرک کبدی شناخته می شود می تواند فرایند خون سازی را در بدن افزایش دهد. شیره انگور همچنین میزان زیادی منیزیم، پتاسیم و آهن دارد و در ضمن حساسیت های خود میوه انگور را هم ندارد. استفاده از شیره انگور در شیره میکس همیشه به عنوان پایه ثابت در تمامی انواع شیره میکس به دلیل خواص فوق العاده اش بوده است.
برای شناخت بیشتر خواص شیره انگور و همچنین روش تهیه شیره انگور مطلب شیره انگور را مطالعه فرمایید.

شیره خرما
شیره خرما میزان زیادی آهن و فسفر دارد و برای فعال شدن سلول های عصبی در وعده صبحانه توصیه می شود. شیره خرما برای بهبود دردهای رماتیسمی ، امراض شریانی و وریدی، بهبود حافظه، تقویت قوای جنسی و جسمی، درمان یبوست مزمن، بهبود عملکرد باکتری های مفید دستگاه گوارش، رفع خستگی، استحکام استخوان ها، ضد التهاب و غیره می باشد.
شیره خرما به دلیل داشتن میزان زیادی آهن و اسید فولیک یکی از بهترین درمان ها برای فقر آهن و کم خونی است. میزان زیادی فیبر دارد و به خوبی برای بهبود شرایط گوارشی بدن و افرادی که دارای یبوست هستند مفید است. انرژی زیادی دارد و برای افرادی که بی حوصله و عصبی هستند فوق العاده مناسب است.
شیره خرما نیز همواره به عنوان یکی از اصلی ترین شیره ها در ترکیب شیره میکس شناخته می شود و در واقع هر نوع شیره میکس در وجود خود حتما از شیره خرما هم بهره گرفته است.
در مطلب شیره خرما می توانید در خصوص روش های تولید شیره خرما و خواص بیشتر آن مطالعه فرمایید.

شیره توت
شیره توت هر چند مقدار زیادی قند دارد ولی قند توت برای افراد دیابتی ضرر ندارد. شیره توت نیز همانند دو شیره انگور و خرما میزان زیادی آنتی اکسیدان دارد که برای کاهش کلستورل منفی خود و تنظیم کلسترول خون و همچنین برای از بین بردن سلول های سرطانی بسیار مفید است.
شیره توت گرفتگی عروق را بر طرف می کند و به همین دلیل برای افرادی که ناراحتی های قلبی و عروقی دارند معجون فوق العاده ای است. میزان ویتامین های شیره توت هم زیاد است و بخصوص ویتان C موجود در شیره توت برای افرادی که مشکلات عفونی و سرماخوردگی دارند بسیار مناسب است. ویتامین A شیره توت نیز برای سلامت و شادابی پوست و ناخن ها و چشم عالی است.
در کنار شیره خرما و شیره انگور از شیره توت هم همواره در شیره میکس استفاده می شود. هر چند برخی به جای شیره توت از شیره انجیر در شیره میکس استفاده می کنند.
در خصوص سایر خواص و ویژگی های شیره توت و همچنین روش درست کردن ان می توانید در مطلب شیره توت مطالعه فرمایید.

شیره انجیر
شیره انجیر از دیگر خانواده های مهم شیره میکس است که خواص فوق العاده آن را نمی توان نادیده گرفت. به گفته بسیاری از دانشمندان هیچ میوه ای به راحتی انجیر خواص خود را به بدن نمی دهد و این شامل حال شیره انجیر هم می شود. شیره انجیر بهترین نوع شیره برای تقویت عمومی بدن است.
میزان قند شیره انجیر هر چند زیاد است ولی برای افراد دیابتی خطرناک نیست. شیره انجیر برای درمان بیماری های استخوانی مانن نقرس بسیار شناخته شده است. میزان زیاد فسفر، کلسیم، آهن و مس دارد و به همین دلیل برای حافظه، کم خونی و تقویت یادگیری و استخوان ها توصیه می شود.
شیره انجیر باعث تنظیم فشار خون می شود و به دلیل داشتن فیبر فراوان به عنوان پاک کننده روده و معده شناخته می شود. به گفته متخصصین طب سنتی برای رفع ناخنک چشم استفاده از شیره انجیر توصیه می شود.
استفاده از شیره انجیر در شیره میکس همیشه اتفاق نمی افتد. در واقع بسیاری از برند ها از شیره انجیر زیاد در شیره میکس خود بهره نمی گیرند و این در حالی است که شیره میکس با وجود شیره انجیر یک شیره میکس کامل است و برای تمامی امراض می تواند راه حل داشته باشد.

شیره میکس
همانگونه که توضیح داده شد شیره میکس با ترکیب سه شیره و یا چهار شیره درست می شود. طبیعی است که با توجه به اینکه تمامی مواد و فواید این شیره های تداخلی با هم ندارند می تواند ترکیب این شیره ها در قالب شیره میکس به یک معجون واقعی تبدیل شود که مصرف روزانه آن نه تنها باعث تقویت بنیه و قوای بدن می شود بلکه بدن را در برابر بسیاری از بیماری ها از جمله کم خونی ایمن می کند.
در واقع کم خونی به دلیل کمبود یا فقر آهن ، کمبود اسید فولیک بدن و در حالت شدید تر کمبود ویتامین B بخصوص B12 است که بسیار خطرناک است. این در حالی است که استفاده از شیره میکس تمامی نیاز بدن را به آهن، ویتامین B و حتی B12 و اسید فولیک را کاملا بر طرف می کند و بدون نیاز به استفاد از هیچ نوع داروی شیمیایی برای از بین بردن کم خونی بهترین درمان خواهد بود.
بصورت کلی استفاده روزانه از شیره میکس برای درمان کم خونی، افزایش حافظه و قدرت یادگیری، بهبود و تسکین دردهای روماتیسمی و تقویت استخوان ها، بالا بردن سیستم ایمنی بدن، رفع خشتگی و بی حالی و غیره می باشد که در ادامه دقیق تر به انها می پردازیم:
• درمان کم خونی و فقر آهن با مصرف شیره میکس
شیره میکس با ترکیب سایر شیره ها بهترین نوع آهن و فولات را در ترکیب خود خواهد داشت. آهن و فولاتی که بسیار ساده تر از قرص آهن جذب بدن می شود و خون ساز است. به گفته بسیاری از کارشناسان آهن موجود در قرص های آهن نهایتا تا 24 ساعت در بدن دوام دارد ولی آهن شیره میکس از نوع گیاهی است که با جذب به سلول های بدن تاثیری طولانی مدت در بدن دارد.

• تقویت بنیه بدن و انرژی زا
شیره میکس یک ترکیب فوق العاده برای افرایش توان و انرژی بدن است و کالری مورد نیاز بدن را به راحتی فراهم می کند. بخصوص برای کودکان و نوجوانانی که میزان زیادی کالری در روز مصرف می کننند و برای رشد مطلوب خود نیز به کالری زیادی احتیاج دارند میزان کالری این شیره میکس بسیار مناسب است. شیره میزان زیادی مواد طبیعی و مغذی دارد که برای افزایش قدرت یادگیری و رفع خستگی و بی حالی نیز بسیار مفید است.

• بهبود دردهای مفصلی
شیره میکس طبع بسیار گرمی دارد ضمن اینکه ترکیبات شیره میکس برای از بین بردن التهاب بدن نیز بسیار مفید است. از این رو در طب سنتی استفاده از شیره میکس را برای بهبود دردهای رماتیسمی و آرتروز و دردهای مفصلی توصیه می کردند. شیره میکس میزان غنی ای از انواع مواد معدنی چون کلسیم، منیزیم و فسفر را دارد که به سلامت استخوان ها کمک شایانی می کند.

• طبیعی و ارگانیک بودن شیره میکس
همانگونه که توضیح دادیم شیره میکس از ترکیب چهار شیره انگور، شیره توت، شیره خرما و شیره انجیر تولید می شود که هیچ نوع افزودنی و مواد نگهدارنده ای ندارد و در ضمن در روش های اصولی به ان حتی شکر و یا مواد طعم دهنده هم افزوده نمی شود که این باعث سلامتی بیشتر شیره میکس شده است.

• تقویت قوای جنسی
افراد دارای مشکلات نا توانی جنسی معمولا دارای فقر در خصوص مواد معدنی و یا مشکلات قوای جسمی هستند. از دیر باز در طب سنتی استفاده از شیره میکس برای تقویت قوای جنسی و بهبود عملکرد اندام های جنسی توصیه شده است .

• شادابی پوست و مو
مواد تشکیل دهنده شیره میکس برای جوان سازی پوست بسیار مناسب هستند. شیره میکس دارای ویتامین های موثر A و E بوده که برای جلوگیری از پیری زود رس پوست و آبرسانی به پوست و مو لازم هستند.
از دیگر خصاصی شیره میکس می توان به بهبود عملکرد حافظه، از بین رفتن مشکلات خواب رفتن دست و پا، درمان سر گیجه و سر درد، بهبود رشد کودکان و کم حوصلگی، ملین و تقویت کننده دستگاه گوارش و غیره را می توان نام برد.

طرز تهیه شیره میکس
شیره میکس چه بصورت سه شیره و چه به صورت چهار شیره به دو روش سنتی و صنعتی تولید می شود. قبلا در مقاله های جداگانه طرز تهیه شیره انگور، طرز تهیه شیره خرما، طرز تهیه شیره توت و طرز تهیه شیره انجیر توضیح داده شد. اما برای تهیه شیره میکس هم تفاوت چندانی وجود ندارد.

طرز تهیه شیره میکس بصورت سنتی
به منظور تهیه شیره میکس باید ابتدا شیره انگور، شیره توت، شیره خرما و شیره انجیر را بصورت جداگانه بگیرید. برای این کار به روش تهیه شیره در هر یک از مقالات مراجعه فرمایید.
بصورت کلی برای تهیه شیره شیره انگور آب آنها گرفته و صاف می شد و برای تهیه شیره خرما و شیره انجیر و شیره توت آنها را خیسانده، می پزند و بعدا صاف می کنند. در نتیجه در هر دو روش یک محلول به دست می آید با این تفاوت که محلول انگور تنها آب این میوه است ولی محلول خرما و انجیر و یا توت مخلوطی است که از میوه پخته و صاف شده به دست آمده است.
در روش سنتی این محلول بر روی حرارت قرار داده می شود و آنقدر هم می زنند که محلول غلیظ و شیره مانند حاصل شود. در روز سنتی به ندرت اتفالق می افتد که این محلول را قبل از جوشاندن با هم ترکیب می کنند و بعدا می جوشانند که این کار خیلی توصیه نمی شود زیرا مراحل پخت بخصوص شیره انگور به دلیل نیاز به گرفتن اسیدیته انگور متفاوت است.
شیره ها را باید جداگانه پخت و نهایتا بریا تهیه شیره میکس اگر به صورت سه شیره باشد مقدار مشخصی از شیره خرما، به همان اندازه شیره انگور و به همان اندازه شیره توت و یا بعضا شیره انجیر اضافه کنید و هم بزنید . شیره میکس به دست آمده را در ظروف ترجیحا تیره رنگ و یخچال نگهداری کنید.
برای تهیه شیره میکس یا چهار شیره باید از تمامی چهار نوع شیره به اندازه برابر روی هم ریخته و به خوبی هم بزنید و سپس شیره به دست امده را داخل ظروف ترجیحا شیشه ای تیره داخل یخچال نگهداری کنید.

روش تهیه شیره میکس بصورت صنعتی
در روش صنعتی هم برای تهیه شیره میکس عموما از شیره های آماده استفاده می شود ولی تفاوت های زیادی با روش سنتی دارد. در روش تهیه شیره میکس صنعتی تمامی انواع شیره ها با هم ترکیب می شوند. خواه سه شیره باشد و یا چهار شیره اما در این روش با استفاده از تحقیقات و مطالعات انجام گرفته میزان تمامی شیره ها بصورت یکسان ترکیب نمی شود.
برای تهسه شیره میکش در روش صنعتی با توجه به مخلوط یا شیره میکس مورد نظر مقدار مشخصی از هر شیره اضافه می شود و ترکیب می شود. بنابراین صرف یک اندازه بودن شیره ها دقیقا و الزاما رعایت نمی شود. بصورت ساده تر اینکه ممکن برای مغذی تر شدن شیره میزان شیره توت و یا انجیر با میزان شیره انگور و یا شیره خرما متفاوت باشد.
از محاسن شیره میکس صنعیت این است که بعد از مشخص شدن میزان هر یک از شیره ها این کار در دستگاه مخصوص میکسر انجام می شود و شیره در فرآیندی مشخص با میکسری تمام مکانیزه و با حرارت ملایم کار تولید شیره میکس را انجام می دهد. این کار باعث می شود تا ترکیب حاصل شده بسیار دقیق تر و موثر تر باشد.
ضمن اینکه شیره های تولید شده در روش صنعتی با حرارت ملایم تولید می شوند که بر خلاف روش سنتی به دلیل استفاده از حداقل حرارت تمامی مواد مغذی و خوراکی ممکن را حفظ کرده اند و شیره رنگ روشن تر و خواص بیشتری دارد.
نکته دیگر اینکه شیره میکس بعد از تصفیه و هموژنیزه شدن شیره ها با هم ترکیب شده و شیره میکس تولید می شود که از نظر بهداشتی نسبت به روش صنعتی بسیار بهتر است.
نوع یا روش دومی هم برای تولید شیره میکس رد روش صنعتی وجود دارد . در این روش تمامی محلول های به دست آمده از خرما، انگور، انجیر و توت بعد از این که اسیدیته خود را از دست دادند و آماده رفتن به مرحله تغلیط هستند به اندازه مشخص شده و تعریف شده توسط پمپ های مشخص به دیگ های تحت خلاء پمپاژ شده و در آنجا به خوبی با هم ترکیب و بعدا در حرارت حدود60 درجه سانتی گراد تا مرحله نهایی تغلیظ و تبدیل به شیره میکس شدن باقی می مانند.
در این روش که توسط شرکت خرما سیاه هم انجام می شود مواد مغذی به خوبی با هم ترکیب می شوند وشیره در شرایط برابر حرارت به دست امده و خاصیت و کیفیت شیره به مراتب بالاتر می رود. ضمن اینکه نیاز به انبار ششیره حاصل شده برای ترکیب بعدی و تولید شیره میکس نیست و در روش موازی شیره میکس تولید می شود و بلافاصله در ظروف مشخص شده بسته بندی و برچسب زنی می شود.
شرکت خرما سیاه یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های تولید انواع شیره از جمله شیره درجه یک میکس می باشد که در نوع خود در بازار بی نظیر است. استفاده از جدیدترین و به روز ترین دستگاه های تولید و بسته بندی شیره میکس باعث شده که برند خرما سیاه به عنوان یک برند جهانی و معتبر در داخل و خارج از ایران شناخته شود.
بسته بندی و لیبل های شیره میکس خرما سیاه با برند تجاری خرما سیاه به خوبی شناخته شده هستند و با درج پروانه ساخت، شماره ساخت و استاندارد های مختلف بر روی بسته بندی و تعریف شرایط نگهداری برای مشتری تعهدات لازم به مشتریان داده شده است.
شما هم می توانید به منظور خرید شیره میکس درجه یک و تضمینی از شرکت خرما سیاه همین امروز با کارشناسان متخصص ما در شرکت خرما سیاه تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید تا در اولین فرصت و در بسته بنید های مورد نظر برای شما در هر جای ایران و یا خارج از ایران ارسال شود.