دفتر فروش: تهران، خیابان شوش، خیابان تختی، رو به روی خیابان جعفری، پلاک 158- شماره تلفن: 02155811009 و 09127256271. پخش: اقای راد- 09121390417

کرم خرما

کرم خرما
خرما یکی از بهترین میوه ها با خواص بسیار فوق العاده است. این میوه شگفت انگیز انواع بسیار مختلفی دارد و به گفته برخی از کارشناسان بالغ بر 400 نوع خرما در دنیا وجود دارد و برداشت می شود.
مصرف منظم و به اندازه خرما همیشه توصیه شده است ، نه تنها پزشکان و کارشناسان امروزی بلکه در تمامی کتب و دست نوشته های تاریخی نیز اثری از اطبا قدیم دیده می شود که در درمان بسیاری از بیماری ها از خرما و یا عسل استفاده کرده اند.
خرما هزاران سال است که در کشورهای حوزه خلیج فارس و هندوستان و برخی از کشورهای افریقایی به عنوان یک غذای اصلی به حساب می آید. شیرینی بسیاری از غذاها و مواد غذایی در گذشته و قبل از اینکه چیزی به نام شکر رونمایی شود توسط همین خرما و شیره خرما و عسل تامین می شد که این نشان می دهد چرا گذشتگان زندگی سالم تر و عمری طولانی تر داشته اند.
شیرینی خرما و عسل نه تنها طبیعی بود و قند آن مضر نبود بلکه بسیاری از ویتامین ها، املاح و مواد معدنی ، انتی اکسیدان ها و نیاز های دیگر بدن را نیز به خوبی تامین می کرد.
بر خلاف گذشته زندگی امروزی با شیرینی های مصنوعی و نا مناسب همراه شده است که اغلب جز چربی و قند مضر برای بدن چیزی به همراه ندارد. اما اخیرا بسیاری از کارشناسان و متخصصین تغذیه دست به کار شده اند تا برخی از مواد غذایی نا مناسب ولی محبوب را با روش های سنتی و با طعم و مزه ای فوق العاده به سفره ما ایرانی ها و یا حتی بسیاری از جهانیان باز گردانند.
یکی از این محصولات دوست داشتنی و مضر امروزی که در بسیاری از سفره ها جای باز کرده و مضرات زیادی برای آنها به همراه داشته شکلات صبحانه و کرم صبحانه است که خواص غذایی زیادی نداشته و عمدتا برای بدن نا سالم هستند.
با توجه به اینکه می توان خرما را بصورت فراوری شده نیز استفاده کرد و بسیاری از محصولات دیگر را از این میوه شگفت انگیز استخراج کرد امروز شاهد آن هستیم که کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه موفق به تولید شکلات صبحانه با خرما یا کرم خرما شده اند که نه تنها طعم و مزه ای به مراتب بهتر از کرم صبحانه های بی کیفیت دارد بلکه ارزش غذایی فوق العاده زیادی نیز برای بدن به همراه دارد.

کرم خرما چیست؟
در واقع کرم خرما نوعی کرم صبحانه بسیار مقوی و سالم است که تمامی شیرینی خود را از خرما تامین کرده است و دارای خواص بسیار زیادی برای بدن است. کرم خرما با ترکیب برخی از مواد ضروری برای بدن تشکیل و درست می شود تا در کنار تمامی خواص شگفت انگیز خرما سایر خواص دیگر مواد غذایی که در ان استفاده می شود را نیز به خود بگیرد.
بصورت کلی کرم خرما و یا کرم سبحانه خرما با ترکیب خرما بدون هسته و بدون پوسته، کاکائو، شیر، مغذی جات و شیره خرما تولید می شود و بعضا از کنجد نیز در آن استفاده می شود.
کرم خرما شکلاتی نیز با ترکیبی مشابه ولی با اضافه شدن یک تکه شکلات تلخ به آن تولید می شود تا خواص شکلات تلخ را نیز به همراه طعم فوق العاده آن در این ترکیب شاهد باشیم. همچنین موادی مانند ژلاتین نیز برای قوام بهتر و شکل گیری بهتر کرم خرما به آن بعضا اضافه می شود.
کرم خرما مخلوطی بسیار مغذی و انرژی زا است. در واقع کرم خرما برای افرادی که نمی توانند شیر راب ه تنهایی استفاده کنند و یا خرما را به تنهایی نمی توانند میل کنند فوق العاده است. کرم خرما به خوبی مسهل خود را دارد.
به عنوان مثال گرمای خرما با استفاده از پودر کاکائو که سرد و خشک است گرفته شده است و یا حساسیت شیر با مخلوط شدن با خرما از بین می رود و بصورت کلی این کرم خرما مخلوطی همه کاره برای قوای بدن و ایمنی بدن است و برای همه افراد در هر سن و سالی می تواند یک گزینه فوق العاده باشد.

طرز تهیه کرم خرما
کرم خرما روش های تولید بسیار متنوعی دارد. حتی برخی کرم خرما با با نام خامه خرما و برخی با نام کرم صبحانه با خرما می نامند. هر چه که هست ترکیبات به کار گرفته شده در تولید کرم خرما عمدتا متفاوت است. این ترکیبات باید از بهترین مواد غذایی و بدون استفاده از مواد مصنوعی و شکر باشد تا باعث بی کیفیت شدن کرم خرما نشود.
امروزه کرم خرما را با این دستور پخت های متفاوت یا بصورت سنتی دو بهتر است بگوییم خانگی درست می کنند و یا در شرکت هایی مانند شرکت خرما سیاه بصورت مکانیزه و بهداشتی و صنعتی تولید می کنند.

طرز تهیه کرم خرما خانگی
برای تولید کرم خرما خانگی مقدار مشخص و با توجه به میزان کرم خرمایی که نیاز دارید باید از هر مواد انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر برای 4 نفر و یک وعده صبحانه قصد دارید کرم خرما خانگی درست کنید مواد لازم را می توان با 20 عدد خرما، دو لیوان شیر، نصف لیوان خامه، نصف لیوان پودر ژلاتین و 2 قاشق چای خوری وانیل را نیاز دارید.
البته می توانید پودر گردو، پودر بادام، پودر فندقف پودر کنجد و غیره را نیز به آن اضافه کنید. در نظر داشته باشید که این مغذی جات برای طعم دهی است و بهتر است یک نوع از آن را انتخاب کنید.
به منظور تهیه کرم خرما باید خرما را پوست بگیرید و هسته های آن را جدا کنید و سپس با مخلوط کن حسابی آن را له کنید. سپس شیر را به خرما باید اضافه کنید و دوباره مخلوط کن را روشن کنید تا این دو به خوبی با هم ترکیب و مخلوط شوند.
بعد از این مرحله باید خامه و وانیل و کاکائو را نیز به مدت حدود یک دقیقه به این ترکیب اضافه و مخلوط کنید و در نهایت پودر ژلاتین را در داخل آبی حل کنید و سپس به این مخلوط اضافه کنید.
در نهایت باید یک ظرف را چرب کنید و مخلوط تهیه شده را که باید غلیظ شده باشد درون آن ریخته و در داخل یخچال قرار می دهیم. حداقل باید 5 ساعت این ماده در یخچال باقی بماند تا خوب خودش را بگیرد. اکنون کرم خرما شما آماده است.
همانظور که گفته شد شکلات تلخ و یا مغذی جات را هم می توانید رد مرحله آخر به این مخلوط اضافه کنید تا خواص کرم خرما صبحانه خود را بالاتر ببرید.

روش تولید کرم خرما بصورت صنعتی
برای تولید کرم خرما بصورت صنعتی در شرکت خرما سیاه روش کار تقریبا مشابه است با این تفاوت که تمامی این مراحل با استفاده از دستگاه های بسیار مدرن و پیشرفته و بدون دخالت دست انجام می شود.
برای تهیه کرم خرما صنعتی ابتدا بهترین نوع خرما تهیه و پوست گیری و هسته گیری آن با دستگاه های تمامی مکانیزه انجام می شود و خرما له شده و تصفیه شده از دستگاه استخراج و بصورت کاملا اتوماتیک وارد دستگاه های پخت می شود.
در این مرحله شیر ، شکلات تلخ، یک یا دو نوع مغذی جات، شیره خرما، وانیل، پودر ژلاتین، بعضا کاکائو و کمی روغن گیاهی ترکیب می شود و در حرارتی مشخص و با استفاده از دستگاه های پیشرفته مخلوط می شود. استفاده از این حرارت ملایم برای گرفتن رطوبت بیش از اندازه مخلوط است.
فرایند ترکیب و مخلوط شدن این مواد تا زمانی در این حرارت بسیار ملایم انجام می شود که به یک غلظت مشخص برسد و مخلوط کرم خرما ما کاملا آماده شود.
بعد از اینکه مخلوط آماده شد، توسط دستگاه های بسته بندی تمامی مکانیزه، این مخلوط به ظروف بسته بنید متنوع شرکت خرما سیاه اضافه می شود و شرینگ شده و پلمپ می شود.
هر روز کرم خرما تولید شرکت خرما سیاه با دقیق ترین دستگاه ها ازمایش می شود و در تولید این مخلوط به هیچ عنوان از مواد مصنوعی و غیر ارگانیک و غیر بهداشتی استفاده نمی شود.

ارزش غذایی کرم خرما
کرم خرما از دیر باز و با روش های متنوع تولید شده است اما در عصر کنونی کمتر به این روش تولید مواد غذایی توجه شده است که با تولید این نوع گروه محصولات توسط شرکت خرما سیاه و بسیاری از شرکت های دیگر می توان امیدوار بود که تا سال های آینده محصولات غذایی بی کیفیت کمتر استفاده شوند و سلامت عمومی جامعه افزایش یابد.
کرم خرما نه تنها تمامی خواص خرما مانند آهن، کلسیم، منیزیم، پتاسیم، روی ، مس و بسیاری دیگر از مواد معدنی را دارد بلکه انواع ویتامین های گروه B، ویتامینA و ویتامینC و انواع انتی اکسیدان و مواد مغذی دیگر را در دل خود جای داده است بلکه با توجه به اضافه شدن شیر طبیعی و پاستوریزه، اضافه شدن کاکائو، اضافه شدن مغذی جات متنوع برای طعم های متفاوت ، اضافه شدن ژلاتین و غیره ترکیبی بی نشیر برای توان و سلامت بدن را به وجود آورده است که می تواند تاثیری جادویی در سلامت تمامی اقشار جامعه داشته باشد.
با استفاده از دقیق ترین آزمایشات و تحقیقات در شرکت خرما سیاه ترکیب کرم خرما به شکلی تهیه شده تا مسهل همه مواد به کار رفته در این ترکیب به خوبی دیده شده باشد. از این رو می توان به راحتی حتی افراد دیابتی و یا افرادی که چربی خون دارند از این ماده غذایی با احتیاط مصرف کنند.

بصورت کلی استفاده روزانه و یا یک روز در میان کرم خرما می توان خواص زیر را برای افراد به همراه داشته باشد:
- تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان
- افزایش انرژی و رفع بی حالی و ایجاد نشاط و سر زندگی در طول روز
- تامین توان و سوخت و انرژی لازم برای ورزشکاران و کودکان با فعالیت بدنی زیاد
- تامین مواد ضروری بدن از جمله انواع مواد معدنی و ویتامین ها و انتی اکسیدان ها روزانه
- جلوگیری از فقر آهن و کم خونی
- کمک به تقویت قلب و عروق
- جلوگیری از رشد بیماری ها و عفونت ها در بدن

شرکت خرما سیاه با استفاده از دانش روز و به کار گیری نیروی صاحب دانش و صلاحیت داخلی و به منظور بالا بردن سطح کیفی زندگی و سلامت جامعه اقدام به تولید انواع محصولات گیاهی و ارگانیک و یا تهیه و توزیع بهترین نوع خرما و انواع عسل و خشکبار در ایران نموده است.
شرکت خرما سیاه همچنین به عنوان یک برند معتبر ایرانی در بازارهای جهانی موفق به صادرات بسیاری از تولیدات داخلی ایران به بسیاری از کشورهای جهان شده است .
استفاده از بهترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات روز تولیدی، انتخاب نیروی انسانی ماهر و تحصیل کرده داخلی، انجام تحقیق و توسعه روز افزون، استفاده از بهترین روش های تولید محصولات ارگانیک و گیاهی و بهداشتی و غیره از افتخارات شرکت خرما سیاه می باشد.
شما هم می توانید برای تامین انواع محصولات فراوی شده خرما و یا عسل بدون استفاده از هیچ نوع ماده مضر و یا غیر استاندارد همین امروز با کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه تماس گرفته و در هر نقطه ای از ایران و یا جهان که هستید محصول با کیفیت خود را بصورت تضمینی تحویل بگیرید.